Kilka problemow z SKR 1.3

Jakość druku Cię nie zadowala?
Koper90
Postów w temacie: 1
Posty: 103
Rejestracja: 08 lut 2019, 14:45
x 7

Kilka problemow z SKR 1.3

Post autor: Koper90 »

Witam,

Na wstepie przedstawie sprzet ktory posiadam a nastepnie problemy ktore ida w parze z nim.

Sprzet:
- Metal rama AM8.
- Clone E3D z orginalna dysza 0.4 - wersja z rurka teflonowa
- Silniki Nema 0.9A
- TMC2208 V3 UART mode
- 12v zasilacz
- BigTreeTech SKR 1.3
- Bltouch v3
- titan extruder clone
- Marlin 2.0

W prady na silnikach sa XYZ 450mA oraz E 500mA.

Problemy:

1.Pierwszy problem jaki napotkalem byl zwiazany z bltouchem, a wiec, ustawilem polozenie, igla bltoucha dokladnie 4mm od dyszy, ustawiam z offset na -4mm i dysza jakies 2.5mm od stolu. Wiec musialem ustawic -1.6mm i to dziala ale dalej jest cos nie tak bo w momecie jak robie G29 to wychodza rozne wyniki. Mysle ze jest to spowodowane microwibracjami oraz tym ze stol jest na sprezynach. Wiec ten problem jestem wstanie zaakceptowac ale jezeli przychodzi do druku to pomimo tego ze offset jest ustawiony prawidlowo to np pierwsza warstwa przy malutkich elementach powiedzmy kolo o srednicy 2mm sie odkleja. Drukuje przy temperaturze 245C oraz 75C PETG sprawdzonej firmy (brak problemow przed). Jezeli chodzi o drukowanie wiekszych elementow to nei ma problemu, ladnie sie przykleja.

Probowalem dac dysze jeszcze nizej ale powstaja takie ''faldy'' jak na zalaczonym zdjeciu.


2. Drugi problem z jakim sie borykam to jest wyciekajacy filament z dyszy. Podobny temat mial dziobu ale brak tam rozwiazania. Duct ustawiony tak zeby powietrze wialo z prawej do lewej strony. Dalem tasme kaptownowa zeby blok byl jak najbardziej oddzielony od radiatora ale problem dalej wystepuje. Sprawdzilem plyte, 12v na wyjsciu do wiatraka.

3. Polaczenie pomiedzy drukarka a Octoprintem jest przerywane, otoz w momecie kiedy wysyla komende M155 drukarka nie odzyla odpowiedzi i polaczenie jest zrywane. Mam wlaczone w marlinie
Requires AUTO_REPORT_TEMPERATURES in Configuration_adv.h.

Also enable EXTENDED_CAPABILITIES_REPORT to notify hosts about this capability.
Ale dalej nie wiem o co kaman.

Prosze o pomoc dlatego ze koncza mi sie pomysly jak to ugryzc.

Pozdrawiam
Daniel
Załączniki
20190725_143954.jpg
20190725_143948.jpg
20190725_143934.jpg
leon6630
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:24

Re: Kilka problemow z SKR 1.3

Post autor: leon6630 »

Witam serdecznie. Podane się pod pytanie jak ustawić położenie w Marlinie by bltouch dotykal dobrze punktów stołu.

Am8
Skr1.3
Tmc 2208uart
Marlin 2.0
Leveling ustawiony na bilinear . Serdecznie dziękuję za pomoc i odpowiedź pozdrawiam kolegów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”