ABS+ DD Scianka , co jest grane?

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 727
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 703

ABS+ DD Scianka , co jest grane?

Post autor: PrzemoS »

Witam .

Mam problem z abs+ od wuja DD . Dopiero mam stycznosc z w.w filamentem zawsze pla i zwykly abs Ponizsze zdjecie drukowalem z ABS+ Blekitnego chcialem sobie zrobic nowe plastiki na walki 12mm . I mam cos problem ze scianka..( tylko nie piszcie czy dobrze kroki ustawione itp bo zawsze przy zmianie filamentu reguluje flow kroki itp) robie wstepna kalibracje. I jak widac scianka modelu wyglada tragicznie . testowalem kazda temp i nie wiem co jest przyczyna..

NA zwyklym bialym ABS DD na tym samym obiekcie nie mam tak ,jest niebo a ziemia.. nie wiem co jest Grane(ABS+). (model drukowany wolno 40mm top bottom 25 obrysy 25.

W nagrode za POmoc oddam 30-50m Filamentu SPectrum Ivory Beige i wysle na moj koszt.

Zalaczam link do zdjec:

https://www.dropbox.com/sc/im3achowroub ... 75kS3zyLHa


Z gory dzieki za Pomoc.
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
way
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 137
Rejestracja: 06 paź 2016, 10:57
Lokalizacja: Galicja
Drukarka: Corexy X3D XL - była
x 7

Re: ABS+ DD Scianka , co jest grane?

Post autor: way »

OT - wrzucajcie zdjęcia bezpośrednio na forum, bo później one znikają i po rozwiązaniu problemu nawet nie będzie wiadomo o co chodziło, ktoś tu trafi i tylko się zirytuje.

Pozwoliłem sobie powyższe zdjęcia załączyć:
Załączniki
unspecified (2).jpg
unspecified (2).jpg (449.5 KiB) Przejrzano 5290 razy
unspecified (1).jpg
unspecified (1).jpg (526.11 KiB) Przejrzano 5290 razy
unspecified.jpg
unspecified.jpg (478.51 KiB) Przejrzano 5290 razy
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 727
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 703

Re: ABS+ DD Scianka , co jest grane?

Post autor: PrzemoS »

mialo byc wrzucone ale pod droboxem mozna sobie regulowac odleglosc a tutaj jak maxymalny obraz to widac slaba jakosc
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: ABS+ DD Scianka , co jest grane?

Post autor: TDI-CAD »

Myślę, że te detale są trudne i mają dużo ostrych kątów. Prawdopodobnie wyszły by tak samo drukowane z PLA czy innego ABS.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: ABS+ DD Scianka , co jest grane?

Post autor: FlameRunner »

Ten największy uskok jest dokładnie tam, gdzie zaczyna się pozioma część uchwytu silnika, prawda?
Zrobiłeś tam mostki czy support? Czym to w ogóle ciąłeś?
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 727
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 703

Re: ABS+ DD Scianka , co jest grane?

Post autor: PrzemoS »

FlameRunner pisze:Ten największy uskok jest dokładnie tam, gdzie zaczyna się pozioma część uchwytu silnika, prawda?
Zrobiłeś tam mostki czy support? Czym to w ogóle ciąłeś?

Mostek . Simplify 3D. ty robisz/es Filip plastiki montazowe jak widze i jak ci wychodza??

Akceleracja 1000x1000 jerk 10

Najgorsze sa te male obiekty co dysza zajezdza od razu musi skrecic i maja kat ostry .. to wtedy Z nie idzie na tym obiekcie rowno rogi nie sa ostre tylko tak jak by scianka tego obiektu byla przesunieta.. ;/
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: ABS+ DD Scianka , co jest grane?

Post autor: FlameRunner »

Też mam uskoki w tych miejscach. Znacznie mniejsze i szybciej zanikające, ale mam.

Problem prawdopodobnie wynika z drobnego podwinięcia, które akurat tam się uwidacznia.
Wygrzebałem właśnie tego x-enda wydrukowanego na M200 (z ciekawości) i też są minimalne uskoki w tych miejscach.

Spróbuj wydrukować raz jeszcze, z tego samego kodu, ale zapewnij drukarce ciepełko i brak przeciągów.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: ABS+ DD Scianka , co jest grane?

Post autor: Kopytko »

Przy ABS+ uwidaczniają się niestety dużo mocniej zmiany prędkości drukowania. każda zmiana kształtu powoduje inny czas tworzenia warstwy dlatego takie cudeńka się biora z tego , zapewne w grzanej komorze byłoby lepiej.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: ABS+ DD Scianka , co jest grane?

Post autor: Kopytko »

Przy ABS+ uwidaczniają się niestety dużo mocniej zmiany prędkości drukowania. każda zmiana kształtu powoduje inny czas tworzenia warstwy dlatego takie cudeńka się biora z tego , zapewne w grzanej komorze byłoby lepiej.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: ABS+ DD Scianka , co jest grane?

Post autor: emartinelli »

Moim zdaniem uskoki przy zmianie powierzchni np z dużej płaskiej na cienką ściankę to wynik różnicy skurczu materiału - najbardziej to widać właśnie przy ABS'ie.
Przy PLA nie powinny występować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”