[jgaurora] kłopot z drukiem na warstwie 0,3

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
olderman
Postów w temacie: 8
Posty: 121
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:37
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: Creality K1C
x 18

Re: [jgaurora] kłopot z drukiem na warstwie 0,3

Post autor: olderman »

Tasuje ustawienia drukuje testowe niewielkie bryły i walce które wychodzą dobrze a jak robię większy element to wszystko się rozjeżdża. Jakie zależności rządza mnożnikami przy prędkościach i przepływach dlaczego jedna ścianę drukuje szybciej i druga wolniej pomimo nastawy dla tych opcji np.; 30mm. Przyspieszenia druku kolejna abra kadabra powiązana z podawaniem orientacyjnego !!! czasu druku ale mająca wpływ na prędkości wydruku i inne ? pochodne ustawienia niezależnie czy jest włączona czy nie.
Wstyd pokazywać takie zdjęcia ale może w końcu ktoś zlituje się nad moim umęczonym umysłem i pomoże poustawiać parametry. Proszę nie odsyłajcie mnie do takich czy innych WWW bo co jeden artykół to inne informacje a bywa że przeczące sobie nawzajem.
Creality K1C
Awatar użytkownika
olderman
Postów w temacie: 8
Posty: 121
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:37
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: Creality K1C
x 18

Re: [jgaurora] kłopot z drukiem na warstwie 0,3

Post autor: olderman »

Tego nie da się ogarnąć . wydruk rozlatuje się w rękach.
Creality K1C
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: [jgaurora] kłopot z drukiem na warstwie 0,3

Post autor: McKee »

Przy KAŻDYM zdjęciu wydruku podawaj zdjęcia i parametry druku.
Jeżeli dobrze widzę, to warstwy nie są sklejone ze sobą.
Może być za szybko, albo za wysoką warstwa (albo jeszcze coś innego ;) ale obstawiam, że korzystasz z profilu na pierwszej stronie gdzie masz ustawioną szerokość ścieżki na 0.35mm - jeżeli to te ustawienia to filament nie bardzo ma szanse się sprasować (ze sobą). No i się nie klei i się rozpada ;)
Trochę mnie niepokoi stwierdzenie "Tasuje ustawienia" - w druku 3D nie ma "tasowania", nie ma miejsca na przypadkowość, każde z ustawień może mieć wpływ na inne i na wydruk - musisz najpierw zrozumieć ich znaczenie a potem zmieniać pojedyncze parametry a nie cokolwiek, bo a może się uda trafić na właściwe ;)
Jeżeli masz działający profil 0.2mm, to nie kombinuj, tylko go użyj. 24 godziny to nie tak bardzo długi wydruk. A w międzyczasie jakąś lekturę / naukę proponuje (na stronach simplify3d są ciekawe poradniki pokazujące jak wyglądają wadliwe wydruki i z czego się biorą / co trzeba zmienić).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
olderman
Postów w temacie: 8
Posty: 121
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:37
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: Creality K1C
x 18

Re: [jgaurora] kłopot z drukiem na warstwie 0,3

Post autor: olderman »

Zgadzam się w stu procentach. Może użyłem niefortunnego określenia "tasuje" bo parametry zmieniam je kolejno w niewielkich zakresach. Co do szerokości ścieżki to nie jest zmieniona i ma tyle co dysza o.4mm a warstwa 0.3mm. Wszystko komplikują zależności bo zmiana prędkości np.; o 1% rzutuje na inne parametry w nieznanym stopniu często powodując że zaczyna przeskakiwać podajnik. W necie jest sporo informacji ale jak napisałem nie zawsze właściwych bo próbowałem je zastosować z marnym rezultatem. Tego okrągłego elementu nie potrafię wydrukować, teraz leci czwarta próba tym razem na warstwie 0.2 ale obawiam się że wyjdzie bubel. Teraz na pierwszej warstwie dobijając do zewnętrznych ścian okręgu nie wiadomo po co robi retrakcje.
Creality K1C
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”