Ender 3 błąble na wydrukach

Jakość druku Cię nie zadowala?
profesorek96
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 41
Rejestracja: 04 lut 2019, 12:09

Ender 3 błąble na wydrukach

Post autor: profesorek96 »

Witam was.
Ostatnio wzięło mnie na mały serwis mojej drukarki. Wymieniłem dysze ale nie owinąłem bloku grzejnego niczym po prostu taki goły zamontowałem w drukarce.
Dysza zmieniona z 0.4 na 0.4 :)
Puściłem wydruk na noc i poszedłem spać.
Rano ujrzałem takie coś:
IMG_20190315_180335.jpg
IMG_20190315_180330.jpg
IMG_20190315_130534.jpg
Parametry druku były nie zmieniane. Różnica pomiędzy poprzednimi wydrukami było tylko to że wysokość warstwy ustawiłem an 0.2 a nie na 0.1. No i fakt że nie było izolacji bloku grzejnego, wcześniej był owinięty taśmą teflonową. Czy brak tego owinięcia może mieć wpływ, czy przyczyna może być inna. Dodam że w moim Enderze 3 jest zamontowany customowy extruder tj ten z aluminium.
Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 1
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

Re: Ender 3 błąble na wydrukach

Post autor: cardjunk »

jesteś pewien, że po wymianie dyszy nie powstała szczelina za rurką, która mogła by spowodować takie braki w ekstrudowanym materiale?
Abys
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: Ender 3 błąble na wydrukach

Post autor: Abys »

profesorek96 pisze:Witam was.
Ostatnio wzięło mnie na mały serwis mojej drukarki. Wymieniłem dysze ale nie owinąłem bloku grzejnego niczym po prostu taki goły zamontowałem w drukarce.
Dysza zmieniona z 0.4 na 0.4 :)
Puściłem wydruk na noc i poszedłem spać.
Rano ujrzałem takie coś:


Parametry druku były nie zmieniane. Różnica pomiędzy poprzednimi wydrukami było tylko to że wysokość warstwy ustawiłem an 0.2 a nie na 0.1. No i fakt że nie było izolacji bloku grzejnego, wcześniej był owinięty taśmą teflonową. Czy brak tego owinięcia może mieć wpływ, czy przyczyna może być inna. Dodam że w moim Enderze 3 jest zamontowany customowy extruder tj ten z aluminium.


Wygląda to na braki w materiale, prawdopodobnie masz problem w głowicy.Rozkręć wszystko, rurkę od góry przeprowadź przez głowicę i usuń zbędny filament.Najlepiej wyczyść rurkę przez wycofaniem jej do góry, zrób tak kilka razy.Utnij ją tak żeby była na płasko i przy skręcaniu zostaw luz na dyszy z 1 obrót, przy skręcaniu dociśnie się ona do rurki.Ile wytrzyma taki zabieg? Nie wiadomo :D Najlepiej wymienić te beznadziejne łączniki na coś lepszego, ja na nowych nic nie drukowałem od razu poszły inne.
Co do izolacji bloku grzejnego, jeżeli tam jest to ktoś to wymyślił z jakiegoś powodu.Nieprawidłowe grzanie głowicy było, bo PID był zrobiony pewnie z tą izolacją.Kup sobie silikonową skarpetę, najlepiej kilka sztuk.W sumie jak wszystko, warto mieć jakieś części na zapas.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”