[jgaurora a5] coś się popsuło

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 4
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

[jgaurora a5] coś się popsuło

Post autor: cardjunk »

Czołem, pomocy :cry:

drukarka drukowała znośnie, prawie cały czas z abs w obudowie z kartonu(miała być na 1 wydruk[obudowa, nie drukarka :D] a potem coś normalnego ale wiecie jak jest, działało i nadal działa to jakoś tak stoi..przymykałem oko na grzejącą się elektronikę)

Drukowałem z sukcesem rzeczy po 300mm w x lub y(natomiast cienkie i poniżej 100 w z) i znacznie mniejsze elementy wysokie na 100, 120mm. Ostatnio drukowałem malutkie pierdółki, wydruk się nie udał, wyglądało, że odkleił się od stołu, dysza się chyba zapchała bo "spaghetti" było znacznie mniejsze niż można było się spodziewać a silnik ekstrudera był bardzo gorący. Ale radełko nie ryło filamentu, filamentu nie mogłem wypluć z menu drukarki, ale jak ręcznie przepchnąłem parę mm to już poszło. Ogarnąłem to jako tako i puściłem dla testu kostkę.

Skąd te wady? ciężko mi je do czegoś przypisać. puściłem dwie kostki, jedną dla trochę niższej temperatury. Wszystko wygląda okropnie oprócz ścianki bez liter, gdzie pomiędzy fatalnymi narożnikami sama ściana jest w miarę okej, co burzy wszystkie moje koncepcje.
Wydruki testowe puszczałem już jak silnik doszedł do siebie, miał na to cały weekend.

Parametry kostek:
abs od dd
250/110 i 240/100
3 obrysy, warstwa 0,2

Dodatkowo wrzucam zdjęcia kilku detali, dla porównania jak to mniej więcej wcześniej wyglądało.
Zdaję sobie sprawę, że drukarka nigdy nie drukowała idealnie, ale nie takie było jej zadanie więc póki wydruki wyglądały jak na dodatkowych zdjęciach nie zabierałem się za dodatkową kalibrację, a profil jest domyślny dla takiego modelu z cury.

Mam nadzieję, że w rozpaczy jakichś głupot nie napisałem, pozdro!
Załączniki
settings.PNG
IMAG0606.jpg
IMAG0605.jpg
IMAG0604.jpg
IMAG0603.jpg
IMAG0602.jpg
IMAG0608.jpg
IMAG0607.jpg
bialy_worek

Re: [jgaurora a5] coś się popsuło

Post autor: bialy_worek »

Jak dla mnie to problem z temperaturą, widzę takie sceny zawsze jak jest za wysoka, spróbuj niższą albo włącz wentylator tak na np 5% i zobacz jak wyjdzie.
Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 4
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

Re: [jgaurora a5] coś się popsuło

Post autor: cardjunk »

jak na złość port usb odmówił współpracy więc chwilę potrwa zanim przetestuję obniżanie temperatury, dzięki
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: [jgaurora a5] coś się popsuło

Post autor: virgin71 »

A co ma port USB do obniżania temperatury?
Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 4
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

Re: [jgaurora a5] coś się popsuło

Post autor: cardjunk »

nie mam jak odpalić nowego wydruku, ta drukarka nie ma wejścia na kartę SD
Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 4
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

Re: [jgaurora a5] coś się popsuło

Post autor: cardjunk »

Obniżyłem temperatury do 230/80
Poprawa jest ogromna, natomiast sporo jeszcze niedoskonałości, szczególnie na rogach. Po weekendzie spróbuję jeszcze innym filamentem, i zrobię porządne miejsce do fotek bo te moje są tragiczne; ale u mnie w pracy ciężko o dobre światło, na jedną sesję wyszedłem na dwór :unknown:
Załączniki
IMAG0627.jpg
IMAG0626.jpg
IMAG0625.jpg
IMAG0624.jpg
IMAG0623.jpg
IMAG0622.jpg
IMAG0621.jpg
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [jgaurora a5] coś się popsuło

Post autor: FlameRunner »

viewtopic.php?f=22&t=2109#p80549 - przycinanie, jakość. :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”