Dziwne artefakty

Jakość druku Cię nie zadowala?
szendo
Postów w temacie: 13
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: Dziwne artefakty

Post autor: szendo »

Gmeracz pisze:A robiłeś wieżę z temperaturami?
Hmm Dawno nie robiłem wieży ale od wczoraj testowałem wydruki z 190, 195, 200, 210 i defekt ten sam.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Dziwne artefakty

Post autor: Gmeracz »

To wysusz może filament, bo coś jest nie teges z filamentem, jeżeli masz drożny hotend.
// użytkownik zbanowany permanentnie
szendo
Postów w temacie: 13
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: Dziwne artefakty

Post autor: szendo »

Gmeracz pisze:To wysusz może filament, bo coś jest nie teges z filamentem, jeżeli masz drożny hotend.
Hmm biorąc pod uwagę testy naszych majstrów viewtopic.php?f=47&t=312&start=10 to chyba w domowych warunkach nie da się zawilgocić filamentu :D
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Dziwne artefakty

Post autor: Gmeracz »

Tia, oczywiście. Tak myślałem, aż dostałem przesyłkę z Polski. Worek był rozszczelniony i po wielu (ok. 20) próbach się poddałem. Wrzuciłem na grzejnik i po 2 miesiącach ruszył.
Wciąż matowy, ale zaczął się kleić. Wiesz, to wszystko to zgadywanki, no bo nikt zdalnie ci nie powie na 100%, o co może chodzić. Dlatego ja też zgaduję według tego, co mi się przytrafiło.
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Dziwne artefakty

Post autor: Cosik »

A no właśnie jak masz LA to nie wiedziałem :D Mi się nie udało ogarnąć LA na marlinie bardzo poprawnie, a przynajmniej na 1.1.9 więc to wyłączyłem. Miałem podobne problemy jak Ty więc wiedziałem że skądś znam te artefakty :D

Z wyłączonym LA wszystko śmigało niezależnie od filamentu. A co do drakona, to czytałeś moje wypociny o silnikach? A może tak mobiusa byś chciał? :D
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
szendo
Postów w temacie: 13
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: Dziwne artefakty

Post autor: szendo »

Cosik pisze:A no właśnie jak masz LA to nie wiedziałem :D Mi się nie udało ogarnąć LA na marlinie bardzo poprawnie, a przynajmniej na 1.1.9 więc to wyłączyłem. Miałem podobne problemy jak Ty więc wiedziałem że skądś znam te artefakty :D
A widzisz :P nie czytałeś pierwszego posta hehe.
No ogólnie to nadal mam biede :D Po zredukowaniu retrakcji do 0.2 nadal to samo, dziś odpale bez octoprinta bo może buffor wymięka a potem sprawdze na filamencie od DD.
Cosik pisze: Z wyłączonym LA wszystko śmigało niezależnie od filamentu. A co do drakona, to czytałeś moje wypociny o silnikach?
Tak tak czytałem nawet odpisałem w tym temacie:D "Ja próbowałem na cr10 i dla 50-60 działało ładnie" no i szlak wszystko trafił hehe ;D
Ja wcześniej też nie miałem problemu :) Potem odpaliłem LA drukowałem mniejsze mniejskomplikowane obiekty było ładnie, przy większym hardcorze takie cuuuda. W każdym razie na mniejszych detalach LA u mnie daje rade ładne krawędzie bajera ;D
Cosik pisze: A może tak mobiusa byś chciał? :D

A co sprzedajesz:P? Śnieg nam we Wro napadał a nie mam sanek żeby podjechać:P
Mobius wygląda potworzasto fajnie :D ale Drakon ma 1:3 a Mobius 1:4. Wydaje mi się że ta przekładnie trche za duża będzie :)
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Dziwne artefakty

Post autor: Cosik »

To z innych pytań, nie masz jakiś luzów na zębatkach? Jak używałem Pitana to mimo wszystko miałem luzy. Mobius używa nieco innego rozwiązania które bazuje na metalowych zębatkach. I tak wersja 2 ma 1:4 ale jest wersja 1 która ma mniejsze przełożenie i bazuje całkowicie na metalowych zębatkach.

A co do pierwsze postu to czytałem, ale coś uciekło mi parę informacji ;)

Mobiusa nie sprzedaję ale mam wałki do niego jakby ktoś chciał :P
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
szendo
Postów w temacie: 13
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: Dziwne artefakty

Post autor: szendo »

Cosik pisze:To z innych pytań, nie masz jakiś luzów na zębatkach? Jak używałem Pitana to mimo wszystko miałem luzy. Mobius używa nieco innego rozwiązania które bazuje na metalowych zębatkach. I tak wersja 2 ma 1:4 ale jest wersja 1 która ma mniejsze przełożenie i bazuje całkowicie na metalowych zębatkach.

A co do pierwsze postu to czytałem, ale coś uciekło mi parę informacji ;)
Luzów nie mam :) dopiero co go podpiąłem wczoraj wieczorem, wcześniej był stockowy z cr10s :)
Cosik pisze:Mobiusa nie sprzedaję ale mam wałki do niego jakby ktoś chciał :P
Ooo pomyślę :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”