Objawy jak przy za dużej retrakcji, ale problem zupełnie inny

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Objawy jak przy za dużej retrakcji, ale problem zupełnie inny

Post autor: feriar »

Cześć,
na dniach dopadł mnie problem z drukiem. Otóż objawia się tym, że podczas zmiany warstwy, w elemencie tworzą się ubytki, charakterystyczne dla problemów z retrakcją. Jak porównałem wygenerowany Gcode z elementem, to ubytki tworzą się w miejscu zmiany warstwy. Zatem wyłączyłem zupełnie retrakcję (wcześniej miałem 0.5mm), ale problem dalej pozostał, lecz ubytki są nieco mniejsze. W między czasie nic przy drukarce nie dłubałem, cały czas drukowałem z tego samego materiału. Jeden element wyszedł dobrze, natomiast następny od początku szedł z problemami.

Co dotychczas zrobiłem:
*wgrałem na nowo firmware
*testowałem z różnymi wartościami retrakcji
*wyczyściłem dyszę
*wyczyściłem radełko (a tak właściwie to cały ekstruder)

No i w tym momencie nie wiem co mogę jeszcze sprawdzić. Jakieś sugestie ? :evil:
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Re: Objawy jak przy za dużej retrakcji, ale problem zupełnie inny

Post autor: feriar »

Dobra problem myślę, że rozwiązany, ale to się jutro okaże. Całość wzięła się z aktualizacji Repetier-Hosta i w Slic3rze coś się zbugowało, że przełączyło mi seam position na random i co ciekawe nie mogłem tego zmienić z poziomu slicera bo cały czas wracało na random to zmieniłem bezpośrednio w pliku i teraz wydaje mi się, że będzie działać :D
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
Awatar użytkownika
way
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 137
Rejestracja: 06 paź 2016, 10:57
Lokalizacja: Galicja
Drukarka: Corexy X3D XL - była
x 7

Re: Objawy jak przy za dużej retrakcji, ale problem zupełnie inny

Post autor: way »

Wiedzę tutaj przykład blokady, która magicznie ustępuje chwilę po napisaniu postu na forum - możesz trzy dni głowić się nad problemem, ale jak już napiszesz post to sam wpadasz na rozwiązanie 8-)
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Re: Objawy jak przy za dużej retrakcji, ale problem zupełnie inny

Post autor: feriar »

hahaha, może coś w tym jest, No i tak, to był ten problem. Teraz druk idzie jak marzenie :D
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”