Anycubic i3 Mega - Klikający ekstruder gubiący kroki

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Bobbik1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 199
Rejestracja: 07 mar 2019, 20:05
Drukarka: P3 Steel
x 73

Re: Anycubic i3 Mega - Klikający ekstruder gubiący kroki

Post autor: Bobbik1 »

Mi jak na razie pomogła skarpeta. Stawiam że chłodzenie wydruku schładzało sam koniec dyszy , mimo że hot end wg wskazań miał temperaturę ok.
P3STEEL XL Titan direct E3D V6
3D printing is the Dark Souls of nerd hobbies.
wube
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2019, 15:27

Re: Anycubic i3 Mega - Klikający ekstruder gubiący kroki

Post autor: wube »

Bardzo dzięki za propozycję rozwiązania, jak wykonam to dam znać czy pomogło :)
wube
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2019, 15:27

Re: Anycubic i3 Mega - Klikający ekstruder gubiący kroki

Post autor: wube »

Cześć, trochę minęło ale też trochę czasu zajęło skompletowanie części wymyślenie co jest problemem. Problemem był zdaje się cały hotend (ten niby nowy zapasowy z kompletu od drukarki). Zakupiłem dwa nowe zamienniki V5 oraz nowy heatblock a także nową linkę bowdena i pare dysz. Najpierw wymieniłem sam heatblock, potem dyszę, potem rurkę teflonową oraz rurkę od bowdena. Nic nie pomogło, nadal lipa. W końcu się wkurzyłem i wymieniłem cały hotend. Dopiero to pomogło i na razie drukuje się pierwszy wydruk po tej zmianie. Mam nadzieje że będzie już ok. W między czasie przeciekał stary hotend, oderwał się kabelek od wentylatora chłodzącego wydruk a także musiałem przylutować stare kable z konektorami i końcówkami kablowymi do nowego hotendu i dostosować długość kabli bo nowe hotendy nie są w nie wyposażone. Ale przynajmniej wiem o wiele więcej niż przedtem :) . Pozdrawiam wszystkich!
Martin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 86
Rejestracja: 16 wrz 2017, 08:02
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anycubic i3 Mega
x 20

Re: Anycubic i3 Mega - Klikający ekstruder gubiący kroki

Post autor: Martin »

Też mi w i3 mega klikał ostatnio. Okazało się, że winna jest zdegradowana rurka w heatbreaku. Czarna i krucha, choć najwyżej drukuję PETG na 230 stopni. W i3 mega bowden dochodzi do samej dyszy. Po przycieciu i skręceniu wg instrukcji a la Ender wszystko śmiga.
———
Anycubic i3 Mega
Delta Phineas 3DP
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”