Anycubic 4MAX problem z temperaturą i SD

Jakość druku Cię nie zadowala?
dondahaka
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 05 lut 2019, 08:56

Anycubic 4MAX problem z temperaturą i SD

Post autor: dondahaka »

Witam,

Od wczoraj jestem "szczęśliwym" posiadaczem drukarki Anycubic 4MAX i już mam z nią spore problemy. Po złożeniu i kalibracji zabrałem się za druki z karty SD. Proces startuje, jednak czasami ekstruder bardzo dziwnie się zachowuje, czasami przerywa, przesuwa się maksymalnie do końca jakiejś osi, wraca itp. Dodatkowo po jakimś czasie nagle na wyświetlaczu giną temperatury zadane dyszy i stołu (wszystko idzie na 0). Wydruk drukarka nie przerywa, drukuje aż dysza przestanie topić filament. Czasami przy wydruku z karty SD drukarka całkiem się zawiesza. Próbowałem z innymi kartami SD, bez zmian

Spróbowałem więc druku bezpośrednio z komputera przez program CURA, wczoraj działało znakomicie, wydrukowałem kilka obiektów bez problemów z temperaturą. Lecz jednak dziś stało się to samo co z karty (ale tylko z temperaturą). Po rozpoczęciu drukowania trzyma temperaturę na może 15-20 sekund i nagle wszystkie zadane temperatury zmieniają się na 0.

Szukałem innego nowszego firmware-a, lecz widzę na stronie producenta tylko jeden z 2017 roku. Wgrałem go mimo wszystko, lecz nic to nie dało, jest dokładnie to samo.


Miał może ktoś ten problem?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anycubic 4MAX problem z temperaturą i SD

Post autor: dragonn »

A czytałeś tu?
viewtopic.php?f=34&t=3646&hilit=Anycubic+4MAX
Identyczny problem był z tego co widzę.
dondahaka
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 05 lut 2019, 08:56

Re: Anycubic 4MAX problem z temperaturą i SD

Post autor: dondahaka »

tak czytałem. Kolega w tym temacie opisuje zawieszanie się z karty, u mnie też to się dzieje. Po użyciu przez PC u niego jest dobrze. U mnie nadal jest problem z wyłączającym się ogrzewaniem dyszy i stołu po kilkunastu sekundach, u niego tego nie było.
ppaawweel
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2018, 13:15

Re: Anycubic 4MAX problem z temperaturą i SD

Post autor: ppaawweel »

Generalnie na ten firmware od Anycubic nie ma co tracić czasu.

Koniecznie zainstaluj Marlina przygotowanego przez kolegę Egzator:
viewtopic.php?f=34&t=3646&start=20#p63207

Po instalacji więkoszość podstawowych problemów znika.
dondahaka
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 05 lut 2019, 08:56

Re: Anycubic 4MAX problem z temperaturą i SD

Post autor: dondahaka »

Problem rozwiązany.

Winnym okazał się zasilacz wbudowany zakłucajacy pracę całej elektroniki. Podłączyłem oscyloskop pod zasilanie trigorilli i widoczne były skoki napięcia dochodzące nawet do 2 volt. Ogólnie sam zasilacz podaje tylko równe 12volt, spadki sięgały do 10!

Podłączyłem zewnętrzny zasilacz o wydajności 88 amper (dla pewności). Przebieg napięcia jest idealnie równy, napięcie ustawione na 13,7volta.

Wszystkie objawy zniknęły. Nie przerywa grzania podczas druku, extruder nie wykonuje żadnych dziwnych ruchów oraz drukarka drukuje nawet na chińskiej karcie pamięci wraz z adapterem.

Teraz borykam się z innymi problemami technicznymi. Po zmianie filamentu na DD ecoPLA często blokuje się filament przy ekstruderze i zębatka po nim się ślizga. Być może docisk zębatki jest zbyt duży lub mały, muszę jeszcze się pobawić.
Załączniki
dodatkowy zasilacz
dodatkowy zasilacz
oryginalny zasilacz
oryginalny zasilacz
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Anycubic 4MAX problem z temperaturą i SD

Post autor: dziobu »

dondahaka pisze:Teraz borykam się z innymi problemami technicznymi. Po zmianie filamentu na DD ecoPLA często blokuje się filament przy ekstruderze i zębatka po nim się ślizga. Być może docisk zębatki jest zbyt duży lub mały, muszę jeszcze się pobawić.
Może masz najpopularniejszy problem w 2019r, czyli szparę między PTFE a dyszą w głowicy.
Awatar użytkownika
offroad
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 105
Rejestracja: 06 paź 2018, 22:12
Lokalizacja: Wawa
x 11

Re: Anycubic 4MAX problem z temperaturą i SD

Post autor: offroad »

Potwierdzam na dzieńdoberek w tej drukarce do wymiany jest zasilacz maiłem ten sam problem, napisałem do pana chińczyka i sam to stwierdził ,oraz przysłał nowy, wizerunkowo lepszy zasilacz teraz wszystko działa jak należy
natomiast dziwne zachowanie głowicy jak poruszanie się po jednej osi do jednego końca zauważyłem kiedy obydwie taśmy idące do wyświetlacza ekranowałem razem, ekranowane osobno działają dobrze.
Anycubic 4MAX
Voron łazi po głowie :)
dondahaka
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 05 lut 2019, 08:56

Re: Anycubic 4MAX problem z temperaturą i SD

Post autor: dondahaka »

Dziobu, taka szpara nie objawia się wypływaniem filamentu na gwincie dyszy? Miałem tak na początku, jednak dość mocno dokręciłem dyszę do tej rurki na gorącym bloku i problem wypływaniem znikł. Problem się zaczął, gdy zmieniłem filament z testowego na DD
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic 4MAX problem z temperaturą i SD

Post autor: FlameRunner »

dondahaka pisze:taka szpara nie objawia się wypływaniem filamentu na gwincie dyszy?
Nie.
Możesz mieć dyszę szczelnie dokręconą do łącznika, a w łączniku cofniętą rurkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”