Problem po wymianie dyszy.

Jakość druku Cię nie zadowala?
Koper90
Postów w temacie: 7
Posty: 103
Rejestracja: 08 lut 2019, 14:45
x 7

Re: Problem po wymianie dyszy.

Post autor: Koper90 »

Zamontowalem stara dysze, druk i dalej ten sam problem, sprobuje wymienic grzalke bo moze ona jest problemem.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Problem po wymianie dyszy.

Post autor: FlameRunner »

A jak z temperaturami? Głowica się normalnie nagrzewa? Nie ma spadków temperatury w trakcie druku?
Prędzej coś przy termistorze urwałeś niż przy grzałce.

edit
Wracając do pierwszego posta, błąd "hot end is out of the block" nie ma sensu. :P Może "heater is out of the block"? I to by mogło znaczyć, że grzałka wypadła lub nie grzeje, ale też, że termistor wypadł. Drukarka nie wie, co jest w bloku, a co nie. Może co najwyżej zauważyć, że próbuje grzać głowicę, a odczyt temperatury nie rośnie, co może być spowodowane kilkoma różnymi awariami.
Koper90
Postów w temacie: 7
Posty: 103
Rejestracja: 08 lut 2019, 14:45
x 7

Re: Problem po wymianie dyszy.

Post autor: Koper90 »

@FlameRunner
Tak, dokladnie, heater is out of the block, to mialem na mysli, sory.

Zaobserwowalem ze nie wystarczajaca ilosc filamentu wychodzi z dyszy, sprawdzilem czy nie ma luzow na extruderze ale wszystko dopiete.

Jakies pomysly?
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Problem po wymianie dyszy.

Post autor: Zepco »

kupiłem kiedyś do Anety A8 zapasowe dysze i przy pierwszym zapchaniu (przez brak czyścika) wymieniłem na nową. Efekt był taki, że przy tej samej temperaturze wylatywała o połowę cieńsza nitka, a przy druku przeskakiwało radełko. Wyczyściłem starą dyszę, zamieniłem z powrotem i problem zniknął. Także lepiej kupić dobra dyszę tutaj, nawet jeśli kosztuje kilka razy więcej będzie działać dłużej i nie trzeba wydawać kasy na szukanie przyczyny.
Artu
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”