Ender 3 efekt stopy słonia

Jakość druku Cię nie zadowala?
gamzaj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2019, 06:37
x 2

Re: Ender 3 efekt stopy słonia

Post autor: gamzaj »

Dorwałem się do drukarki i poluzowałem rolki bo jednak były za mocno dociśnięte tak jak mówił FR oraz poluzowałem śrubę o której mówił aaannnd. Jest już dużo lepiej...zmniejszyłem potem prędkość drukarki z 50mm/s na 40mm/s i jest jeszcze lepiej. Natomiast stopa dalej występuje ale już mniejsza. W tej chwili drukuje ten sam element tym razem z tratwą a nie obrysem. Zobaczę ile to da
gamzaj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2019, 06:37
x 2

Re: Ender 3 efekt stopy słonia

Post autor: gamzaj »

Z tratwa to samo. Więc problem jest z poerwszymi warstwami...nie wiem czemu tak jest mimo że ustawienia dla pierwszej warstwy są identyczne jak dla pozostałych. Chyba się poddaje bo cała rolka filamentu poszla już a z tego wyszło raptem 3 wydruki dobre...
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Ender 3 efekt stopy słonia

Post autor: dziobu »

Bo na początku masz nadmiar materiału który powoli z każdą warstwą zanika.
Wydrukuj sześcian o którym pisałem Z dolnymi warstwami. Bez raftu ("tratwy").
gamzaj
gamzaj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2019, 06:37
x 2

Re: Ender 3 efekt stopy słonia

Post autor: gamzaj »

Okej za chwilę wrzuce taki wydruk
gamzaj
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2019, 06:37
x 2

Re: Ender 3 efekt stopy słonia

Post autor: gamzaj »

Kostki nie wydrukowałem bo miała się drukować ponad godzinę a było już późno :/ a wcześniej zresetowałem całkowicie cure i sama drukarke. Jedyne co w curze ustawiłem to prędkość na 45mm/s i Z hop. I chyba już jest okej :) pomogły wasze porady co do składania samej drukarki jak i tej cury. Teraz aby zostały nitki ale to pobawie się retrakcja która teraz jest ustawiona na 6mm i prędkość 60 i średnio działa
Załączniki
received_849730855422651.jpeg
Bulbulator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2019, 20:10
Drukarka: Ender 3 pro
x 17

Re: Ender 3 efekt stopy słonia

Post autor: Bulbulator »

Przez ostatnie miesiące walczyłem bezskutecznie ze stopą słonia w enderze 3. Żadna kombinacja ustawień flow, wysokość pierwszej warstwy, odległość dyszy od stołu, "poziome poszerzenie początkowej warstwy" w cura nic nie dawały. W efekcie prędzej wydruk sam odklejał się od stołu a stopa dalej była widoczna na pierwszych miej więcej 5 warstwach. Wczoraj jednak z nudów zacząłem składać drukarkę jeszcze raz. Zauważyłem że profil poziomy po której porusza się karetka nie jest równoległy do podstawy drukarki (różnica w wysokości ok. 2.5mm). Po skorygowaniu tzw. stopa słonia całkowicie nie występuje drukując na tych samych parametrach. W takim razie czy ktoś mógłby to potwierdzić, kto ma z tym problem ustawiając pod suwmiarkę poziomy profil w tej samej odległości od tych dwóch szerokich profili u podstawy? Ciekaw jestem czy problem tkwił w tym krzywo ustawionym profilu. Widać nawet na zdjęciu że kostka jest wyższa ma pełne 20mm, a po lewej 19.85mm. Tak myślę że może jak oś X nie jest prostopadła do osi Z to skok w tej osi jest mniejszy niż zadany i dlatego może minimalnie przelewać.

LEWA - przed PRAWA - po
Obrazek
Bulbulator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2019, 20:10
Drukarka: Ender 3 pro
x 17

Re: Ender 3 efekt stopy słonia

Post autor: Bulbulator »

Obrazek
Awatar użytkownika
Bio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 06 mar 2020, 14:01

Re: Ender 3 efekt stopy słonia

Post autor: Bio »

JA też rozważam pochlastanie się z powodu pierwszych warstw w moich wydrukach, jednak pierwej sprawdzę powyższe porady :) dam znać (albo nie:)
Bez waszej pomocy, to guzik mi wyjdzie ..... chociaż nie, guzik też mi nie wyjdzie :(
Awatar użytkownika
Bio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 06 mar 2020, 14:01

Re: Ender 3 efekt stopy słonia

Post autor: Bio »

Początkowo wykonanie wcześniej opisanych operacji, nie przynosiło efektu. w pewnym momencie jednak zauważyłem że kiedy oś z się unosi to prawa strona osi robi to z minimalnym opóźnieniem, ale regulując tylko prawą rolką mimośrodową, znalazłem moment w którym w zasadzie, nie dało się już tego opóźnienia wyłapać wzrokiem. I oto efekty 0,0 efektu stopy słonia :) jest malinka:) Dziękuję wszystkim za fachowe uwagi, a wszystkim innym gwarantuję, że jak zrobią to co wcześniej było opisane, to efekt końcowy będzie rewelacyjny :)
Załączniki
DSC_3142.JPG
Bez waszej pomocy, to guzik mi wyjdzie ..... chociaż nie, guzik też mi nie wyjdzie :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”