Jak to wydrukować, żeby wyszło?

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Jak to wydrukować, żeby wyszło?

Post autor: rocendroll »

Dzięki za pomoc Panowie, naprawdę, z każdym pytaniem mogę na tym forum napisać i dostanę zaraz odpowiedź od kilku osób. Przede wszystkim dzięki wszemu wkładowi, grono osób zainteresowanych drukiem stale się poszerza - bo nie zniechęca się przy napotykanych problemach ;) Poleciało po piwku dla wszystkich. :thumbup:

Przy kolejnym moim wydruku wyszły znowu kolejne 3 problemy, ehhh...
Przechwytywanie.PNG
1) Drukując model w PLA, klipsy łamią się przy jakimś tam odciągnięciu. Czy wydruk w ABS zniweluje ten problem i będą bardziej plastyczne/będą bardziej elastyczne/nie będą się łamały?

2) Na zewnątrz druku wszystko co do jego jakości jest naprawdę cacy - ale wystarczy spojrzeć na różnicę w jakości ścianek bocznych i tego miejsca gdzie był support. Dlaczego to tak ohydnie wychodzi? Ja próbowałem to odrywać, myśląc że to jeszcze nie jest ten wydrukowany model, ale jednak.

3) Nóżki nie są wypełnione w środku (zapewne przez ustawienie Infill inne niż 100%). Żeby połączenia między nóżkami a podstawą tego blatu były silniejsze (w tej chwili z powodu braku wypełnienia trzyma się tylko na obrysie, łatwo połamałem wydrukowany model) - trzeba by wypełnić pewnie cały model. W przypadku tak małego nie ma problemu większego - ale czy w przypadku większego, jest jakaś możliwość żeby w tym określonym miejscu połączenie było silniejsze ? (żeby infill w tym miejscu połączenia był pełny, a w reszcie druku go drukarka nie robiła?)
Załączniki
FJIMG_20180831_151646.jpg
FJIMG_20180831_151623.jpg
FJIMG_20180831_151615.jpg
FJIMG_20180831_151603.jpg
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2018, 15:11 przez rocendroll, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

Post autor: dragonn »

Nie ważne jaki materiał, będzie ten sam problem. Żeby te klipsy miały jakaś wytrzymałość trzeba model drukować w inne pozycji.
Ja bym go kopnął na lewy lub prawy bok, będzie dużo saportu ale inne opcji nie widzę.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

Post autor: dziobu »

Możesz jeszcze podzielić model na pół (dokładnie w środku) i wydrukować go bokiem. Supportu będzie niewiele, całość po wydruku sklejasz a i klipsy będa działać.
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

Post autor: rocendroll »

Czy sklejenie będzie na tyle mocne by być silniejsze niż połączenia pomiędzy wydrukowanym,sklejonym ze sobą filamentem?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

Post autor: dziobu »

No w sumie mam detale które łamią się w miejscach inne niż klejone więć chyba tak. Zawsze możesz dorzucić jakąś wstawkę (jakiś blok od spodu) który wzmocni konstrukcję.
Inaczej możesz też drukować, jak dragonn podpowiedział, całość na boku. Ale imho szkoda trochę czasu i materiału na tyle supportu.
Możesz też oddzielić klipsy i tylko je wydrukować na boku. No opcji trochę jest ;)

edit.
Tak teraz patrzę - całość drukujesz klasycznie z kolumnami w górę, oddzielasz od tego klipsy tak żeby je dokleić. A żeby się trzymały - przedłużasz kolumny o ~2mm (nie wiem ile tam jest miejsca) i robisz w klipsach odpowiednie otwory.
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

Post autor: arkomania.pl »

To jest dość kłopotliwy do wydruku element.
Szkoda czasu na wydruk z generowaniem wielu podpór.

Ja bym podzielił ten wydruk na 3 części:

Na główny element tak jak widać na przedostatnim zdjęciu bez klipsów
i na dwa osobno wydrukowane klipsy wydrukowane jak proponuje Dragonn na boku.

Do klipsów dorysowałbym walce wchodzące w otwory, dorysowane do głównego elementu.

Dodatkowo użyłbym kleju do plastiku np. LOCTITE 401

Element będzie jakościowo lepiej się prezentował.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
mobile4you
Postów w temacie: 2
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

Post autor: mobile4you »

Ja to widzę podobnie jak dziobu i arkomania.pl. Tak na szybko:
kwestia wpuszczania kolumn i w jaki sposób to sprawa zabawy. Dwie wersje klipsów z kolumnami (romb możesz drukować bez podpór) do druku na leżąco. Najlepiej drukować z PETa z małą szczeliną na zalanie jakimś klejem lub ABS.
Załączniki
03.PNG
02.PNG
01.PNG
mobile4you
Postów w temacie: 2
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

Post autor: mobile4you »

rocendroll pisze:[...] jest jakaś możliwość żeby w tym określonym miejscu połączenie było silniejsze ? (żeby infill w tym miejscu połączenia był pełny, a w reszcie druku go drukarka nie robiła?)[...]
Taka opcja jest chyba w Cura (https://ultimaker.com/en/resources/52670-infill).
Nie wiem jakie tam masz wymiary ale wg mnie wystarczy 3xobrys i wypełnienie 20% honeycomb.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

Post autor: Kopytko »

Na takie cienkie elementy nylon bylby idealny:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Prusa i3 mk3 problemy z drukiem

Post autor: rocendroll »

No dobra bo chyba mam nylon, a nie mam abs'u
Jest też jakaś potrzeba mieć zamknięcie na drukarkę przy druku z nylonu? Nigdy nie drukowałem jeszcze z tego

A jak z tymi klipsami? One muszą się odkształcać - jaki w tym celu materiał najlepiej wybrać?

edit.
" Heated Bed, Enclosure Recommended, May Require All Metal Hotend "

:evil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”