auto bed leveling

Jakość druku Cię nie zadowala?
SanFable
Postów w temacie: 2
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

auto bed leveling

Post autor: SanFable »

Hej, piszę tu, bo znowu postanowiłem walczyć z auto bed levelingiem ze względu na wieczny problem z nie trzymaniem regulacji stołu

za nic nie mogę ogarnąć dobrych opcji żeby w końcu mi to dobrze zmierzyło, chociaż teraz jestem "prawie blisko"
po home-all wpisuję w konsolę komendę g29 i taki tego efekt:
https://youtu.be/ikk7LNv0P-Q
jakby za trzecim razem nie chciało się drukarce dalej iść + czujnik ląduje poza stołem i nawet jak oszukam podkładając palec to głowica jedzie jeszcze dalej w lewo (jak O_o)
mój konfig
http://pastebin.com/dRCFmBJc

co zmieniałem:
#define LEFT_PROBE_BED_POSITION 10
#define RIGHT_PROBE_BED_POSITION 100
#define FRONT_PROBE_BED_POSITION 60
#define BACK_PROBE_BED_POSITION 140
tym to bawiłem się strasznie i w sumie nic logicznego nie udaje mi się uzyskać, z tego co wygooglowałem to jest:
X min
X max
Y min
Y max
ale nawet nie sprawia wrażenia, że tak to wygląda ;p

#define X_PROBE_OFFSET_FROM_EXTRUDER -70 // X offset: -left +right [of the nozzle]
#define Y_PROBE_OFFSET_FROM_EXTRUDER 0 // Y offset: -front +behind [the nozzle]

-70 bo około 7cm mam od głowicy do czujnika, no i y dałem 0 bo są w jednej linii

czegoś nie włączyłem? coś źle ustawiłem? bo mi już ręce opadają, drukarkę mam bardzo długo, ale co z tego jeżeli co poważniejszy wydruk muszę bawić się z stołem (już taką mam wprawę, że mogę na oko ustawiać :lol: ) no ale czas... nie mówiąc o tym, że jak zamknę drukarkę w obudowie z pleksy to nie będzie dobrego dostępu do regulacji dlatego chciałbym problem załatwić
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 2
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: auto bed leveling

Post autor: samezrp »

Nie piszesz jakie firmware, zakładam repetiera.

Od razu powiem Ci co odkryłem u siebie jak się bawiłem. Cholerny repetier NIE czyta wartości z firmware gdy już raz były zapisane w EEPROM.
Czyli możesz sobie pisać do bólu:

Kod: Zaznacz cały

#define LEFT_PROBE_BED_POSITION 10
#define RIGHT_PROBE_BED_POSITION 100
#define FRONT_PROBE_BED_POSITION 60
#define BACK_PROBE_BED_POSITION 140
czy inne ustawienia a on do tego będzie brał wartości z EEPROM'a.
BTW mogliby w konfiguratorze zaznaczać te opcje na kolorowo, tak jak wyróżniają nowości, np. na zielono.
SanFable
Postów w temacie: 2
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: auto bed leveling

Post autor: SanFable »

Marlin z nowszych beta, bo parę rzeczy więcej mi działa na tym ;)
1.1 rc6 bugfix coś koło tego
tzn tak, jak pozmieniam wartości to coś tam się zmieni, ale cholernie jest to nie logiczne ;/
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 2
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: auto bed leveling

Post autor: samezrp »

Marlina nie znam, ale prawdopodobnie też czyta z EEPROMa. A co do logiczności to nie wymagaj, bo Cię chłopaki zaraz opiórkują :) Też do wielu rzeczy musiałem się przyzwyczajać, bo ktoś jakoś musiał się namęczyć, żeby skomplikować :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”