Omni3D v14 Rapcraft

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: FlameRunner »

Jeśli masz włączony EEPROM, zrób najlepiej tak:

Kod: Zaznacz cały

M501
M92 E150
M500
Zapytasz pewnie jak poznać, czy masz włączony EEPROM: zrobić powyższe i sprawdzić, czy nowa wartość pozostaje po wyłączeniu i ponownym włączeniu drukarki.

Jeśli powyższe nie zadziała, to: w Cura, w ustawieniach drukarki, w gcode startowym dodaj na początku:

Kod: Zaznacz cały

M92 E150
W ten sposób przed każdym wydrukiem liczba kroków ekstrudera zostanie ustawiona na 150 na milimetr.
adrian3c7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 25
Rejestracja: 04 wrz 2019, 00:21

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: adrian3c7 »

FlameRunner pisze: Jeśli powyższe nie zadziała, to: w Cura, w ustawieniach drukarki, w gcode startowym dodaj na początku:

Kod: Zaznacz cały

M92 E150
W ten sposób przed każdym wydrukiem liczba kroków ekstrudera zostanie ustawiona na 150 na milimetr.
Zrobiłem to i jest o wiele wiele lepiej ale drukuje teraz kostkie ponownie i jest jeszcze jakiś problem ponieważ rogi ( a wszególnosci jeden) są zakrzywione do góry i mam wrażenie że nie są sciany idealnie prosto jak sie skończy to dorzuce zdjęć a narazie wrzucam to. Jakość jaka jest taka jest to tylko awatar z telefonu ale mam nadzieje że widać lewy róg jak zagięty jest.
Jakieś sposoby na rozwiązanie tego?

EDIT.1 takie dodatkowe pytanko
Filament ten co używam to ten co przy drukarce był pierwsze 10m wywalić musiałem bo CHYBA ze starości się kruszył. Teraz już jest elastyczny i sie nie łamie ale możliwe że jeśli jest stary to stracił swoje właściwości ? ( PLA oczywiście )
Załączniki
drukowanie.jpg
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: dragonn »

adrian3c7 pisze: EDIT.1 takie dodatkowe pytanko
Filament ten co używam to ten co przy drukarce był pierwsze 10m wywalić musiałem bo CHYBA ze starości się kruszył. Teraz już jest elastyczny i sie nie łamie ale możliwe że jeśli jest stary to stracił swoje właściwości ? ( PLA oczywiście )
Na pewno warto kupić porządny, znany filament na początek
Co do podwijania się, drukujesz na taśmie a niestety nie każda się do tego nadaje a szczególnie nie żółta malarska, musi być niebieska.
Ale jeśli masz pod taśmą stół grzany i szybę na nim to kup butelkę hegronu i popryskaj szybę i na tym bezpośrednio drukuj.
adrian3c7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 25
Rejestracja: 04 wrz 2019, 00:21

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: adrian3c7 »

FlameRunner pisze: Jeśli powyższe nie zadziała, to: w Cura, w ustawieniach drukarki, w gcode startowym dodaj na początku:

Kod: Zaznacz cały

M92 E150
W ten sposób przed każdym wydrukiem liczba kroków ekstrudera zostanie ustawiona na 150 na milimetr.
Zrobiłem to i jest o wiele wiele lepiej ale drukuje teraz kostkie ponownie i jest jeszcze jakiś problem ponieważ rogi ( a wszególnosci jeden) są zakrzywione do góry i mam wrażenie że nie są sciany idealnie prosto jak sie skończy to dorzuce zdjęć a narazie wrzucam to. Jakość jaka jest taka jest to tylko awatar z telefonu ale mam nadzieje że widać lewy róg jak zagięty jest.
Jakieś sposoby na rozwiązanie tego?

EDIT.1 takie dodatkowe pytanko
Filament ten co używam to ten co przy drukarce był pierwsze 10m wywalić musiałem bo CHYBA ze starości się kruszył. Teraz już jest elastyczny i sie nie łamie ale możliwe że jeśli jest stary to stracił swoje właściwości ? ( PLA oczywiście )

EDIT.2 drukarka skończyła niestety nie sama przy drukowaniu ostatniej warstwy dysza zaczepiła o ten wystający do góry narożnik i odczepiła model ( zdj )
Czy to jest jakiś problem w ustawieniach czy po prostu nie fart i akurat przy tym rogu źle na przykład pierwsza warstwa się położyła i tak narastało narastało aż w końcu oderwało od stołu ?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3233
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1597

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: morf »

Jak sie podwija to najprawdodpodobniej brak / slabe chlodzenie wydruku.
Wywal ten filament i kup jakis porzadny
Done is better than perfect.
adrian3c7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 25
Rejestracja: 04 wrz 2019, 00:21

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: adrian3c7 »

dragonn pisze: Na pewno warto kupić porządny, znany filament na początek
Co do podwijania się, drukujesz na taśmie a niestety nie każda się do tego nadaje a szczególnie nie żółta malarska, musi być niebieska.
Ale jeśli masz pod taśmą stół grzany i szybę na nim to kup butelkę hegronu i popryskaj szybę i na tym bezpośrednio drukuj.
Co do stołu to taka dziwna sprawa że tu właśnie niema szkła tylko grzałka a na niej metalowa blacha i to wszystko. Niebieskiej na ten moment nie mam dlatego żółtej używam.
Mam możliwość dociąć ze zwykłego szkła taki kwadrat na stół zamiast tego metalu tylko czy te na drukarkach to jakieś specjalne czy takie zwykłe też zda egzamin ?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: dragonn »

adrian3c7 pisze: Mam możliwość dociąć ze zwykłego szkła taki kwadrat na stół zamiast tego metalu tylko czy te na drukarkach to jakieś specjalne czy takie zwykłe też zda egzamin ?
Zwykłe się nada, używałem nawet kawałku lustra.
adrian3c7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 25
Rejestracja: 04 wrz 2019, 00:21

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: adrian3c7 »

A co do filamentu jaki mogibyście polecić? Jakaś firma/rodzaj ? ( na pewno PLA )
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: Pjoter »

sponsor.png
Filamenty DD są dobrej jakości a przy tym tanie (jak na tak dobrą jakość!!!) ;) Ja każdemu polecam kupno DD.
adrian3c7, FlameRunner, dragonn
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
adrian3c7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 25
Rejestracja: 04 wrz 2019, 00:21

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: adrian3c7 »

Zmieniłem stół na szklany zdobyłem tego HEGRON i rzeczywiście stołu sie trzymają BARDZO dobrze lecz za każdym razem jak drukuję kostke jeden róg ( zawsze ten sam ) wychodzi po prostu źle i zawsze wyżej wystaje niż pozostałe ( zagięty jest w górę ) nie wiem jak to nazwać zdj. dodam.
Spotkał się ktoś z tym albo wie jak taki problem rozwiązać ?
Załączniki
69586844_1043468619332083_794191456494419968_n.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”