Ender 3 źle drukuje jakie ustawienia

Jakość druku Cię nie zadowala?
gamzaj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2019, 06:37
x 2

Ender 3 źle drukuje jakie ustawienia

Post autor: gamzaj »

Witam. Wczoraj dotarła do mnie drukarka od Creality a dokładnie ender 3. Po złożeniu jej i wypoziomowaniu stołylu( 0.1mm wysokości dyszy nad stołem przy średnicy 0.4mm) zrobiłem swój pierwszy wydruk. Początkowe warstwy wyglądały ładnie ale im wyżej tym gorzej.... warstwy miały braki. Próbowałem różnych profili w Curze. Różne prędkości wydruku, flow, temperatury i na nic. Zero poprawy. Modele na zajęciach to rurki o wysokości 2cm i średnicy 1 cm. Grubość ścianki to 1mm. Ma ktoś pomysł co może być nie tak? Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam
20190902_233316.jpg
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ender 3 źle drukuje jakie ustawienia

Post autor: dragonn »

Za mało informacji:
1. Jaki to filament
2. Jakie parametry próbowałeś
3. Sprawdzałeś czy nie ma tzw. "przerwy w głowicy"? Popularny problem w Enderze.
gamzaj, Abys
gamzaj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2019, 06:37
x 2

Re: Ender 3 źle drukuje jakie ustawienia

Post autor: gamzaj »

Filament PLA 1.75mm firmy devil design. Co do parametrów to zmianilem flow od 90 do 150% ale bez różnicy. Próbowałem tez wyższą temperature do 220 stopni nawet. Szerokość wastwy od 0.12 z profilu CHEP CAT PROFILE do 0.4 z domyślnych w curze. Bawiłem się również z retrakcja i jej prędkościami ale wtedy było aby gorzej. Przerwa w głowicy o której mówisz z czym jest związana?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ender 3 źle drukuje jakie ustawienia

Post autor: dragonn »

gamzaj, Abys
gamzaj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2019, 06:37
x 2

Re: Ender 3 źle drukuje jakie ustawienia

Post autor: gamzaj »

Super, dzieki dziś spróbuje to sprawdzić. Zauważyłem też że czasami jakby "strzela" filament w głowicy. Podobny dźwięk do pękających bąbelków. Może rzeczywiście jest to spowodowane tą szparą....
gamzaj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2019, 06:37
x 2

Re: Ender 3 źle drukuje jakie ustawienia

Post autor: gamzaj »

Dragonn było dokładnie tak jak mówiłeś :D :D piwo leci do Ciebie. Winna była rurka teflonowa. Wydruki wychodzą teraz już ładnie (załączam foto). Jedyny problem jaki teraz mam to "stopa słonia " z tym że robi się ona na gorze i na dole wydruku. Środek jest zgodny z wymiarami. Próbowałem obniżyć stół ale to nic nie dawało....
Załączniki
20190903_190925.jpg
dragonn
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Ender 3 źle drukuje jakie ustawienia

Post autor: virgin71 »

Za gorący stół.
gamzaj
gamzaj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2019, 06:37
x 2

Re: Ender 3 źle drukuje jakie ustawienia

Post autor: gamzaj »

Standardowo drukuje na 50 stopniach. Obniżałem do nawet 30 ale efekt dalej pozostaje. Da sie w curze jakoś ustawić żeby pierwsze warstwy były drukowane z mniejsza ilością materiału?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 źle drukuje jakie ustawienia

Post autor: FlameRunner »

Można zmienić współczynnik ilości podawanego materiału dla pierwszej warstwy, ale to nie powinno być konieczne. Spróbuj jeszcze bardziej obniżyć stół, może nadal zaczynasz drukować zbyt blisko stołu?

Temperatura stołu 50°C jest odpowiednia dla PLA, a przy 30°C to już w ogóle nie ma mowy o deformacji z powodu zbyt ciepłego stołu. Swoją drogą na tej powierzchni chyba mógłbyś drukować PLA całkiem bez grzania stołu?
gamzaj
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Ender 3 źle drukuje jakie ustawienia

Post autor: virgin71 »

Może Z jest walnięta? Bo efekt jest dość dziwny. Zawsze powstaje w tym samym miejscu? Niezależnie od wielkości elementu?
gamzaj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”