[jgaurora] kalibracja wymiarów

Jakość druku Cię nie zadowala?
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: RE: Re: [jgaurora] kalibracja wymiarów

Post autor: mcxmcx »

olderman pisze:Nie znalazłem babysteping może dlatego że program jest po polsku a przez regulacje stołu nakrętkami w czasie druku o mało nie porysowałem stołu dyszą którą musiałbym potem wymienić i znowu byłby cyrk.
Babysteping jest opcja w panelu sterowania.

Nie porysujesz, nie będziesz musiał nic wymieniać.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: [jgaurora] kalibracja wymiarów

Post autor: olo2000pm »

Ja korzystam z kisslicera, ale w innych slicerach jest podobnie. Ustawiam tylko raz odległość dyszy od stolika na grubość kartki i gdy drukuje na warstwie 0,2 to w opcjach kisslicera ustawiam z offset na -0,2. Ja to robię na zimnym stole, bo mój stolik nie "pracuje". Jeżeli masz stolik aluminiowy to go rozgrzej. Wtedy wydruk idealnie przywiera do stolika. Teraz mam stolik stalowy dlatego z offset mam taki sam dla ABS i pla. Gdy miałem stolik aluminiowy to offset dla ABS był inny niż dla pla.
Nie wiem czy zmieniasz filament i nie wiem jaki masz stolik. Nie wiem też czy ustawiasz z offset, ale może te uwagi jakoś Ci pomogą. Ale jeżeli drukujesz na warstwie 0.2 i z offset masz na 0, to wydruk tak będzie wyglądał.
I nie bój się kombinować!

Zwróć uwagę co masz na wyświetlaczu gdy zaczynasz drukować. Tam pokazuje na jakiej wysokości jest dysza. Gdy drukujesz na warstwie 0,2 i z offset masz na 0, to na wyświetlaczu zobaczysz że dysza jest na wysokości 0,2. Gdy w slicerze z offset ustawisz na -0,2 to gdy drukarka zacznie drukować na wyświetlaczu zobaczysz, że dysza jest na wysokości 0.
Ja tak mam u siebie i wieczorem wrzucę zdjęcie jak wygląda powierzchnia wydruku.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
olderman
Postów w temacie: 12
Posty: 121
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:37
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: Creality K1C
x 18

Re: [jgaurora] kalibracja wymiarów

Post autor: olderman »

Chyba jestem tępym kretynem bo jakoś nie widziałem na panelu Aurory informacji o wysokości dyszy. Stolik grzeje nawet do 65 stopni a podobno bez problemu drukują na zimnym. Nie wiem co namieszałem w ustawieniach bo teraz to już totalnie wychodzi MASAKRA. Sam już nie wiem CURA oszukuje na wymiarach i podobno nie da się tego programowo skorygować a slick3r z kolei poprawnie wydrukował kostkę i nic po za tym resztę rujnuje od pierwszej warstwy.
Creality K1C
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: [jgaurora] kalibracja wymiarów

Post autor: olo2000pm »

Nie miałem tej drukarki więc w sumie to nie wiem czy wyświetla te informacje, natomiast wszystkie drukarki z jakimi miałem kontakt takową informacje pokazywały. To nie zmienia faktu, że ustawienia o których pisałem dokonujesz w programie Cura.
A jeżeli chodzi o wydruk z pla na zimnym stole, to może i się da, ale ja zawsze rozgrzewam do 60*C i używam dodatkowo hegron i nie mam problemu z odklejaniem wydruku.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
olderman
Postów w temacie: 12
Posty: 121
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:37
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: Creality K1C
x 18

Re: [jgaurora] kalibracja wymiarów

Post autor: olderman »

No nic pozostało mi tylko kombinować próbując znaleźć jakieś sensowne wskazówki w necie choć więcej tam ogólników jak konkretnych informacji. Dziękuje za chęć i próby pomocy w temacie ale chyba będę musiał poszukać w okolicy kogoś kto usiedzę przy tym sprzęcie i pokaże aurorze kto tu rządzi. Pozdrawiam i zamykam post.
Creality K1C
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”