Ender 3 - poprawa kalibracji

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 - poprawa kalibracji

Post autor: FlameRunner »

Armeht pisze:wydaje mi się że linear advance tylko popsuło sprawę i zamiast przyspieszyć druk zwolniło.. ale na razie nie chce mi się z tym już bawić
Bo LA nie jest od przyśpieszania druku. LA jest od kontrolowania ciśnienia w głowicy, co się niestety odbywa kosztem spowolnienia wydruku. Możesz spróbować podkręcić maksymalną szybkość, przyśpieszenie i jerk silnika ekstrudera.
Armeht pisze:Z tego jak tu wszyscy wieszają psy na enderze to chyba nie tak źle ?
Poza tym sam wydruk też wygląda ok (poza szwem...)
Powiem tak: Ty już nie masz Ender-3. :)
  • Ile zmian w drukarce wprowadziłeś? Ile części wymieniłeś i za jaką kwotę?
  • Ile filamentu poszło na testy?
  • Ile czasu na to poświęciłeś? Licz wszystko, co nie byłoby konieczne, gdybyś kupił drukarkę już złożoną i dopracowaną: składanie drukarki, pracę manualną przy modyfikacjach, pracę umysłową przy wymyślaniu jakie modyfikacje zrobić, pracę umysłową przy przygotowywaniu gcode wydruków testowych i ich ocenie, pracę manualną przy bieżącej obsłudze drukarki przy wykonywaniu tych wydruków.
Ender-3 zasłużył na wieszanie na nim psów - ale to nie znaczy, że się nie da go ogarnąć.
Jakub, dziobu, Abys
Awatar użytkownika
Armeht
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 84
Rejestracja: 21 lis 2018, 21:27
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: Ender 3
x 6

Re: Ender 3 - poprawa kalibracji

Post autor: Armeht »

FlameRunner pisze:Powiem tak: Ty już nie masz Ender-3. :)
  • Ile zmian w drukarce wprowadziłeś? Ile części wymieniłeś i za jaką kwotę?
Napisałem w pierwszym poście
- szyba - za darmo, od znajomego szklarza
- napinacze pasków osi X i Y - można samemu wydrukować
- Black Upgrade BMG Extruder Cloned Btech Bowden Extruder Dual Drive Extruder niecałe 60 zł
- ABL Hallon v3 za około 90 zł
- osłonka wentylatora elektroniki - wydrukowane
I to wszystko, nic więcej nie zmieniałem.
FlameRunner pisze: [*]Ile filamentu poszło na testy?
Około 0.5kg
FlameRunner pisze: [*]Ile czasu na to poświęciłeś? Licz wszystko, co nie byłoby konieczne, gdybyś kupił drukarkę już złożoną i dopracowaną: składanie drukarki, pracę manualną przy modyfikacjach, pracę umysłową przy wymyślaniu jakie modyfikacje zrobić, pracę umysłową przy przygotowywaniu gcode wydruków testowych i ich ocenie, pracę manualną przy bieżącej obsłudze drukarki przy wykonywaniu tych wydruków.[/list]
Hm to ciężko powiedzieć, wcześniej ktoś mi podesłał gotowy profil, który imo sprawował się lepiej.
A co do czasu modów - montaż szyby - miesiąc xD a tak na serio to chyba sam wiesz ile zajmuje wymiana podkładki :)
Montaż napinaczy - może z 10-20 minut
Dobre złożenie drukarki - jakieś 3-4 h
A co do dopracowywania ustawień to tak 6 dni :P
FlameRunner pisze: Ender-3 zasłużył na wieszanie na nim psów - ale to nie znaczy, że się nie da go ogarnąć.
No też tak uważam ;) Wszystko da się poprawić :) Chociaż ja nie miałem w sumie większych problemów z tą drukarką od początku.
A długi czas składania to pewnie dlatego że składając wszystko dokładnie sprawdzałem i oglądałem 1 filmik na YT jak to dobrze zrobić.
No i to pierwsza drukarka jaką składałem :)
dziobu pisze: 14 kwie 2023, 18:57 będziesz miał sto postów to będzie pchli targ :P
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Ender 3 - poprawa kalibracji

Post autor: dziobu »

Tu nie ma żadnych cudów. To sytuacja jak z popularną deltą. Jednym drukowała ładnie od kopa a inni wymienili połowe części i jeszcze było nad czym pracować. Tak właśnie wygląda tania drukarka.

Reszta wyjdzie przy pierwszym remoncie :)
Abys
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 807
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 358

Re: Ender 3 - poprawa kalibracji

Post autor: Abys »

Ja mialem uszkodzoną śrubę do silnika, uszkodzony silnik X,spalona osi X na płycie głównej (prawdopodobnie przez ten silnik) uszkodzone łożyska w rolkach 6-8szt. , złączki, przekrecona śruba w głowicy, coś bym jeszcze znalazł. Ale drukarka po włożonej w nią pracy i $ na tą chwilę pracuje poprawnie, sporo się przy niej nauczyłem i myślę że z jednej strony dobrze wyszło ale z drugiej bym wiecej drukował.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Armeht
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 84
Rejestracja: 21 lis 2018, 21:27
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: Ender 3
x 6

Re: Ender 3 - poprawa kalibracji

Post autor: Armeht »

Ja Endera traktuję w dużej mierze jako platformę testową.. przed postawieniem czegoś bardziej sensownego ;)
Myślę o jakimś sześcianie, tylko nie wiem jeszcze który...
dziobu pisze: 14 kwie 2023, 18:57 będziesz miał sto postów to będzie pchli targ :P
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Ender 3 - poprawa kalibracji

Post autor: dziobu »

Armeht pisze:Myślę o jakimś sześcianie, tylko nie wiem jeszcze który...
viewtopic.php?f=34&t=3547
Przy Twoim szczęściu to odpalisz bez problemu ;)
Awatar użytkownika
Armeht
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 84
Rejestracja: 21 lis 2018, 21:27
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: Ender 3
x 6

Re: Ender 3 - poprawa kalibracji

Post autor: Armeht »

dziobu pisze:
Armeht pisze:Myślę o jakimś sześcianie, tylko nie wiem jeszcze który...
viewtopic.php?f=34&t=3547
Przy Twoim szczęściu to odpalisz bez problemu ;)
Jak patrzę na ten cud chińskiej techniki ludowej to.. mam spore wątpliwości :P
dziobu pisze: 14 kwie 2023, 18:57 będziesz miał sto postów to będzie pchli targ :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”