[naprawione] Dziwny problem z wydrukami

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
kura666
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 25
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:11
Lokalizacja: Chudów
x 1
Kontakt:

Re: Dziwny problem z wydrukami

Post autor: kura666 »

Za Wasza rada przyjrzalem sie blizej tym wydrukom... a nawet nagralem jeden z nich.


https://youtu.be/hFFEKNWt_Z8

Na filmie widac "ominieta" warstwe.

Problemem wydaje sie os Z. Na filmiku mozna zauwazyc, ze sprzegielko obraca sie co kazda warstwe tyle samo. Gorzej jest ze stolem. Nie opada sam za kazdym przekreceniem sruby o tyle samo. Mozna wykonac okolo 1/4 obrotu walkiem bez jakiejkolwiek checi ruchu ze strony stolu. Przy kolejnym opada o dwie warstwy.
Wykrecilem sprzegielko i odwrocilem walek gwintowany do gory nogami. Efekt jest mniejszy, ale podobny.
Bez sruby sprawdzilem opadanie stolu po prowadnicach i nie jest to plynny zjazd. Haczy sie niemilosiernie. Nasmarowanie niewiele pomoglo. Slabo sa wykonane elementy drukowane... tam wciskane sa po dwie tulejki slizgowe a niestety uzyskane dziury na te tulejki prawdopodobnie nie sa osiowe.
Zakonczylem kolejny dzien walki zamawiajac za rada Garetha srube trapezowa fi 10, lozysko na gore oraz nakretke trapezowa. Jak rowniez 4 lozyska liniowe zamiast tych tulejek slizgowych. Nie wiem do konca, czy nie wystarcza po jednym na strone, aby znow nie bylo problemu nieosiowosci.

Pojutrze pierwsza modernizacja tej drukarki.

Zastanawiam sie rowniez nad osiami xy aby rowniez zrezygnowac z tych nieszczesnych tulejek. Koszmarnie ciezko sie przesuwa karetka nawet ze zdjetymi paskami napedowymi.

Pozdrawiam.
Kura

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Zapraszam na www.SkullCrew.pl
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Dziwny problem z wydrukami

Post autor: FlameRunner »

Przy użyciu zwykłych tulejek, wszystkie wałki bezwzględnie wymagają dość częstego czyszczenie i smarowania, zadbałeś o to?
Osobiście może nie jestem wielkim fanem tulejek, ale mimo wszystko powinno to całkiem nieźle działać o ile są poprawnie wykonane i zamocowane.

Co do stołu to zdecydowanie chcesz nadal mieć tam po dwa łożyska na wałek, tylko musisz ogarnąć jak je współosiowo zamocować (nowe plastiki?), inaczej wiele nie zdziałasz.

PS Filmik jest private.
Awatar użytkownika
kura666
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 25
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:11
Lokalizacja: Chudów
x 1
Kontakt:

Re: Dziwny problem z wydrukami

Post autor: kura666 »

Prawdopodobnie nowe plastiki.
Filmik juz dostepny.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Zapraszam na www.SkullCrew.pl
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Dziwny problem z wydrukami

Post autor: Kopytko »

W której minucie widać problem, trochę nei chce sie oglądać całości :P

Ok czy chodzi o moment 1048 i 10 53? Widac że stół schodzi równo , potem jakby się przyblokowuje i spada do zadanej wartości. Sprawdź czy nakrętka trzyma się dobrze mocowania stołu, czy można stół unieść a nakrętka zostaje na pręcie.
Widać ,ze pręt kreci się zawsze o ta samą wartość a stół skacze w innych wysokościach. Napisz co z ta nakrętką ew przyklej ją do mocowania stołu i daj znać nam tu co i jak.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
kura666
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 25
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:11
Lokalizacja: Chudów
x 1
Kontakt:

Re: Dziwny problem z wydrukami

Post autor: kura666 »

Witam ponownie :)

Drukarka rozkrecona... z nakretka wszystko okej.
Mam wrazenie, ze problemem jest sam silnik a wlasciwie jego oska. Ma luz wdluz osi. Luz wyczuwalny jest palcami i po pomiarze suwmiarka wynosi on 1.1mm. Jako, ze to jest najtansza wersja tej drukarki, zgodnie z dokumentacja dostalem
"XYZ – NEMA 17 0.35NM z demontażu (12 miesięcy gwarancji)"
Producent zdecydowal, ze wymieni mi ten silnik na nowy, mocniejszy... bez doplaty :)

Mam nadzieje, ze to rozwiazanie problemu. Chociaz twierdzilem tak juz wielokrotnie za kazdym razem udawadniajac sobie, ze to juz w koncu to :)

2 dni czekania... ale moze i dobrze. Na jeden raz zamontuje nowy silnik, srube trapezowa nakretke i lozyska.
Zapraszam na www.SkullCrew.pl
Awatar użytkownika
kura666
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 25
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:11
Lokalizacja: Chudów
x 1
Kontakt:

[SOLVED] Dziwny problem z wydrukami

Post autor: kura666 »

Srodek nocy a ja polutowalem i wkrecilem nowy silnik.
Wynik tej operacji: KONIEC PROBLEMU!!!

Wydruk testowy kostki 50x50x50 bez wypelnienia, gory, z jedna warstwa obrysowa wyszedl idealnie!

Podsumowujac... Problemem byl uszkodzony silnik w osi Z, ktory mial luzy wdluz osi.

Mimo to jutro sruba trapezowa i pozostale silniki osi XY wymieniam na te nowe.

Dziekuje bardzo wszystkim, temat uwazam za zamkniety i w koncu ROZWIAZANY :)

PS. Prosze administratorow o dopisek przy temacie [SOLVED] albo [ROZWIAZANE]
Zapraszam na www.SkullCrew.pl
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [naprawione] Dziwny problem z wydrukami

Post autor: FlameRunner »

Piękna awaria, trzeba przyznać. :)


Zmieniłem tytuł tematu i dodałem w pierwszym poście odnośnik do wyjaśnienia. To chyba dobre jest, tak robić na przyszłość?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: [naprawione] Dziwny problem z wydrukami

Post autor: McKee »

Tak.

I przy okazji nieco OT / podlizywania się (ale na serio):
Oprócz dbałości administracji ;-) dużo łatwiej się to forum obsługuje niż stare reprapowo - nawigacja bardziej intuicyjna i miejsca do klikania jakoś więcej (mam ekran dotykowy). Szczególnie mnie cieszy guzik "Nowe posty".
Trzymam kciuki.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [naprawione] Dziwny problem z wydrukami

Post autor: FlameRunner »

Miło mi (nam) to słyszeć (czytać). :)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: [naprawione] Dziwny problem z wydrukami

Post autor: virgin71 »

Cały ten temat jest dowodem na to, że najtańsze drukarki są o kant czoła rozbić. Po prostu nie warto - kasa wyrzucona w błoto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”