Ender 3 - Druk ABS i absolutny brak spójności

Jakość druku Cię nie zadowala?
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Ender 3 - Druk ABS i absolutny brak spójności

Post autor: sp6vgx »

dziobu pisze:
sp6vgx pisze:Nie wiem czy ujowy ;) najprawdopodobniej niemal czysty ABS bez dodatków ułatwiających płyniecie/zmniejszających skurcz itp. ale da się tym drukować bo drukowałem na swoim Ulti... Na i3 mega nawet nie zabierałem się bo szanse marne bez komory...
Mam komorę (w ogóle dużo ABSu drukuję). Jechałem na 250-255 stopniach. Wydruk wyszedł śliczny, tyle że rozpadł się w rękach.
Może to nie był smartABS tylko zwykły ABS.
Na pewno był zwykły bo czytałem twój wątek, wtedy jeszcze smart ABS nie było w ofercie. Natomiast trudno mi wyczaić dlaczego się rozpadał, ja takiego problemu nie miałem (wyjechałem dwie szpule tego materiału). Natomiast jak wspomniałem Smart ABS to inna bajka... tutaj ten materiał trudno spierniczyć nawet nadmuchem... co najwyżej nam się powygina...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Re: Ender 3 - Druk ABS i absolutny brak spójności

Post autor: XisD »

Wszystko drukowane bez zadnej komory mam jeszcze z kilku innych szpul ale material ten sam tylko kolor inny :P
IMG_20180922_164248.jpg
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 - Druk ABS i absolutny brak spójności

Post autor: FlameRunner »

dziobu pisze:Odesłałem do sprzedawcy a potem Spectrum uznało że jest OK... (a plastik niby jest zamiennikiem dla Zortraxa i wymaga wyższej temperatury niż 250 stopni).
Ale jeśli mowa o "zwykłym" Spectrum ABS, który jest sprzedawany jako zamiennik dla Z-ABS, to... mają rację. Z-ABS faktycznie drukowany jest w wysokiej temperaturze i 250°C to może być za mało.
DoMyNick pisze:Czyli co robić odsyłać filament do sprzedawcy? Bo wytrzymałość i giętkość tych nitek, które cud to jak będą ze sobą posklejane to jakoś nieśmieszny żart...
Nierozpakowaną rolkę możesz zwrócić w ciągu 14 dni. Ale poza tym, to nie jest wina sprzedawcy ani producenta. Nie widzę tu żadnych podstaw do reklamacji. Ten filament wymaga wysokiej temperatury i to nie jest jakaś jego wada lub zaleta, to jest jego cecha.
DoMyNick pisze:skoro powodem jest ta rurka ptfe to może można ją wymienić na coś lepszego?
Samej rurki nie wymienisz na coś lepszego. Musiałbyś wymienić lub przerobić głowicę na taką, która w ogóle nie ma rurki w bloku. Ale jeśli ta głowica działa i nie musisz drukować w temperaturze wyższej niż te powiedzmy 250°C (a przy DD ABS+ nie będziesz musiał), to nie musisz nic z nią robić.
Pajacyk0v pisze:Mi zajebiście drukuje tylko FiberLogy :]
No ale Ty wciąż masz jakieś niewyjaśnione/nierozwiązane problemy. Dziwne, żeby jeden produkt działał "zajebiście", a wszystkie inne tego typu nie działały.
Miałeś mi wysłać na testy ten produkt, który nie drukuje się "zajebiście" - kiedy się spodziewać przesyłki?
dziobu pisze:Można i karton na drukarkę założyć.
Stwarzajmy chociaż pozory, polecajmy na to materiały niepalne/trudnopalne/samogasnące. ;P
DoMyNick
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1178
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 787
Kontakt:

Re: Ender 3 - Druk ABS i absolutny brak spójności

Post autor: @GUTEK@ »

Pajacyk0v pisze:Mi zajebiście drukuje tylko FiberLogy :]
Mam Easy PLA biały od Fiberlogy i jest to najgorszy filament jaki mam. To ta próbka dołączona do drukarki jest rewelacyjna w porównaniu z nim.
Awatar użytkownika
Kamino
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 135
Rejestracja: 18 kwie 2018, 10:50
Lokalizacja: Cieszyn
x 22

Re: Ender 3 - Druk ABS i absolutny brak spójności

Post autor: Kamino »

dragonn pisze:
DoMyNick pisze:Dobra ABS + zamówienie, jednak może skoro powodem jest ta rurka ptfe to może można ją wymienić na coś lepszego?
To nie takie proste, nie ma nic "lepszego" od PTFE.
Jedyna opcja to to wymiana całej głowicy na full metal gdzie warto zdawać sobie z paru rzeczy:
- dobry full metal kosztuje, kupienie jakiegoś chińskiego wynalazku za parę $$ to pakowanie się na minę
- nawet mając dobry full metal PLA może sprawiać problemy, dobre chłodzenie głowicy i idealnie dobrana retrakcja to konieczność
Tutaj tytanowy full metal od Trianglelab - chyba najlepsza opcja jeśli chodzi o jakość/cena.

https://pl.aliexpress.com/store/product ... 48000.html
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Ender 3 - Druk ABS i absolutny brak spójności

Post autor: dziobu »

FlameRunner pisze:Ale jeśli mowa o "zwykłym" Spectrum ABS, który jest sprzedawany jako zamiennik dla Z-ABS, to... mają rację. Z-ABS faktycznie drukowany jest w wysokiej temperaturze i 250°C to może być za mało.
No kiedys to wyglądało inaczej...
Ale jeśli faktycznie kupił zwykły ABS - to tak.
FlameRunner pisze:Stwarzajmy chociaż pozory, polecajmy na to materiały niepalne/trudnopalne/samogasnące. ;P
Współczesny karton jest palny dopóki nie potrzebujesz nim czegoś rozpalić; wtedy ni cholery. Wystarczy więc założyć karton na drukarkę i bardzo chcieć jego zapłonu :D
DoMyNick
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 27 lis 2018, 20:13

Re: Ender 3 - Druk ABS i absolutny brak spójności

Post autor: DoMyNick »

Zrobiłem wydruk na mega dokładnych ustawieniach: wolne drukowanie, 0.1mm wysokość warstwy i oto wyniki:
Obrazek

Tylko nie wiem dlaczego postanowił się niemiłosiernie przyklejić do stołu:
A oto i skutki prób odrywania go od stołu ;/

Obrazek

Co się stało i czym jest to białe coś!?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ender 3 - Druk ABS i absolutny brak spójności

Post autor: dragonn »

Naprężenia powstałe przy odrywaniu, można usunąć zapalniczką.
ABS tak ma jak pracuje/zgina się.
DoMyNick
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 27 lis 2018, 20:13

Re: Ender 3 - Druk ABS i absolutny brak spójności

Post autor: DoMyNick »

Tylko, że połowa dna mi się oderwała bo zostało ono na stole i do teraz nie mogę tego usunąć, dodatkowo cały spód się oderwał od ścian.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Ender 3 - Druk ABS i absolutny brak spójności

Post autor: virgin71 »

Powinienem się tutaj zirytować niczym RafalJot w wątku o MKS32 bit.
Jak ja piszę, że filamentu S nie polecam, to gadka, że virgin jest zły i nie poleca, dlatego, że nie ma w ofercie. Nie mam w ofercie filamentu S, bo uważam, że nie jest dobry. Nawet jak dałem wyprzedażową ofertę, to nie zszedł cały i walają mi się jakieś rolki.

W czasach, kiedy tysiące osób sprawdziło już ABS+ od DD, zawsze znajdzie się ktoś, kto drukuje gównem z allegro, za 45 zł, albo wymysłami innych firm, które tańsze nie są, a czasem nawet droższe.
To samo dotyczy PLA - są wątki o tym, że ktoś drukuje drutem niewiadomo czego dołączonym do Endera lub Anety i nie wie dlaczego są problemy. Później kupuje za 45zł PLA na allegro i problemy nie ustępują...
Nosz kurde, jak mają ustąpić, jak sensowne PLA kosztuje 60-100 zł i nawet więcej. Tony sprzedanego PLA od DD o czymś świadczy.
To nie jest marketingowa ściema producenta i sprzedawców. Tak po prostu jest.
dziobu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”