Podłoże pod drukarkę

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 1
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Podłoże pod drukarkę

Post autor: Julian »

Cześć,
Czy stoi u Was drukarka na panelach podłogowych?
Oczywiście nie mówię, że bezpośrednio. Pod jedną drukarkę mam stolik, pod drugą reklamowy stand z tworzywa sztucznego. Pod panelami, dobry podkład.
I teraz pytanie. Czy jeżeli drukarka będzie stała w pomieszczeniu z panelami, to czy będzie mi niosło hałasy po całym piętrze?
Na parterze mam płytki, ale już nie mam miejsca na drukarki :P
Sekal
Awatar użytkownika
Sekal
Postów w temacie: 1
Posty: 90
Rejestracja: 24 kwie 2016, 00:50
x 40

Re: Podłoże pod drukarkę

Post autor: Sekal »

Ja bym położył to podłoże pod panele jeśli ci zostało.

W czasach jak miałem jeszcze Prusę kładłem, tę gąbkę złożoną kilka razy. Również chodziło o wytłumienie dźwięków chociaż nie na panelach.
Nic za to nie przebiło podkładki pod pralkę ze sklepu nie dla idiotów kupionej na jakiejś promocji.
- Dni Druku 3D, Kielce
- Drukarki w układzie delta
- Drukowanie z mas
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Podłoże pod drukarkę

Post autor: FlameRunner »

Ja swego czasu miałem tak: panele -> dwie pufy owinięte streczem -> kawałek płyty MDF -> drukarka.
Różnica była istotna.

Ale teraz to inne czasy. UM3 jest na tyle cichy, że zdarza mi się wejść do pomieszczenia i nie słyszeć, czy drukuje - muszę spojrzeć.
Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 1
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

Re: Podłoże pod drukarkę

Post autor: cardjunk »

polecam maty tłumiące drgania, docelowo produkowane pod pralki, koszt koło 20zł, bez docinania pasują fajnie do drukarki
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Podłoże pod drukarkę

Post autor: McKee »

Coś takiego polecam: https://allegro.pl/wojskowa-galka-uchwy ... 62493.html
To są nogi od jakiegoś wojskowego sprzętu (trochę źle opisane). Solidny kawal gumy tłumiący wysokie częstotliwości i jednocześnie zapobiegający wibracjom o niższych częstotliwościach (żeby cała drukarka się nie trzęsła). Trzeba tylko mocowania do drukarki dorobić (albo dodać deskę i zrobić mini-stolik). Wielkość tego jest trochę mniejsza od piłki tenisowej. Waga solidna (lita guma).
Berg
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Podłoże pod drukarkę

Post autor: dziobu »

Trafiłem tu z tego posta: viewtopic.php?f=34&t=3119&start=30#p53395

No więc:
- te "wojskowe" kulki analne z kawałekiem wystającego gwintu w normalnym świecie nazywają się wibroizolatorami i jest tego dość dużo do wyboru pod tymże hasłem ;)
- nie jest to element uniwersalny - trzeba dobrać twardość gumy (jak i sam materiał bo to nie musi być guma) do drgającej masy i częstotliwości:
-> https://www.wibroizolacjapolska.pl/zast ... ady-doboru
-> https://www.wibroizolacjapolska.pl/zast ... cje-ogolne

To tyle teorii. Wiem że rozmawiając o bzdetach za 4zł bardziej znaczący jest koszt wysyłki niż parametry elementu także spoko ;)

btw.
Mam gdzieś takie z bardzo twardej gumy. Nic nie wygłuszają, tylko guma śmierdzi. Wiem że to oczywiste ale wolałem o tym wspomnieć.
Berg
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Podłoże pod drukarkę

Post autor: McKee »

To jest amerykańska, wcale nie śmierdząca guma ;). Ewentualnie wyśmierdziała się już bo te kulki mają pewnie ze 20 lat - to jakis demobil jest. Mają też kupę innych „wibroizolatorów” - można je znaleźć pod hasłem „amortyzator”. Widziałem np. takie zbudowane z liny stalowej (nierdzewne) obmacywałem je nawet ale nie wzbudziły mojego zaufania - wiesz może czy „linowe” są lepsze od gumowych? Mieli tego kilkaset kg (na oko) ale na Allegro nie widzę (jakieś 2 inne typy linowych znalazłem (w mniej atrakcyjnych cenach)).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Pajacyk0v

Re: Podłoże pod drukarkę

Post autor: Pajacyk0v »

Wystarczy kawałek grubej (8-12mm) wykładziny dywanowej.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Podłoże pod drukarkę

Post autor: dziobu »

McKee pisze:(...)Mają też kupę innych „wibroizolatorów” - można je znaleźć pod hasłem „amortyzator”
Tak w ogóle amortyzator to nie to samo co wibroizolator.

Z tego wszystkiego, z tych wszystkich nóżek, cudacznych rozwiązań (jak poduszka magnetyczna - sprawdzałem, do dupy) i innego nie-wiadomo-czego polecam postawić drukarkę na czymkolwiek żeby rozłożyć jej masę, pod to wrzucić - jak @Pajacyk0v zasugerował - jakiś materiał (wykładzinę, koc) i mieć to gdzieś ;)

Te wszystkie kupne rozwiązania są głównie do tłumienia wibracji z urządzeń o innej charakterystyce - w jakimś agregacie czy klimatyzatorze stabilność podstawy nie ma takiego znaczenia, a tłumione drgania są stałe i raczej przewidywalne. Tak formalnie to drukarka powinna stać sztywno na płycie granitowej i dopiero to jako komplet można sobie izolować/tłumić.
FlameRunner
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Podłoże pod drukarkę

Post autor: McKee »

dziobu pisze:
McKee pisze:(...)Mają też kupę innych „wibroizolatorów” - można je znaleźć pod hasłem „amortyzator”
Tak w ogóle amortyzator to nie to samo co wibroizolator.
Tak w ogóle wibroizolator to nie to samo co gałka czy uchwyt ale fantazja sprzedających na allegro pozwala im dowolnie opisywać towary :rotfl:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”