Creality CR-10S PRO - problemów kilka, min z poziomowaniem czy grzaniem

Jakość druku Cię nie zadowala?
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Creality CR-10S PRO - problemów kilka, min z poziomowaniem czy grzaniem

Post autor: corradoskj »

Wczoraj wpadła do mnie kolejna drukarka (już szósta) ale tą kupowałem z myślą że będzie służyć mi lepiej od CR-10S.
Niestety pomijając same kwestie sklepu Gearbest który wczesno listopadowe zamówienie wysyła pod koniec grudnia pierwsze problemu zaczęły się już przy składaniu. Po otwarciu z kartonu min wypadły śrubki, jak później namierzyłem min od mocowania tulei gwintowanej od osi Z. Cały "zespół grzewczy" czy szuflada z hot-endem różnie to nazywać była totalnie luźna, poskręcałem wszystko do kupy i wydaje się ok. Teraz o problemach:

1. Jako że CR-10S posiada czujnik do autopoziomowania, to zastąpiono nim też krańcówki osi Z. Idąc krokami instrukcji wypoziomowałem stół manualnie, ustawiłem wysokość wg szczelinomierza z zestawu 0.2 i skręciłem śrubkę na czujniku tak by dioda łapała na tej wysokości. Tutaj pierwsze moje zdziwienie, dokręcam powoli śrubkę do czasu gdy się dioda zapali, gdy już to zrobi chciałem lekko cofnąć i ponownie i by jak najdokładniej było, ale żeby zgasła trzeba zrobić obrót ok 360 stopni, i potem znowu dokręcać o 360 by się zapaliła. Po kilku godzinach walk zrezygnowałem z automatycznego poziomowania stołu bo cierpliwości mi zbrakło. Zrobiłem jedynie manualnie pokrętłami, niestety każdy start drukarki i jakby wysokość się chrzaniła, fizycznie jest ok na grubość kartki tym razem ale czujnik znowu łapie prędzej. Drukarka po starcie drukuje w powietrzu.

2. Stół grzewczy podczas 8 godzinnego wydruku wyłączył mi się po 7 i poł godziny, przez co wydruk się odkleił, teraz po około 7-9 minutach wydruku
stół grzewczy się resetuje do 0 stopni. Nie wiem o co chodzi, nie ma to o dziwo związku z gcode, sprawdziłem wszystkie linie pod M140 i dopiero na samym końcu jest wyłączenie stołu. Gdy sam ustawię na drukarcę temperaturę po takiej samoczynnej zmianie do końca już drukuje ok, prawdopodobnie bo testowy dłuższy wydruk właśnie idzie.

Macie jakieś ciekawe pomysły ?
adziaki
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Creality CR-10S PRO - problemów kilka, min z poziomowaniem czy grzaniem

Post autor: virgin71 »

Może ktoś przeczyta zanim zmierzy się z powyższym tekstem...
"min", to "m.in.". Nie chodzi o miny, ani też o "mi", co w zdaniu "Po otwarciu z kartonu min wypadły śrubki" mogłoby być uzasadnione...
corradoskj
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Creality CR-10S PRO - problemów kilka, min z poziomowaniem czy grzaniem

Post autor: corradoskj »

Faktycznie, post pisałem na raty, nie do końca skupiony, niestety nie mam możliwości edycji postu, ale dziękuję za zwrócenie uwagi na ten jakże istotny problem.
Awatar użytkownika
RaveOn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 129
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:30
Lokalizacja: Szczecin / Oslo
Drukarka: Prusa MK3S
x 39

Re: Creality CR-10S PRO - problemów kilka, min z poziomowaniem czy grzaniem

Post autor: RaveOn »

Odnośnie pierwszego, to nie mam doświadczenia z żadną formą ABL, ale wydaje mi się że po prostu musisz ustawić odpowiedni Z-Offset, to robi się chyba w każdym przypadku. Dla pewności niech wypowie się ktoś z większym doświadczeniem w kwestii autopoziomowania.

Co do drugiego, to proponuję zaktualizować oprogramowanie drukarki, pewnie gdzieś w tym siedzi problem. Ewentualnie spróbuj druku z innej karty / po kablu i sprawdź czy problem się powtarza.

Problem skrótów i innych form jest istotny, bo czasem tylko autor wypowiedzi jest w stanie odkodować co faktycznie miał na myśli ;)
Ender 3 - SPRZEDANY
Prusa MK3S - Uruchomiona :D
Hevo - W fazie rozważań ;)
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Creality CR-10S PRO - problemów kilka, min z poziomowaniem czy grzaniem

Post autor: corradoskj »

1.Właśnie Z-Offset wydaje się nie być stały.

2.Sprawdzałem to już też i mam najnowszy firmware. Różne gcody sprawdzałem na różnych kartach. Ostatni wydruk 5h po 7-9 minutach znowu wyzerował temperaturę, ustawiłem z palca, po 2 godzinach szedłem spać do tego czasu się nie wyłączył, wydrukowało się ale użyłem kleju na stół więc i tak nie mam pewności czy się nie schłodził prędzej, wydruk i tak mocno trzymał nawet na schłodzonym stole.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Creality CR-10S PRO - problemów kilka, min z poziomowaniem czy grzaniem

Post autor: dragonn »

corradoskj pisze: 2.Sprawdzałem to już też i mam najnowszy firmware. Różne gcody sprawdzałem na różnych kartach. Ostatni wydruk 5h po 7-9 minutach znowu wyzerował temperaturę, ustawiłem z palca, po 2 godzinach szedłem spać do tego czasu się nie wyłączył, wydrukowało się ale użyłem kleju na stół więc i tak nie mam pewności czy się nie schłodził prędzej, wydruk i tak mocno trzymał nawet na schłodzonym stole.
Podobno problem miał chyba użytkownik 4MAX ostatnio i pomogło wgranie nowego czystego Marlina 1.1.9
Awatar użytkownika
RaveOn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 129
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:30
Lokalizacja: Szczecin / Oslo
Drukarka: Prusa MK3S
x 39

Re: Creality CR-10S PRO - problemów kilka, min z poziomowaniem czy grzaniem

Post autor: RaveOn »

Czujnik powinien wyzwolić się w tym samym momencie (pomijając standard deviation), więc nawet jeśli uzna że pozycja 0 jest 2mm nad stołem, to skoryguj to poprzez Z-Offset. Jeśli w jednym miejscu ustala 0 na 3mm nad stołem, a w drugim miejscu na 5mm nad stołem to raczej sam czujnik jest uszkodzony i uderzaj do sprzedawcy.
Ender 3 - SPRZEDANY
Prusa MK3S - Uruchomiona :D
Hevo - W fazie rozważań ;)
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Creality CR-10S PRO - problemów kilka, min z poziomowaniem czy grzaniem

Post autor: corradoskj »

Kod: Zaznacz cały

https://youtu.be/W_-_NIaenwg
Zastanawia mnie cały czas ta kalibracja czujnika, tak jest w każdym ?
szendo
Postów w temacie: 1
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: Creality CR-10S PRO - problemów kilka, min z poziomowaniem czy grzaniem

Post autor: szendo »

On to powinien z-offsetem skorygować a nie bawić się tą śrubką. Ona jest do zgrubnej kalibracji.
relnet13
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 26 paź 2018, 23:29

Re: Creality CR-10S PRO - problemów kilka, min z poziomowaniem czy grzaniem

Post autor: relnet13 »

Czy kolega uporał się z wyłączaniem stołu ? Mam taki sam problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”