wyciekajacy filament anycubic

Jakość druku Cię nie zadowala?
tomfrank
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 39
Rejestracja: 20 maja 2019, 07:20
Drukarka: mk3 clone, ender 5+
x 3

wyciekajacy filament anycubic

Post autor: tomfrank »

Witam
Drukarka drukowala zadowalająco aż do momentu wymiany filamentow , po paru wymianach zauważyłem że filament po rozgrzaniu głowicy zaczyna wypływać jeszcze przed rozpoczęciem druku, leci jak z kranu, obwijajac sie, ściągając go kiedy głowica zaczyna drukować leci na sucho przez pewien czas potem jakiś babol wypuści, słabo się klei, nie równo przylega do stołu. Po zatrzymaniu wydruku, jak podniose glowice to leci filament przez dobra chwile jeszcze. Pomyślałem zapchana dysza, przepalililem i to samo, to zmieniłem na całkiem nowa zapasowa glowice z zestawu. To samo! Przykładowa sowa wychodzi aktulnie nie gorzej niż na poczatku, ale już doskonale widać problem na 4 wieże, wcześniej oczywiście był problem na samej górze, ale nie robiło tych patykow na dole.
Załączniki
20190520_071639.jpg
Mk3s clone bmg,dragon, zamknieta komora.
Ender 5+ bmg,direct.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: wyciekajacy filament anycubic

Post autor: morf »

Sorry zgubilem magiczna kule, powiedz JAKI FILAMENT?
Mam nadzieje ze to nie jest to biale "g", ktore bylo dolaczone do zestawu?
Ogolnie rozne materialy roznie "plyną", sprobuj zmieniac ustawienia temperatury, retrakcji etc.
Done is better than perfect.
tomfrank
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 39
Rejestracja: 20 maja 2019, 07:20
Drukarka: mk3 clone, ender 5+
x 3

Re: wyciekajacy filament anycubic

Post autor: tomfrank »

Na tym białym filamencie PLA z zestawu zacząłem i w miarę ta wieża wyglądała, teraz po 3 innych pla wrocilem do bialego i wieza z tego samego pliku już wygląda kiepsko. Nie było tego ciągnącego się filamentu wczesniej. Ale na tych innych filamentach tak samo się ciagnie
Mk3s clone bmg,dragon, zamknieta komora.
Ender 5+ bmg,direct.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: wyciekajacy filament anycubic

Post autor: virgin71 »

Nadal nie wiemy na jakich innych. Wadą kiepskiej jakości filamentu PLA jest to, że jest kiepski;) Tak serio, to kiepskie PLA bardzo szybko łapie wodę i nie nadaje się do druku. Normalne PLA, drukuje się tak jak powinno, pomimo, że o nie nie dbasz.
Jak się leje, to może masz złą temperaturę z odczytu i jest za ciepło?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: wyciekajacy filament anycubic

Post autor: morf »

Zobacz czy termistor Ci sie nie poluzowal i powoduje zly odczyt
Done is better than perfect.
tomfrank
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 39
Rejestracja: 20 maja 2019, 07:20
Drukarka: mk3 clone, ender 5+
x 3

Re: wyciekajacy filament anycubic

Post autor: tomfrank »

Termostat i grzałką podokrecalem na gorąco, i sprawdzałem temperatura termometrem.
No niestety filamenty noname, z tym zbieraniem wilgoci mnie oswieciles, nie pomyślałem o tym że filament może "sie zepsuc". Zamówię jakieś lepsze.
Dziękuję za odpowiedzi.
virgin71
Mk3s clone bmg,dragon, zamknieta komora.
Ender 5+ bmg,direct.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: wyciekajacy filament anycubic

Post autor: FlameRunner »

Ale może zacznijmy od podstaw, bo widzę, że to pierwsze dni z drukarką? ;)
  • Filament zostawiony w rozgrzanej głowicy wycieka - to normalne.
  • Gdy filament wycieknie i chcesz drukować, najpierw głowica musi się napełnić - to normalne.
  • Przy złym lub bardzo wilgotnym (to drugie normalnie nie stanowi problemu, ale przy obecnej pogodzie...) efekt wyciekania może być nasilony...
  • ...ale równie dobrze coś się mogło w międzyczasie stać z drukarką. Mogła się wysunąć rurka w głowicy (o ile masz rurkę PTFE w bloku). Mogła się poluzować zębatka ekstrudera. Mógł się wysunąć termistor.
  • Dobry filament i tak kup. Jeśli chcesz szybko mieć pod ręką kilka kolorów, to polecam: startpack Devil Design PLA 1,75 mm, czyli zestaw sześciu małych szpulek filamentu w różnych kolorach. Nawet jeśli okaże się, że obecny problem jest problemem z drukarką, to dobry filament i tak Ci się przyda i pozwoli uniknąć innych problemów.
  • Czy jesteś pewny, że nie zmieniłeś w międzyczasie (między testem retrakcji na początku a testem retrakcji, który teraz pokazujesz) ustawień druku? Skoro "przykładowa sowa" wychodzi tak samo, jak na początku, sugerowałoby to problem z ustawieniami druku.
tomfrank
tomfrank
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 39
Rejestracja: 20 maja 2019, 07:20
Drukarka: mk3 clone, ender 5+
x 3

Re: wyciekajacy filament anycubic

Post autor: tomfrank »

Zakupiłem sobie ten chwalony przez niektórych filament DD startpack, ale nie jestem zadowolony, bo przy 200c/60c wydruki nie szły dobrze, albo nie klejenie do stołu przy 1 warstwie, albo oderwanie od stołu w połowie wydruku, być może coś nie tak z ustawieniami cura, już ciut lepiej się zachowuje materiał dostarczony z drukarką.
Udało mi się wydrukowac wieze przy stole 70c bez oderwania :):)
Czy taki wydruk jest zadowalający?
Załączam parametry z cura, proszę bardziej doświadczonych kolegów o opinie, moze w końcu ogarne tą drukarkę pod PLA, bo ABS sobie daruję na chwilę po paru próbach.
Załączniki
Wieza2
Wieza2
2019-06-03 12.26.34.jpg
Setings wieza
Setings wieza
Mk3s clone bmg,dragon, zamknieta komora.
Ender 5+ bmg,direct.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: wyciekajacy filament anycubic

Post autor: dragonn »

tomfrank pisze:Zakupiłem sobie ten chwalony przez niektórych filament DD startpack, ale nie jestem zadowolony, bo przy 200c/60c wydruki nie szły dobrze, albo nie klejenie do stołu przy 1 warstwie,
Kup sobie jakiś środek adchezyjny na stół bo to całe ultrabase to jest do kitu
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8941
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: wyciekajacy filament anycubic

Post autor: dziobu »

tomfrank pisze:Drukarka drukowala zadowalająco aż do momentu wymiany filamentow (...)Pomyślałem zapchana dysza, przepalililem i to samo, to zmieniłem na całkiem nowa zapasowa glowice z zestawu. To samo!(...)
To co piszesz sugeruje problem z PTFE w łączniku. Rurka spuchnięta/za krótka bądź uszkodzona.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”