Problem z Kalibracja Programu.. Top/Bottom i chyba Extruzja

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Problem z Kalibracja Programu.. Top/Bottom i chyba Extruzja

Post autor: PrzemoS »

Witam jak nie bylo problemow tak nie bylo i sie znowu zaczely..
MIanowicie mam problem z Cura jak i SImplify chcialem zaczas drukowac w simplify to cos musi zawsze byc nie tak a jak chce zostac w Curze to z Cury nie podoba mi sie jakosc druku TOP/Bottom gdzie w S3D wychodzi to idealnie ale natomiast w S3D chyba naklada mi duzo filamentu na obrysy nie wiem Prosze o pomoc. ponizej zalaczam zdjecia a w nich Opis co mi nie pasuje nie odpowiada. ( wszystkie wartosci z Cury przenioslem na S3D)
No i problem z nalozeniem warstwy niby bez Supportu mozna robic a mi jakos to nie wychodzi.
Nadmienie iz kroki mam dobrze ustawione i extruder bo z Patrykiem to regulowalem. Wciaga zylki tyle ile ma wciagac flow jak patrzylismy ma byc na 93%.

Dziekuje za kazda Pomoc. ZYcze MIlego spokojnego i slonecznego Weekendu przy odrobinie :piwo:

1 Dziwny PRoblem

Obrazek


2 TOP/Bottom w S3D wychodzi mi to dobrze w curze juz troche inaczej;/

Obrazek

3. W curze problem tylko w tym co oznaczylem .( jak widac maly obiekt normlanie mi naklada filament nie tak jak w S3D ze za duzo)

Obrazek
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Problem z Kalibracja Programu.. Top/Bottom i chyba Extruzja

Post autor: PrzemoS »

jeszcze zalacze ustawienia Cury : Obrazek
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Problem z Kalibracja Programu.. Top/Bottom i chyba Extruzja

Post autor: McKee »

PrzemoS pisze:( wszystkie wartosci z Cury przenioslem na S3D)
Zaimportuj oryginalny profil do Mendela (z wizarda).
Po to producent daje profile do drukarek, żeby z nich korzystać.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Problem z Kalibracja Programu.. Top/Bottom i chyba Extruzja

Post autor: Kopytko »

Przemek tak jak wczoraj rozmawialiśmy , zmniejsz fill, ewidentnie przelewa, mozliwe ze trzeba zrobić ponowną kalibrację. Nic nie trwa idealne cały czas, a dolny wydruk trzeba było zostawić, było ok to ,ze są czasami takie przetopy i buble to normalka, trzeba po prostu nie zwracać uwagi i liczyć ze wyższe warstwy załatwią sprawę. Każdy model jest inny i wymaga dobierania ustawień do tego danego modelu.
W przypadku tego modelu max to 2 obrysy - zmniejszony procent nachodzenia wypełnienia na obrysy i testy testy i jeszcze raz testy.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”