Jak to wydrukować?

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
kswiorek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 242
Rejestracja: 30 gru 2016, 12:37
Lokalizacja: Wiórek (pod Poznaniem)
Drukarka: Lume
x 20

Re: Jak to wydrukować?

Post autor: kswiorek »

Pozmieniałem te ustawienia i coś tam się wydrukowało, ale ma takie dziwne pofalowane brzegi i górny most kompletnie się nie przykleił do krawędzi.
7.jpg
6.jpg
Co mogę pozmieniać, żeby poprawić te mosty? Te brzegi to domyślam się, że jak coś się przylepi, to potem cienka ścianka się odgina, powoduje falę, przy następnej warstwie znowu się odgina powodując więcej fal. Nadal robią mi się jakieś nitki, których nie było przy retrakcji 10, coś da się innego zmienić, aby je zlikwidować?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Jak to wydrukować?

Post autor: dragonn »

a może podstawa rzecz, kalibrowales ekstruder?

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kswiorek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 242
Rejestracja: 30 gru 2016, 12:37
Lokalizacja: Wiórek (pod Poznaniem)
Drukarka: Lume
x 20

Re: Jak to wydrukować?

Post autor: kswiorek »

Tak, chyba przedwczoraj, przy zadanych 100 mm wychodzi 100,3 czy coś takiego, najprawdopodobniej błędy pomiaru, a górne warstwy wychodzą dobrze.

EDIT:
Nie wiem czy to ważne, nie mierzyłem wyciskając z dyszy, tylko zdjąłem rurkę PTFE i mierzyłem ile wychodzi.
Awatar użytkownika
kswiorek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 242
Rejestracja: 30 gru 2016, 12:37
Lokalizacja: Wiórek (pod Poznaniem)
Drukarka: Lume
x 20

Re: Jak to wydrukować?

Post autor: kswiorek »

Wydrukował się nowy tunel, wygląda że powinien działać, tylko że nadal jest ten problem, jeżeli jest dużo retrakcji, a mało druku to się robią dziury. Przeszkadza to też na mostach, bo jak zacznie drukować most od połowy to się nie przylepi i opadnie.
8.jpg
Ostatnie warstwy tego modelu w ogóle się nie wydrukowały
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Jak to wydrukować?

Post autor: dragonn »

Czy rurka PTFE rusza się na złączkach jak jest retrakcja? Czy rurka PTFE dobrze przylega do dyszy? nie robi tam się basen fialmentu bo jest szczelina?
Kolejna sprawa czy ten ekstruder nie gubi kroków przy retrakcji?

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kswiorek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 242
Rejestracja: 30 gru 2016, 12:37
Lokalizacja: Wiórek (pod Poznaniem)
Drukarka: Lume
x 20

Re: Jak to wydrukować?

Post autor: kswiorek »

Nie rusza się, nawet jakbym chciał ręką to się nie da.
Dysza chyba nie cieknie, starałem się uciąć rurkę równo, wypuścić ją na 1 mm z radiatora i dopiero po tym wkręcić dyszę. Mogę skręcić jeszcze raz cały hotend.
Raczej nie gubi, chociaż też nie wydaje najprzyjemniejszych dźwięków.
Gulumik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 13 mar 2018, 23:07
Lokalizacja: Toruń
Drukarka: CTC BIZER niby 2XPRO
x 2
Kontakt:

Re: Jak to wydrukować?

Post autor: Gulumik »

No nie moge muszę napisać, od paru lat lukam ale z mojego doświadczenia:
1. Za duża retrakcja, wszytko co poniżej prędkości retrakcji w slic3rPE ustaw na zero, akurat nie wiem jaka jest standard retrakcji w Lumie - może koledzy doradzą, może się mylę ale ja u siebie wolę z retarkcją w ten sposób nie kombinować, to jest dodatek w razie czego. Ale też miałem podobnie przy dużej retrakcji, złym flow, złej temperaturze a do tego przepalał mi się teflon, a oczywiście wszystko pokazywało temp. OK. UIważaj nigdy na dyszy nie ma temp która jest pokazywana, chociaż nawet nie wiem jak wyregulujesz to sorry trzeba zawsze sprawdzić aktualny filament jak płynie. Nawet na IR jak sprawdzisz daje Ci to informacje tylko jaka jest zewnętrzna temp. bloku nic więcej a filament sobie zawsze w zależności od partii...nie politycznej oczwiście, bo to zupelna chała gorzej od kitajców by była :)
2. Sprawdź teflon lub wymień moim zdaniem to jest przyczyna oprócz retrakcji.
3. Daj spokój z tym wydrukiem z mostami, w tej chwili jest większy problem, toż taki druk to lipa, a prędkość i temperatura??? weż jakiś mały wydruk na szybko np kostkę i zobacz co jest grane - daj znać a nie upierdliwie to pudełko, mosty potem się ustawi, najpierw ustaw parametry ekstrudera co by dał radę cokolwiek drukować dobrze i płynnie.
4. Chłodzenie to najmniejszy w tej chwili problem. Wiem koledzy macie rację ale to nie chłodzenie winne a ekstruder. A raczej przekombinowane ustawienia. Zawsze lubiłem dać ekspermentalnie na maksa coś w odwrotną stronę :))))
5. Sprawdż z normalną retrakcją i niczym więcej itp.., mniejszą temperaturą i przede wszystkim małą prędkością 25-45...! Jak piszesz że ekstruder siada przy solid tzn że za duża prędkość, zwolnij kolego.
6. Jakie masz flow bo może być że małe a kosmiczna retrakcja i wszystko się pierdzieli?
Awatar użytkownika
kswiorek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 242
Rejestracja: 30 gru 2016, 12:37
Lokalizacja: Wiórek (pod Poznaniem)
Drukarka: Lume
x 20

Re: Jak to wydrukować?

Post autor: kswiorek »

No, jak na razie urwałem kabelek od termistora i po 15 minutach lutowania tych cieniutkich kabelków, podłączyłem i... cyna roztopiła się w temperaturze hotendu.
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 1
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: Jak to wydrukować?

Post autor: jagus »

Bo tego się nie lutuje tylko zaciska :D
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Jak to wydrukować?

Post autor: FlameRunner »

Lutować też ewentualnie można, byle miejsce łączenia nie było zbyt blisko bloku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”