Anycubic i3 Mega - Klikający ekstruder gubiący kroki

Jakość druku Cię nie zadowala?
Owner
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2019, 12:23

Re: Anycubic i3 Mega - Klikający ekstruder gubiący kroki

Post autor: Owner »

Problem faktycznie był powiązany z V6 E3D. Nie zaobserwowałem ruchu rurki PTFE w łącznikach bowden. Możliwe, że było to powiązane z ustawieniami retrakcji. Koniec końców kupiłem nową głowicę V5 J-head. Od tamtej pory problem przestał występować.

Dziękuję bardzo za pomoc :)
adam1004a
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2019, 20:41
Lokalizacja: Gorzow Wlkp

Re: Anycubic i3 Mega - Klikający ekstruder gubiący kroki

Post autor: adam1004a »

miałem podobnie i walczyłem, okazało się że winny jest bowden, a dokładnie to metalowe kółko z rowkiem, trzeba było śrubę poluzować i działa !!! a co się nakombinowałem.... musiał się jakoś filament blokować, bo gubiła kroki losowo, absolutnie bez powodu, a jak dawałem filament in to szło dobrze, a jak miała drukować to cyrk
Awatar użytkownika
Bobbik1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 199
Rejestracja: 07 mar 2019, 20:05
Drukarka: P3 Steel
x 73

Re: Anycubic i3 Mega - Klikający ekstruder gubiący kroki

Post autor: Bobbik1 »

A czym się różni V5 od V6? Bo u mnie też się zdarzało gubienie kroków, tyle że V6 direct.
P3STEEL XL Titan direct E3D V6
3D printing is the Dark Souls of nerd hobbies.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anycubic i3 Mega - Klikający ekstruder gubiący kroki

Post autor: dragonn »

Bobbik1 pisze:A czym się różni V5 od V6? Bo u mnie też się zdarzało gubienie kroków, tyle że V6 direct.
radiator V6 jest odrobinę krótszy i ma gęstszej żeberka oraz heatbreak ma inny gwint
W gubieniu kroków to nic nie zmienia.
Co może zmieniać to to że można jedną mieć z PTFE a drugą np. full metal. Generalnie na głowicach z PTFE aż do dyszy drukuje się łatwiej (ale oczywiście mają parę innych wad jak max temperatura ~250C).
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anycubic i3 Mega - Klikający ekstruder gubiący kroki

Post autor: TDI-CAD »

Jak dla mnie to ten hotend w anycunic jest bardzo dobry. Jak nie trzeba drukować powyżej 245C to wymiana na v6 jest bez sensu.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Anycubic i3 Mega - Klikający ekstruder gubiący kroki

Post autor: Artu »

adam1004a pisze:...okazało się że winny jest bowden, a dokładnie to metalowe kółko z rowkiem...
A gdzie w plastikowej rurce, którą jest bowden, znajduje się kółko z rowkiem :shock:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
wube
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2019, 15:27

Re: Anycubic i3 Mega - Klikający ekstruder gubiący kroki

Post autor: wube »

Cześć Panowie, u mnie to samo od wczoraj, zmieniłem hotend na nowy (drugi z zestawu anycubic i3 mega) ale wykręciłem tą śrubę od bowdena i założyłem na nową rurkę. Pierwszy 7 godzinny wydruk super i bez stukania extrudera. Drugi wydruk 5h i rezultat tragiczny. Stukanie extrudera jak u kolegi oraz wydruk pomierzwiony.
Załączniki
SmartSelect.jpg
20190330_143227.jpg
wube
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2019, 15:27

Re: Anycubic i3 Mega - Klikający ekstruder gubiący kroki

Post autor: wube »

Panowie, macie może jakąś poradę jak się pozbyć problemu? Ustawienia obu wydruków to Layer Hight 0.2 , infill 25% , 210C , bed 60C, Support - tak. Przypomnę że jeden wydruk wyszedł ok druki nie, oraz stukanie extrudera co kilka sekund (przy pierwszym wydruku extruder nie stukał). Hotend wymieniony na nowy (J5 z zestawu od anycubic) śruba od bowdena odkręcona, wsadzona na nową plastikową rurkę i wkręcona z powrotem do extrudera. Dziękuję z góry za zainteresowanie.
corradoskj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 73
Rejestracja: 05 mar 2018, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: CR-10, I3 MEGA
x 1

Re: Anycubic i3 Mega - Klikający ekstruder gubiący kroki

Post autor: corradoskj »

Znam Twój problem, co jakiś czas mam to samo, rozkręcam wtedy cały hot end, czyszczę, z naddatkiem lekkim przycinam na nowo ptfe.
Co najważniejsze w moim przypadku, ograniczam retrakcję o 1 mm oraz używam combining mode all lub within infill w zależności od efektu jaki chcę uzyskać.
Zacząłem tak robić gdy zauważyłem, że ptfe zatyka się zgrubieniem filamentu z dyszy podczas retrakcji. Drukuję w wysokich temperaturach, ok 245 stopni non stop dlatego obwiniam degradację ptfe. Nie wiem czy słusznie ale to jest rozwiązanie mojego problemu, możliwe, że również Twojego.

I wiem co drukujesz, mam już ten stand ;p
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: Anycubic i3 Mega - Klikający ekstruder gubiący kroki

Post autor: kapi »

@wube , @corradoskj, tutaj jest instrukcja naszego administratora : viewtopic.php?p=69850#p69850
przez tą rurke (luz) też zablokowałem u siebie dysze , a PTFE może dużo wytrzymać.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”