Omni3D v14 Rapcraft

Jakość druku Cię nie zadowala?
adrian3c7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 25
Rejestracja: 04 wrz 2019, 00:21

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: adrian3c7 »

dragonn pisze:Moim zdaniem trzeba się dowiedzieć czy głowica w tej drukarce jest full metal czy z PTFE
Mam pewnie podejrzenia że tam może być full metal i to do tego słaby.
Bardzo możliwe nawet ze względu na wiek.
Tak się zastanawiam bo widziałem że można kupić samą dyszę i czy nie warto byłoby zmienić na nową załóżmy 0.2/0.3 mm bo jest 0.6 ?
tylko czy po zmianie dyszy wystarczy zmienić w programie Cura jej rozmiar z 0.6 na te 0.2 mm czy to nie wystarczy i w oprogramowaniu drukarki też będzie trzeba coś zmieniać ? No i wgl. czy taka zmiana ma sens ?

I jeszcze jeden problem zauważyłem możliwe że to właśnie do tego tematu może się tyczyć.
Podczas drukowania filament jest podawany normalnie ( szczególnie przy drukowaniu czegoś większego ), ale po pewnym czasie zębatka która podaje widać że co chwilę odbija do tyłu tak jakby nie miała siły pchać tego filamentu i to nie jest jako retrakcja, a poza tym przy wyłączonych retrakcjach również się to dzieje .
Czego to może być wina ? Całej tej głowicy/dyszy czy jeszcze coś tu jest problemem ?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: FlameRunner »

Dyszę może faktycznie warto profilaktycznie zmienić, ale raczej na 0,4 mm. Mniejsze średnice mogą sprawiać dodatkowe problemy, których w tym momencie wolałbyś uniknąć. Po zmianie dyszy ustawiasz od nowa w slicerze szerokość i wysokość ścieżki oraz od nowa ustawiasz stół roboczy, bo nowa dysza pewnie będzie mieć inną długość niż stara, za to w firmware nic nie trzeba zmieniać.

Czego to może być wina? Rzecz właśnie w tym, że nie wiemy. Być może to wina głowicy. Może głowica jest okej. Może coś jest nie tak i z głowicą, i jeszcze z czymś innym. Dlatego trzeba by w tej drukarce przejrzeć wszystko.
adrian3c7
adrian3c7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 25
Rejestracja: 04 wrz 2019, 00:21

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: adrian3c7 »

Dobra dzięki wszystkim bardzo za pomoc.
Na razie poszukam różnych pomocy w kalibracjach itd. na internecie może coś z tej drukarki będzie.
Pozdrawiam
adrian3c7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 25
Rejestracja: 04 wrz 2019, 00:21

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: adrian3c7 »

Jednak wróciłem .... :(
Drukarka pierwsze warstwy na stole jak i cienkie ściany ( szczególnie chodzi tu o kostkę 20mm ) zaczęła drukować bardzo "rzadko" widać prześwity pomiędzy.
Zrobiłem kalibracje ekstrudera, jest ustawiony tym razem idealnie.
Chciałem jeszcze skalibrować flow rate ale testowa ścianka która miała mieć 0,8mm wychodziła 1,14mm zmieniłem opcję Flow na tyle ile wyszło z przeliczeń wydrukowałem ponownie i nic się nie zmieniło nadal było 1,14mm stwierdziłem że coś pomieszałem wróciłem do FLOW 100% tak jak było na początku i od tamtego momentu wszysktie warstwy na stole które mają być całe zapełnione są właśnie z takimi prześwitami i cienkie ścianki to samo.
Bawiłem się tez szerokością ścieżki bo wcześniej w Cura ustawianie tej wartości było wyłączone i program sam coś sobie ustawiał.
Dysza ma 0,6mm
Wys. ścieżki 0.3mm
Szer. ścieżki 0.65mm
Flow 100%
Nie wiem co jeszcze mógłbym podać przydatnego
Jak ktoś ma pomysł jaki kolwiek czym to może być spowodowane albo co jeszcze mam podać to czekam na pomoc bo nie da się tak nawet najprostszych rzeczy drukować
dodaje zdjęcie tej warstwy ze stołu (to że jest pogięta to moja wina nie drukarki ) :/ .
:unknown:
Załączniki
69597086_517773772366914_2141510671341191168_n.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”