Prazki na wydruku - i3 mega

Jakość druku Cię nie zadowala?
przemysn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2018, 22:56

Prazki na wydruku - i3 mega

Post autor: przemysn »

Hej witajcie wszyscy jestem Przemo - nowy użytkownik. :"":
Kupilem sobie drukarkę anycubic i3 mega i wydrukowałem sobie bulbasaura, ale na powierzchni występują prążki(?). Pomożecie mi jak sobie z tym poradzić żeby wydruk był gladki?
Pozdrawiam z UK.
Załączniki
20180717_194938.jpg
20180717_194940.jpg
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Prazki na wydruku - i3 mega

Post autor: emartinelli »

Znalezienie przyczyn i ich wyeliminowanie nie będzie łatwe, jest to związane z samą konstrukcją drukarki, sprzęgłami, śrubami osi Z, sztywnością ramy i czasem rozszerzalnością cieplną stołu.
Zacznij może od pokazania zdjęć drukarki... sprzęgła osi Z. I może zacznij od ich wymiany na takie https://www.thingiverse.com/thing:602481 i zobacz czy jest lepiej czy gorzej.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Prazki na wydruku - i3 mega

Post autor: McKee »

Czekaj czekaj ... jemu chyba nie o to chodzi, tylko o warstwy?
Wydruk z drukarki FDM zawsze jest nakładany warstwa po warstwie i prawie nigdy nie będzie zupełnie gładki. Możesz zjechać z wysokością warstwy aż stanie się prawie niewidoczna a do tego drukować jakimś chropowatym filamentem, który ukryte warstwy.
Ew. po wydrukowaniu można poddać wydruk obróbce: szlifować, szpachlować, malować albo rozpuszczać filament.
Taka technologia po prostu.

PS.: jakość nakładania warstw to już mechanika i to co pisał emartinelli - trochę masz do poprawy ;) - może być również, ale warstwy pozostaną widoczne. (ja jednak sugeruję zignorować - jest OK / da się z tym żyć).
emartinelli
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Pajacyk0v

Re: Prazki na wydruku - i3 mega

Post autor: Pajacyk0v »

Zawsze można użyć adaptive layers, aby zmniejszyć ich widoczność na płaskich odcinkach modelu. W Curze to działa całkiem nieźle.
Awatar użytkownika
jarekb
Postów w temacie: 1
Posty: 199
Rejestracja: 12 gru 2017, 14:31
Lokalizacja: Tychy
Drukarka: Hypercube Evolution
x 45

Re: Prazki na wydruku - i3 mega

Post autor: jarekb »

Właściwie to wydruk wygląda całkiem OK. Tak jak napisali poprzednicy - można zmniejszyć wysokość warstwy lub poddać obróbce po wydruku
Babmbulab X1C
Hypercube Evo
X3D Corexy XS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”