czy coś nie tak jest z rolkami?

Jakość druku Cię nie zadowala?
szczepan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 27 lis 2018, 20:03
Lokalizacja: Grudziądz
Drukarka: Creality Ender 3
x 1
Kontakt:

czy coś nie tak jest z rolkami?

Post autor: szczepan »

witam mam pytanko takie czy z moimi rolkami jest wszystko ok, i czy wy też tak macie bo po drukowaniu pojawia się na nim taki dziwny na loy jak by gumki na łożyskach się ścierały i czy to normalne bo nalot jak się zdejmie palce jest taki jakby lekko gumowaty i klejący, wiec pytanie czy to normalne czy po prostu mam zbyt mocno skręcone śrubami kontrującymi bo poodciągałem je trochę( z czuciem) żeby wszystko było stabilne. Na rolkach pod stołem jest tego nalotu najwięcej( no bo stołu chodzi zdecydowanie najwięcej)jest to jakieś logiczne, ale czy to normalne.A tu foto
nalot na rolkach pod stołem
nalot na rolkach pod stołem
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: czy coś nie tak jest z rolkami?

Post autor: arkomania.pl »

Wygląda na to, jakby z obydwu stron łożyska zastosowano podkładki z tworzywa sztucznego, które jednocześnie jak piszesz zostały ściśnięte
za mocno śrubami.
Zasada jest taka, że jak już mamy naciągnięty pasek, to nie robimy żadnych dokręceń związanych z łożyskowaniem.
Opór na silniku z paskiem nie daje nam możliwości sprawdzenia jakości łożyskowania.
Dlatego najpierw zdemontuj pasek, odkręć jedno z łożysk i wykonaj oględziny.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 1
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: czy coś nie tak jest z rolkami?

Post autor: jagus »

A mi to wyglada jakby rolki zbyt mocno dolegaly do profila i zostały starte bo kąt przez ten docisk się nie zgadzał i poprostu się wytarly o profil nic się moim zdaniem nie stało takiego strasznego bo co miało to sie juz pewnie starło i ułożyło taki urok rolek z poliamidu. A czemu tak twierdzę bo obróbka poliamidu daje wlasnie taki kolor i nawet widać że rolki są starte delikatnie.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2018, 22:43 przez jagus, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 1
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: czy coś nie tak jest z rolkami?

Post autor: MaxXxi47 »

Za mały luz między rolkami po jednej i drugiej stronie. Vslot w profilu wyciera kanty kółka. Poluzować.
DRAGON CUSTOMS
szczepan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 27 lis 2018, 20:03
Lokalizacja: Grudziądz
Drukarka: Creality Ender 3
x 1
Kontakt:

Re: czy coś nie tak jest z rolkami?

Post autor: szczepan »

no tak ale jak miałem luźniej te śruby kontrujące to stół kołysał się na boki i w żadne sposób nie było można go skalibrować bo jak robiłeś home w ustawieniach dojeżdżał wózek do boku potem wybierałeś(nie pamiętam jak to się nazywało) coś tam jeszcze żeby stół zrobił się luźny to takie leekie pukniecie jest i wtedy właśnie stół się ruszał na boki, wiec poodciągałem śruby kontrujące, i wtedy udało się stół wypoziomować idealnie, ale zauważyłem właśnie ze pojawia sie taki na lot i pod stołem jest jego zdecydowanie najwięcej. Bo w sumie opcje sa dwie albo po prostu tak ma być i się dociera wszystko bo drukarka jest nowa, albo po prostu za mocno skręciłem trochę na kontrach.
XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Re: czy coś nie tak jest z rolkami?

Post autor: XisD »

ja mam tak od samego poczatku czyli od 3 miesiecy i sie tym nie przejąłem :p z tego co czytalem kiedys na fejsie grupie creality to duzo osob tak ma jak nie wszyscy to normalne ze rolki sie lekko zcieraja ; ) ale po 3 miechach wyglądaja jeszcze bardzo dobrze
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
szczepan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 27 lis 2018, 20:03
Lokalizacja: Grudziądz
Drukarka: Creality Ender 3
x 1
Kontakt:

Re: czy coś nie tak jest z rolkami?

Post autor: szczepan »

jagus pisze:A mi to wyglada jakby rolki zbyt mocno dolegaly do profila i zostały starte bo kąt przez ten docisk się nie zgadzał i poprostu się wytarly o profil nic się moim zdaniem nie stało takiego strasznego bo co miało to sie juz pewnie starło i ułożyło taki urok rolek z poliamidu. A czemu tak twierdzę bo obróbka poliamidu daje właśnie taki kolor i nawet widać że rolki są starte delikatnie.
No też tak mi się wydawało ze rolki się dotrą , ułożą i co ma się wytrzeć to się wytrze i będzie ok, ale wolałem się spytać dla pewności no bo stół powinien być stabilny a nie chyboczący się na boki .
Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 1
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

Re: czy coś nie tak jest z rolkami?

Post autor: cardjunk »

szczepan pisze:
jagus pisze:A mi to wyglada jakby rolki zbyt mocno dolegaly do profila i zostały starte bo kąt przez ten docisk się nie zgadzał i poprostu się wytarly o profil nic się moim zdaniem nie stało takiego strasznego bo co miało to sie juz pewnie starło i ułożyło taki urok rolek z poliamidu. A czemu tak twierdzę bo obróbka poliamidu daje właśnie taki kolor i nawet widać że rolki są starte delikatnie.
No też tak mi się wydawało ze rolki się dotrą , ułożą i co ma się wytrzeć to się wytrze i będzie ok, ale wolałem się spytać dla pewności no bo stół powinien być stabilny a nie chyboczący się na boki .
dokładnie tak w enderze się dzieje, jak długo długo będą się ścierać to możesz pomyśleć czy nie są za mocno dokręcone, na samym początku to normalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”