Kostka kalibracyjna-problem

Jakość druku Cię nie zadowala?
Kubeczek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 27
Rejestracja: 12 gru 2018, 17:48

Re: Kostka kalibracyjna-problem

Post autor: Kubeczek »

wracając do tematu odnośnie filamentu zmiana filamentu tym razem na PLA firmy "3d Active " też nic nie pomogła dalej ten sam efekt
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Kostka kalibracyjna-problem

Post autor: FlameRunner »

Filament po czterdzieści złotych to niekoniecznie jest okazja. :P
Awatar użytkownika
Wioletowy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 225
Rejestracja: 21 kwie 2017, 11:19
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: A8, I3 Haribo
x 3

Re: Kostka kalibracyjna-problem

Post autor: Wioletowy »

Kubeczek pisze:No i korzystając z kontaktu z fachowcem :) mam jeszcze jedno pytanie po kalibracji stołu na rogach kartka przesuwa się z odpowiednim oporem natomiast kiedy głowica znajdzie sie w punkcie 0 na środku stołu to kartki wyciągnąć nie umiem i zastanawiam sie czy to naprawdę od samego początku krzywy czy znowu jakiś błąd z mojej strony no i czy jeśli stół naprawdę ma krzywiznę to czy da się temu jakoś zaradzić czy trzeba kupić nowy
Kawał lustra kładziesz na stół i jazda, skoro ekstruder przeskakuje to może termistor przekłamuje i wcale nie masz takiej temperatury na którą wskazuje spróbuj na 220 stopni puścić wydruk. Pozatym sprawdż ten temat jest pomocny i znając życie rozwiążesz problemy viewtopic.php?t=68
Kubeczek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 27
Rejestracja: 12 gru 2018, 17:48

Re: Kostka kalibracyjna-problem

Post autor: Kubeczek »

dobra to ja może zadam inne pytanie czy jest możliwość ustawienia odległości miedzy 1 warstwą filamentu a 2 bo z moich obserwacji nw czy są one trafne czy nie ale u mnie ta odległość jest za duża dlatego filament nie chce się kleić
Kubeczek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 27
Rejestracja: 12 gru 2018, 17:48

Re: Kostka kalibracyjna-problem

Post autor: Kubeczek »

aha i po puszczeniu wydruku na 220 stopni widać poprawę w podstawie (jest gładka i jednolita )natomiast boki kostki dalej się rozpadają
Kubeczek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 27
Rejestracja: 12 gru 2018, 17:48

Re: Kostka kalibracyjna-problem

Post autor: Kubeczek »

Dziękuje bardzo :yahoo: ten materiał mi faktycznie pomógł w połowie viewtopic.php?t=68 ponieważ udało mi się zlokalizować mój problem problem dotyczy punktu 3 dokładnie wydruk staje się normalny tylko w tedy gdy pomiędzy czujnikiem końca filamentu a silnikiem pchającym filament do głowicy pomagam mu palce posuwając filament w kierunku silnika silnik w tedy przestaje wydawać taki dziwny dźwięk (coś na styl objeżdżania bitu w śrubie) ;) .

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi rozwiązać ten problem, może ktoś spotkał się z czymś podobnym
Awatar użytkownika
Wioletowy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 225
Rejestracja: 21 kwie 2017, 11:19
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: A8, I3 Haribo
x 3

Re: Kostka kalibracyjna-problem

Post autor: Wioletowy »

w takim razie blokuje Ci filament, obawiam sie ze bez wyjęcia głowicy nic nie zdziałasz, chłodzenie hotendu masz dobre ?
Awatar użytkownika
Wioletowy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 225
Rejestracja: 21 kwie 2017, 11:19
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: A8, I3 Haribo
x 3

Re: Kostka kalibracyjna-problem

Post autor: Wioletowy »

Jeszcze inaczej, Nadmuch na 50% i zobacz co będzie się działo, możliwe ze zbyt bardzo studzi materiał
Kubeczek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 27
Rejestracja: 12 gru 2018, 17:48

Re: Kostka kalibracyjna-problem

Post autor: Kubeczek »

Z nadmuchem juz probowalem to samo jedyne co jak narazie pomoglo to popychanie filamentu do silnika ekstrudera
Kubeczek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 27
Rejestracja: 12 gru 2018, 17:48

Re: Kostka kalibracyjna-problem

Post autor: Kubeczek »

I temperatura 220 tez pomogla
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”