CR-10 wygięty profil aluminiowy oś X

Jakość druku Cię nie zadowala?
rosak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 18
Rejestracja: 22 kwie 2019, 22:46
Lokalizacja: Rugby, UK
Drukarka: Creality CR-10
Kontakt:

CR-10 wygięty profil aluminiowy oś X

Post autor: rosak »

Witam,
przeglądając internet widzę, że sporo ludzi ma problemy z wypoziomowaniem stołu w CR-10. Idealny poziom na 4 krawędziach a w środku hot end jest za wysoko.
2019-05-07 19.02.26 3D Print.jpg
Na zdjęciu krawędzie zbyt nisko, ale jak dam większy odstęp to środek w ogóle się nie przyklei.

Wszyscy piszą o krzywych szybach/lustrach/hot bed itd co jest zupełnie nielogiczne. Sprawdziłem przed chwilą, i oczywiście szyba na której drukuję (aktualnie Anycubic Ultrabase, wcześniej lustra z Ikea) jest idealnie płaska, za to profil aluminiowy po którym przesuwa się hot end- oś X jest wygięty w łuk, czyli pośrodku ma "garb" skierowany w górę.
Macie na to jakieś rozwiązanie (poza młotkiem)?
Zanim to zmierzyłem, zamówiłem SKR V1.3. Podobno Marlin ma mesh bed leveling, gdzie programowo można ten problem "zatuszować", jednak wolabym rozwiązać problem niż go tuszować.

Z góry dzięki za pomoc.
Drukarka: Creality CR-10
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: CR-10 wygięty profil aluminiowy oś X

Post autor: arkomania.pl »

Zapomnij o młotku, choć tu kuźnia, tylko że, Młodych Talentów.

Kup nowy profil. Najszybciej i tanio kupisz w blackfrog.pl.
Pamiętaj, że profile pochodzące od różnych producentów różnią się niekiedy nawet ułamkami milimetrów.
Musisz od nowa ustawić docisk kółkek.
rosak
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: CR-10 wygięty profil aluminiowy oś X

Post autor: Domell »

Jeżeli rozstaw śrub będzie zbyt ciasny to wciskając na siłę właśnie powstaje górka lub wygnie śruby.
rosak
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 807
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 358

Re: CR-10 wygięty profil aluminiowy oś X

Post autor: Abys »

Szybę krzywą jeszcze zrozumiem, ale lustro?
Przecież to będzie widoczne, zniekształcenia obrazu.
Dlatego się bierze lustro a nie szkło.Kup lustro i sam sprawdź, olej te bzdury które piszą(daj linka do tego komentarza w którym było o krzywym lustrze). Zapłacisz 10-25zl u szklarza i będziesz wiedział.
Ci do twojej szyby jesteś tego pewien że jest prosta? Widziałem nie raz ze te ultra base były krzywe.
rosak
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: CR-10 wygięty profil aluminiowy oś X

Post autor: Domell »

Jesteś pewien że to profil a nie stół jest krzywy?
Jeśli profil to tak jak pisał Arkomania.
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
rosak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 18
Rejestracja: 22 kwie 2019, 22:46
Lokalizacja: Rugby, UK
Drukarka: Creality CR-10
Kontakt:

Re: CR-10 wygięty profil aluminiowy oś X

Post autor: rosak »

arkomania.pl pisze:Kup nowy profil. Najszybciej i tanio kupisz w blackfrog.pl.
Dzięki ale nie planuję nic kupować. Ciągle mogę drukarkę oddać ale szczerze nie chce mi się tegopakować, wysyłać a potem znów rozpakowywać. Zrobię tak jeżeli nie będzie innego wyjścia.
Domell pisze:Jeżeli rozstaw śrub będzie zbyt ciasny to wciskając na siłę właśnie powstaje górka lub wygnie śruby.
Też tak myślałem, tym bardziej, że górny profil również jest wygięty tak samo w górę. Nie ma tam jednak regulacji docisku z zewnątrz ramy, jest tylko na wewnętrznej rolce.
Abys pisze:Szybę krzywą jeszcze zrozumiem, ale lustro?
Przecież to będzie widoczne, zniekształcenia obrazu.
Dlatego się bierze lustro a nie szkło.Kup lustro i sam sprawdź, olej te bzdury które piszą(daj linka do tego komentarza w którym było o krzywym lustrze). Zapłacisz 10-25zl u szklarza i będziesz wiedział.
Ci do twojej szyby jesteś tego pewien że jest prosta? Widziałem nie raz ze te ultra base były krzywe.
Co do linka, wpisz w google "cr-10 bed levelling center", pierwszy temat z reddit:
https://www.reddit.com/r/CR10/comments/ ... g_off_set/
ale jest tego więcej. Bzdury jak nic. Piszą, że to odwieczny problem z CR-10. Tłumaczą też, że to nie wina krzywej szyby/lustra tylko aluminiowego stołu (hot bed). Tak oczywiście, kładziesz lustro na nierówne podłoże i dopasuwuje się do niego :D Widziałem też tłumaczenie, że jest za mocny docisk szyby do stołu na krawędziach (i magicznie środek wygina się w dół zamiast w górę).

Jestem pewny, że moja szyba jest prosta, zmierzyłem to dobrze (nawet bez szczelinomierza widać gołym okiem). Testowałem na orginalnej szybie od CR-10, potem 2 lustrach z Ikea i Ultrabase. Na wszystkim te same rezultaty.

Zastanawiam się czy aluminium jest na tyle elastyczne, że jeśli w jakiś sposób wyeliminuję ten naciąg lub cokolwiek co powoduje zniekształcenie, to czy wróci do normy czy zostanie wygięty. Chyba najłatwiej to zdemontować i sprawdzić.
Drukarka: Creality CR-10
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”