Czyścik na filament

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Czyścik na filament

Post autor: virgin71 »

Mi one się wydają do kitu i te gęste do elektroniki używam. Oczywiście nie kupuję, tylko poluję na nie:D
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Czyścik na filament

Post autor: olo2000pm »

Virgin, jeżeli używa czyscika to gęstość gąbki nie ma znaczenia bo w czysciku gąbka jest ściskana.
.....z tym bałaganem koło drukarki też stale są pytania o porządek. No kurde się nie da, a to nitki z dyszy, przecież nie będę biegał do kuchni z jedną niteczka, ale wiadomo po kilku wydrukach robi się ciasno, a to jakiś śrubokręt. Te nasze kobiety są wyrozumiałe!!
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Czyścik na filament

Post autor: dziobu »

olo2000pm pisze:Virgin, jeżeli używa czyscika to gęstość gąbki nie ma znaczenia bo w czysciku gąbka jest ściskana.
Dokładnie. Bez ściskania ta gąbka faktycznie jest średnia - trzeba by w zasadzie przebić filament wzdłuż jakiejś większej gąbki żeby toto czyściło.
olo2000pm pisze:.....z tym bałaganem koło drukarki też stale są pytania o porządek.(...)
Bo drukarkę z okolicą nalezy nazwać warsztacikiem. Warsztatcik po to jest żeby był w nim syf. Inaczej nie jest warsztacikiem :P

Tym samym zupełnie nie rozumiem jak można zakładać (jak producent zakłada) że drukraka stanie w salonie i będzie robiła za mebel.
dragonn, emartinelli
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Czyścik na filament

Post autor: FlameRunner »

dziobu pisze:Tym samym zupełnie nie rozumiem jak można zakładać (jak producent zakłada) że drukraka stanie w salonie i będzie robiła za mebel.
Wystarczy żeby stała dla szpanu, a nie do drukowania. :P
wojtek2
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2018, 10:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Czyścik na filament

Post autor: wojtek2 »

A na chwilę wracając do STL'a.
Jak obrócić tego STL'a (kamerkę). Slic3r PE coś mi nie wychodzi, więc pewnie on "nie potrafi" bo nie podejrzewam siebie o takie nieuctwo :-)
Mam freeCad'a ale od niedawna i zaimportować się da, ale mam problem, żeby w interesującej mnie osi obrócić. Same problemy :-)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Czyścik na filament

Post autor: dziobu »

wojtek2 pisze:A na chwilę wracając do STL'a.
Jak obrócić tego STL'a (kamerkę). Slic3r PE coś mi nie wychodzi, więc pewnie on "nie potrafi" bo nie podejrzewam siebie o takie nieuctwo :-)
To?
sl.png
FlameRunner pisze:Wystarczy żeby stała dla szpanu, a nie do drukowania. :P
Nie no, to jest oczywiste. Tylko głupie :P
Przypomina mi się stara reklama z all*gro jakiegoś dekodera czy magnetowidu: "Niesprawny, działa tylko zegar. Można postawić i ładnie wygląda."
wojtek2
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2018, 10:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Czyścik na filament

Post autor: wojtek2 »

he,he,he - przepraszam, jednak nie ogarniam. Faktycznie jest takie menu :-) Na swoje usprawiedliwienie dodam, że dopiero kilka tygodni mam drukarkę i głównie czas idzie na projektowanie we freecad niż na inne rzeczy.
Użyłem przed chwilą openscada, który to ładnie "programistycznie" mnie usłuchał:
rotate([270,0,0]) import_stl("czyscik_filamentu.stl");

Dziękuję bardzo za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”