JG Aurora kompletny fail

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: JG Aurora kompletny fail

Post autor: FlameRunner »

Jołaśka pisze:wyświetlacz pokazuje temperaturę głowicy- 355 stopni mimo
To akurat może być drobiazg - (prawie) zwarte przewody termistora.


Ale rozumiem, że drukarkę możesz zwrócić i decyzja już podjęta? Tak bez walki? :(
Awatar użytkownika
Jołaśka
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2018, 22:45
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Makerbot Replicator+

Re: JG Aurora kompletny fail

Post autor: Jołaśka »

Tak naprawdę nie mam siły i czasu na walkę, terminy projektów mnie gonią ;). Aaaaale....jutro mam wolne, więc rozbiorę extruder na części i dokładnie się zapoznam z termistorem, rurką PTFE i głowicą od środka.
A real SMART TV will start raising it's volume when you start eating chips.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: JG Aurora kompletny fail

Post autor: McKee »

Jołaśka pisze:Drukarka niestety wraca tam, skąd przyjechała.
Jeżeli nie masz zacięcia do grzebania w sprzęcie, podstawowej znajomości mechaniki i elektroniki oraz (przede wszystkim) cenisz swój czas to: podjęłaś dobrą decyzję.
Tanie chińskie drukarki wymagają "opieki". Nie zostały zaprojektowane jako bezobsługowe i takie nie są. Ale z drugiej strony przy odrobinie smykałki technicznej i spędzeniu niezerowej (a czasem sporej) ilości godzin na poprawkach drukują całkiem przyzwoicie.

Posprawdzaj wszystkie kable - zwłaszcza w okolicy głowicy (może coś urwałaś / zwarłaś / uszkodziłaś przy wykręcaniu dyszy)
Czy próbowałaś ręcznie przepchnąć filament? Może po prostu radełko odkręciło się od ośki silnika? I dlatego nie ciągnie / nie popycha.

.... ale jeżeli to drukarka do firmy, .... i ma drukować na każde żądanie to możliwe że taniej wyjdzie kupić kilkukrotnie droższy sprzęt (lub zlecać duże wydruki "na zewnątrz"). Ew. może jacyś koledzy z okolic Szczecina się odezwą (z chęcią pomocy).
FlameRunner
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”