Problemy z PET

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1782
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: Problemy z PET

Post autor: Andrzej_W »

Jak kto lubi ja psikam i czeka jak wyschnie :D
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Problemy z PET

Post autor: Stanley_B »

A ja używam od 5-ciu lat 3DLAC. Butla 400 ml wystarcza mi na prawie rok średnio często wydruków. Się psika raz całą szybę, a potem tylko dopsikuje przed nowym. Co 10-15 druków zmywam szybę chusteczkami z alkoholem i od nowa.

Druk auto magicznie sam odskakuje. Bez pękania szkła itp. Jeżeli dasz stołu ostygnąć, to po prostu zdejmujesz go bez zrywania, podważania itp.
No i możesz mieć szklisty spód druku, jeżeli chcesz i tak ustawisz drukarkę (Z offset).

Jedyny 'minus' że muszę otworzyć budę i dać wszystkiemu wystygnąć. Po dłuższej chwili słyszę parę trzasków i ściągam.
Moim zdaniem i doświadczeniem - najlepsze rozwiązanie. Do tego drukarka długo czyściutka. Wystarczy zrobić sobie 'osłonę' z kartonu na czas psikania.
Obecnie 3DLAC w UK jest po ok. 10-12 GBP za 400 ml.

Co do PET czy PET-G to najważniejsza jest szybkość. Ten materiał się ciągnie. Dlatego wypróbuj różne prędkości i 'bardzo czasem' nawiew. Zależy skąd masz filament. Robiąc jeden projekt zużyłem najpierw ponad 50 metrów na same testy.

BTW. Szklistość uzyskuje przy górnym limicie temp. z niższą prędkością. ALE można to samo zrobić z wyższą warstwą i szerszą dyszą. Proste prawda?
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 2
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Problemy z PET

Post autor: cyfron »

psikam i zostawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”