ender 3, problem w płaszczyźnie Z

Jakość druku Cię nie zadowala?
pm2z
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2019, 21:24

Re: ender 3, problem w płaszczyźnie Z

Post autor: pm2z »

Dzięki wszystkim za pomoc, zwłaszcza Tobie, Dragonn.
Nie wiem, co to za płytka, od spodu wygląda "szkliście", od góry jest czarna i chropowata, ma logo ender 3 i ostrzeżenie o wysokiej temp, ale żadnej nazwy. poziomowałem z płytką, ma ona grubość ze 2-3 mm, więc nie dało by się wypoziomować bez niej i drukować z nią ;)

Zdjęcia zepsutych wydruków nie oddają problemu - elementy są małe, materiał czarny, a odchylenia od modelu mierzone w dziesiętnych częściach mm. Może w dziennym świetle, ale tu gdzie mieszkam o tej porze roku trudno o dzienne światło ;)
Spróbuję więc opisać.
Sześcian u swojej podstawy, w najniższej warstwie się minimalnie rozszerza. Spodnia warstwa nie jest też zupełnie płaska - gdy postawić go na czymś idealnie równym (np. taki sam sześcian, ale na bocznej lub górnej jego ściance) to widać prześwity.
Jest możliwe, że dochodzi tu jeszcze jeden problem - odklejanie się brzegów wydruku i podwijanie się ich ku górze. Na większych wydrukach z ABSu zdarza mi się ten problem i wówczas jest to bardzo widoczne, ale w sześcianie 20x20x20 to podwinięcie byłoby minimalne.

Póki co robię testy na PLA tej samej firmy. Zamiast na kartkę wypoziomowałem stół szczelinomierzem. Przy 0,15 mm jeszcze się wydruk dobrze nie trzymał, obecnie jest 0,12 mm (tak, mam zajebiście dokładny szczelinomierz, najcieńszy listek ma 0,03 :) ) i chyba jest dobrze. Dziwne, bo pierwsza warstwa jest ustawiona na 0,2, więc te 0,12 wydaje się być mało.

Aha, zmniejszyłem też prędkość druku pierwszej warstwy z 30 na 20.

Za parę dni jak mi wróci zapał ponownie spróbuję z ABSem. Spróbuję się też zaopatrzyć w lakier do włosów. Bo ten hegron to lakier do włosów, prawda? Czy tam żel... jakoś nie bardzo ogarniam różnicę. Zaktualizuję temat jak porobię więcej testów, ale gdyby ktoś miał jakieś sugestie, to będę wdzięczny :)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: ender 3, problem w płaszczyźnie Z

Post autor: dragonn »

pm2z pisze: Za parę dni jak mi wróci zapał ponownie spróbuję z ABSem. Spróbuję się też zaopatrzyć w lakier do włosów. Bo ten hegron to lakier do włosów, prawda? Czy tam żel... jakoś nie bardzo ogarniam różnicę. Zaktualizuję temat jak porobię więcej testów, ale gdyby ktoś miał jakieś sugestie, to będę wdzięczny :)
Żel i to dość istotna różnica, lakiery do włosów też czasem się nadają ale nie każdy i nie trzymają aż tak dobrze. Tak że kup dokładnie hegron, do kupienia np. w rossmanie :D
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: ender 3, problem w płaszczyźnie Z

Post autor: dziobu »

dragonn pisze:Tak że kup dokładnie hegron, do kupienia np. w rossmanie :D
Kobieta pewnie by nie miała problemu, ale tu może być różnie więc żeby uniknąć problemów wrzucam zdjęcie:
a1.jpg
:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”