Omni3D v14 Rapcraft

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: morf »

a jaki masz nadmuch? Moze masz ustawiona retrakcje w stalym punkcie i robi szew wlasnie w tym rogu.
BTW masz w ogole retrakcje wlaczona?
Done is better than perfect.
adrian3c7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 25
Rejestracja: 04 wrz 2019, 00:21

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: adrian3c7 »

morf pisze:a jaki masz nadmuch? Moze masz ustawiona retrakcje w stalym punkcie i robi szew wlasnie w tym rogu.
BTW masz w ogole retrakcje wlaczona?
nadmuch tragiczny ale na razie nie jestem w stanie nic wydrukować ( kanał powietrzny czy coś ) retrakcje wyłączyłem bo przy włączonej ( cofanie o 1.5mm ) cofało tak że potem nie wyrabiało z powrotem i ściany ( przy drukowaniu kostki ) byłu niedorobione tak jakby własnie za mało materiału podawało .
zdj nadmuchu niżej tak wiem to jest dramat

EDIT.1 słaby nadmuch i brak retrakcji zakładam że jest też powodem powstawania nitek rozciągniętych między punktami gdzie nie drukuje głowica tylko przejeżdża ?
Załączniki
69675617_366975570898016_1730710243618324480_n.jpg
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2012
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: Pjoter »

Obstawiam że to róg na który zmienia się warstwa i tam dysza ma minimalny przestoj i wtedy filament wyciek. Jak pomóc nie wiem :D. Potrzeba po prostu dalszego kalibrowania drukarki.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: FlameRunner »

Ta kostka wygląda na przegrzaną, to znaczy drukarka nakłada kolejną warstwę jak jeszcze poprzednie są plastyczne. Na razie takie drobiazgi spróbuj drukować chociaż dwa na raz, wtedy każdy będzie miał więcej czasu na ostygnięcie.

Wyłączenie retrakcji też może tu przeszkadzać. Jeśli przy 1,5 mm filament się zacinał w głowicy, to spróbuj drukować z krótszą retrakcją, ale nie wyłączaj całkiem. Retrakcja jest niezbędna dla uzyskania prawidłowych wydruków.

Co do filamentu, to cóż ja mogę powiedzieć w temacie jak ten? Zapraszam do mnie, do filasklep.pl. ;)
adrian3c7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 25
Rejestracja: 04 wrz 2019, 00:21

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: adrian3c7 »

FlameRunner pisze: Wyłączenie retrakcji też może tu przeszkadzać. Jeśli przy 1,5 mm filament się zacinał w głowicy, to spróbuj drukować z krótszą retrakcją, ale nie wyłączaj całkiem. Retrakcja jest niezbędna dla uzyskania prawidłowych wydruków.

Teraz pobrałem model do właśnie testowania retrakcji ( dość ekstremalny mam wrażenie https://www.thingiverse.com/thing:607968 )
I próbuję zwiększać aż nitki znikną ale doszedłem juz do 5.5mm cofania i co prawda niema problemów wszystko wyrabia ale JESZCZE się minimalnie nitki pojawiają i w sumie nie wiem czy jest sens jeszcze tą wartość powiększać czy może najpierw warto lepszy nadmuch na wydruk ogarnąć.
Ale na pewno przy tych nawet 5.5mm sie nic nie zacina a więc jestem chyba na dobrej drodze.

P.S. Jeśli nie można linków wklejać to przepraszam i usunę
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: FlameRunner »

Tam jest bowden? Jeśli tak, to 5,5 mm to rozsądna długość retrakcji.
Póki co nie walczyłbym za mocno z tymi minimalnymi nitkami, są ważniejsze rzeczy do zrobienia przy tej drukarce.
adrian3c7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 25
Rejestracja: 04 wrz 2019, 00:21

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: adrian3c7 »

FlameRunner pisze:Tam jest bowden? Jeśli tak, to 5,5 mm to rozsądna długość retrakcji.
Póki co nie walczyłbym za mocno z tymi minimalnymi nitkami, są ważniejsze rzeczy do zrobienia przy tej drukarce.

Tak tu bowden jest ( niżej zdjęcie co wychodzi z 5,5mm retrakcją )

Z ważniejszych rzeczy to na pewno nawiew poprawić chcę tyle że niema do tak starej gotowców a mój cudowny wolny internet nie pozwoli pobrać na razie żadnego sensownego programu ( Autodesk ) .

A czymś jeszcze poleciłbyś się zająć przy tej drukarce ? w sensie co warto poprawić itd.
Pytam bo bardzo przeciętnie ogarniam temat drukarek 3D, ta jest moją pierwszą.
Załączniki
69413327_685902068594668_5388529603797057536_n.jpg
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2019, 14:21 przez adrian3c7, łącznie zmieniany 1 raz.
adrian3c7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 25
Rejestracja: 04 wrz 2019, 00:21

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: adrian3c7 »

FlameRunner pisze:Tam jest bowden? Jeśli tak, to 5,5 mm to rozsądna długość retrakcji.
Póki co nie walczyłbym za mocno z tymi minimalnymi nitkami, są ważniejsze rzeczy do zrobienia przy tej drukarce.

Tak tu bowden jest ( niżej zdjęcie co wychodzi z 5,5mm retrakcją )

Z ważniejszych rzeczy to na pewno nawiew poprawić chcę tyle że niema do tak starej gotowców a mój cudowny wolny internet nie pozwoli pobrać na razie żadnego sensownego programu ( Autodesk ) .

A czymś jeszcze poleciłbyś się zająć przy tej drukarce ? w sensie co warto poprawić itd.
Pytam bo bardzo przeciętnie ogarniam temat drukarek 3D, ta jest moją pierwszą.

EDIT.1 ( zdj. nr.2)
chciałem wydrukować coś większego niż kostka albo słupy i stwierdziłem że wydrukuje tą znaną łódkę. A więc odpaliłem poczekałem aż ruszy i po pierwszych około 5 warstwach zostawiłem ją i wyszedłem parę spraw załatwić. Po powrocie było wydrukowane tylko tyle co na zdjęciu a głowica jeździła jakieś 2cm wyżej niby drukując. Jednak tylko niby bo filament tak jakby się zablokował gdzieś a w przy zębatce która podaje filament było wytarte dość duże wgłębienie. Pomyślałem że głowica się zapchała tyle że wystarczyło delikatnie popchnąć ręką i znów zaczęło podawać.
Co mogło być przyczyną takiego zacięcia ? Taki przypadek przytrafił mi się dwa razy tylko za drugim zamiast całkiem nie podawać to zaczęła podawać bardzo mało i tylko same nitki się rozciągały. ( to ta figurka po lewej na zdj , po prawej niedokończona łódka )
Załączniki
69684939_661546287584395_492666451459571712_n.jpg
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: FlameRunner »

To nie są "minimalne" nitki, a łódka i Marvin nie wymagają komentarza. :(
adrian3c7 pisze:A czymś jeszcze poleciłbyś się zająć przy tej drukarce ? w sensie co warto poprawić itd.
Szczerze? Dosłownie wszystkim. Wygląda na to, że jeśli chcesz mieć pożytek z tej drukarki, to tam trzeba zrobić wszystko, bo inaczej ciągle będziesz napotykał kolejny problem do rozwiązania.
Wszystkie części obejrzeć, ocenić i – w razie potrzeby – poprawić, naprawić lub wymienić.
Zweryfikować podstawowe parametry w firmware, jak liczby kroków na milimetr dla poszczególnych osi, obszar roboczy, wybór czujników temperatury.
Od zera dobrać podstawowe parametry druku, jak długość i szybkość retrakcji, temperatury, szerokość ścieżki, wysokość warstwy, szybkości ruchów.

Na przykład: masz chłodzenie głowicy zrobione wbrew wszelkim prawidłom. Przy głowicy z metalowym radiatorem, należałoby chłodzić radiator od najniższego żeberka i tylko radiator. W Twojej drukarce wentylator głowicy byle jak obwiewa całą głowicę: pół powietrza idzie bokiem, radiator jest chłodzony byle jak, zupełnie niepotrzebnie jest nadmuch na łącznik i blok głowicy.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Omni3D v14 Rapcraft

Post autor: dragonn »

Moim zdaniem trzeba się dowiedzieć czy głowica w tej drukarce jest full metal czy z PTFE
Mam pewnie podejrzenia że tam może być full metal i to do tego słaby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”