Połączenie osi Z "Wazne"

Jakość druku Cię nie zadowala?
Garreth
Postów w temacie: 1
Posty: 163
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 26

Re: Połączenie osi Z "Wazne"

Post autor: Garreth »

Stepsticka jest latwo spalic jak go wlozysz odwrotnie na plytke:)

Kazdy stepstick ma znamionowe parametry jakimi jest w stanie zasilic silnik, jesli stepstick jest w stanie dac 2A na silnik (a4988 daje teoretycznie 1A bez chlodzenia, 2A z chlodzeniem) to tyle da o ile jego tranzystory sie nie przegrzeja.

W chwili przegrzania sa dwie opcje - albo tranzystory beda sie nagrzewac na tyle powoli, ze w stepsticku zadzialaja zabezpieczenia temperaturowe, wtedy zamiast wydruku zastaniesz spaghetti w drukarce, bo silniki zaczna gubic kroki jak szalone (mosfety beda dawac mniej pradu aż do calkowitego ich wylaczenia), albo opcja druga - przesadzisz na tyle z pradem dopuszczalnym, ze mosfety rozgrzejesz tak szybko, ze zadne zabezpieczenia ich nie uratuja, wtedy stepstick zdechnie:)

Przejrzyj dokumentacje stepstickow, tam sa miedzy innymi wykresy ile pradu na silnik stepstick jest w stanie wyprowadzic przy jakiej temperaturze mosfetow.
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 1
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Połączenie osi Z "Wazne"

Post autor: kaworu »

way pisze:Hmm, przy połączeniu równoległym napięcie jest stałe, a prąd sobie urządzenie ciągnie tyle ile potrzebuje. Przynajmniej ja to tak rozumiem. Jeśli założymy, że źródło daje max. 1,5A to masz rację, tylko u nas (u mnie ) źródło daje 30A, więc tu niby stepstick ogranicza? Nie jestem elektronikiem, ale wydawało mi sie, że na stepsticku nie ma specjalnych ograniczeń i dosyć łatwo jest go spalić.
Stepstick jest źródłem prądowym - tak dobiera napięcie aby było tyle prądu na ile jest ustawiony. Także silnik(i) może pociągnąć tyle prądu na ile mu stepstick pozwoli. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”