Marlin bardzo dziwne problemy

Jakość druku Cię nie zadowala?
cincin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 04 maja 2018, 10:15
x 7

Marlin bardzo dziwne problemy

Post autor: cincin »

Siemka!

Mam pytanie czy ktoś przerabiał następujące problemy:
1.Drukarka podczas autopoziomowania wyrzuciła probing faild- ponowiłem i przyjrzałem się, drukarka normalnie homuje Z po czym przejeżdża na narożnik stołu i sonda BL-touch opuszcza się i natychmiast jest wciągana, myślałem że problem jest z BL-touch niestety dochodzimy do najlepszego, punktu 2 ;)

2.Po rozpoczęciu druku, drukarka rozgrzewa się, homuje wszystkie osie, zaczyna wydruk, i co widzę? Żadna z osi się nie porusza, zostaje tylko uruchomiony wentylator chłodzenia wydruku i tak stoi, a według paska postępu wydruk drukuje się w ekspresowym tempie. Po zakończeniu, zamiast zjechać wózkiem na bok jak to zwykle robiła zaczyna go wbijać w stół...

Podjęte działania:
Ustawienia fabryczne, wgranie nowego marlina, nadpisanie całej pamięci EEPROM zerami, ponowne wgranie marlina- bez skutku. Logicznie myśląc nie wydaje mi się, żeby był to problem hardware'owy, ale chyba tylko to zostaje po tym co już zrobiłem. Ktoś ma jakiś pomysł?

Płyta to Płyta MKS gen.1

Pozdrawiam, Marcin :)
cincin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 04 maja 2018, 10:15
x 7

Re: Marlin bardzo dziwne problemy

Post autor: cincin »

Sprawdziłem jeszcze jedną rzecz- bez autopoziomowania drukuje normalnie :) Wysypuje się w momencie kiedy czyta lub zapisuje mapę stołu- wysokość Z np pokazuje jako "*.,". Może uszkodziły się sektory epromu w którym zapisuje te informacje?
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 1
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Marlin bardzo dziwne problemy

Post autor: samezrp »

Nie napisałeś jaka wer Marlina, ja miałem cyrki na beta 2.x, zapisywał dziwne wartości, zmieniał przecinek i np zamiast 16,08mm czytał 1,608 itd.
Na pewno sposób zapisu rozjeżdżał się w porównaniu do zapisu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”