"kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
olderman
Postów w temacie: 13
Posty: 121
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:37
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: Creality K1C
x 18

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

Post autor: olderman »

Slic to trochę humorzasty program bo sprawdzając kolejny raz wydrukowałem testową kostkę. Pierwszej nie będę opisywał bo na sam widok adrenalina skacze na koniec jeszcze głowica ją trąciła i oderwała od stołu … ale o dziwo druga i co ciekawsze bez zmiany parametrów wyszła wręcz idealnie. Czarna magia czy cóś …. jestem w szoku. Teraz spróbuje wydrukować coś większego i zobaczymy.
Creality K1C
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

Post autor: FlameRunner »

Skąd pewność, że to wina slicera samego w sobie?
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

Post autor: zen »

Patrząc na objawy raczej nie
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
olderman
Postów w temacie: 13
Posty: 121
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:37
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: Creality K1C
x 18

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

Post autor: olderman »

Żygam już tą drukarka i tymi slicerami !!!!!!! 10 godzin wydruku poszło do dupy bo nie wiedzieć czemu zawiesiło się firmware i kolejny do wywalenia wydruk. To nie jest normalne to jest chore, cholernie upierdliwe ,wredne i krnąbrne urządzenie. ILE JESZCZE ROLEK FILAMENTU PÓJDZIE DO KOSZA ???????????
Creality K1C
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

Post autor: olo2000pm »

Mi kiedyś zatrzymał się wydruk przed końcem po 20 godzinach;)
No niestety drukarki 3d wymagają trochę pracy, precyzji i cierpliwości. Zanim doszedłem do takich wydruków jakie wypluwa Riva trochę szpulek wywaliłem.
Moja propozycja jest aktualna. Wspominałes, że kisslicer nie jest w pełni spolszczony. Uwierz, nie znam angielskiego i to co jest spolczone w zupełności wystarcza.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2018, 08:51 przez olo2000pm, łącznie zmieniany 1 raz.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: RE: Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

Post autor: mcxmcx »

olderman pisze:Żygam już tą drukarka i tymi slicerami !!!!!!! 10 godzin wydruku poszło do dupy bo nie wiedzieć czemu zawiesiło się firmware i kolejny do wywalenia wydruk. To nie jest normalne to jest chore, cholernie upierdliwe ,wredne i krnąbrne urządzenie. ILE JESZCZE ROLEK FILAMENTU PÓJDZIE DO KOSZA ???????????
Dużo. Kolega sobie zostawi na tydzień drukarkę, poczytał by fabryka tira id początku jako źródło wiedzy (bo tam są podstawy podstaw) i jakoś to ogarnie.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

Post autor: kapi »

olderman pisze:Żygam już tą drukarka i tymi slicerami !!!!!!!
już był na forum jeden taki kolega.... ciekawe że długo się nie odzywa, chyba "skasował" drukarke :cool2:

ja mogę polecić więcej pokory.... :good:
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
olderman
Postów w temacie: 13
Posty: 121
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:37
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: Creality K1C
x 18

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

Post autor: olderman »

Dziękuje że mnie pocieszacie ale ten wredny chiński 3DZŁOM wykręcił jeszcze jeden numer. Silnik prawej śruby trapezowej szwankuje lub po prostu gubi kroki lub bo sam już nie wiem w tym bardziewiu siedzi felerne firmware bo ostatnio po każdym włączeniu muszę korygować ręcznie prawą śrubą odległość dyszy od stołu a dopiero potem poziomować sam stół. Franca się przestawia a po prawej stronie jest krańcówka więc w tym m momencie lewa strona jest w górze czasami o 2 mm. Kwestia nauczenia się posługiwania slicerem i drukowania w tym momencie jest dyskusyjna.
Creality K1C
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

Post autor: FlameRunner »

kapi pisze:już był na forum jeden taki kolega.... ciekawe że długo się nie odzywa, chyba "skasował" drukarke :cool2:
Nie "jeden taki", tylko dokładnie ten sam. Dopiero teraz skojarzyłem.
olderman = margas
"Margas" nic nie pisze, bo dostał w czerwcu permbana za, jak wtedy pisałem, "porażający i nie rokujący poprawy brak szacunku dla innych forumowiczów, udzielanych mu rad i poświęcanego mu czasu".
A teraz ma nowe konto, "olderman", z równie niestworzonymi problemami i takim samym podejściem, jak za czasów "margasa"...
Awatar użytkownika
olderman
Postów w temacie: 13
Posty: 121
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:37
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: Creality K1C
x 18

Re: "kłopot z poprawną konfiguracją parametrów"

Post autor: olderman »

Pomijając domysły których nie będę prostował bo szkoda pisania stwierdzę tylko że jeżeli uważacie że wymyślam problemy to proponuje wziąć na warsztat tą moja drukarkę i wtedy zobaczymy czy zmyślam.
Creality K1C
Zablokowany

Wróć do „Kalibracja, problemy”