Flsun QQ S Zle drukuje

Jakość druku Cię nie zadowala?
Eugenio
Postów w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 19 lis 2018, 18:19
Drukarka: Anycubic i3 Mega

Re: Flsun QQ S Zle drukuje

Post autor: Eugenio »

Witam,
"Rurka ptfe była już fabrycznie zamontowana. Wiec nie musiałem jej przycinać..."
To oznacza, że jak piszą Ci wcześniej koledzy, zajmij się tym tematem w pierwszej kolejności.
Raczej nie licz na poprawne lub choćby dobre dopasowanie PTFE do gardzieli dysz.
Pozdrawiam
Genio
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Flsun QQ S Zle drukuje

Post autor: morf »

Rurka poza tym mogła się wysunąć. Jak już pisałem kilka dni temu.
Odpowidasz bardzo wybiórczo na pytania i sugestie Kolegów.
Czy sprawdziłeś te punkty o których pisał JGFTW?
Done is better than perfect.
Dariusz
Postów w temacie: 23
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2019, 00:35
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Re: Flsun QQ S Zle drukuje

Post autor: Dariusz »

A jeszcze zauważyłem ze dysza ma większy otwór niż te zapasowe. Czy to może być przyczyną złego druku?
Dariusz
Postów w temacie: 23
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2019, 00:35
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Re: Flsun QQ S Zle drukuje

Post autor: Dariusz »

morf pisze:Rurka poza tym mogła się wysunąć. Jak już pisałem kilka dni temu.
Odpowidasz bardzo wybiórczo na pytania i sugestie Kolegów.
Czy sprawdziłeś te punkty o których pisał JGFTW?
OK sprawdzę jak będę w domu.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Flsun QQ S Zle drukuje

Post autor: morf »

Dariusz pisze:A jeszcze zauważyłem ze dysza ma większy otwór niż te zapasowe. Czy to może być przyczyną złego druku?
Czy poprawne wydruki były drukowane na innej dyszy niż te ostatnie co nie wychodzą poprawnie
Done is better than perfect.
Dariusz
Postów w temacie: 23
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2019, 00:35
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Re: Flsun QQ S Zle drukuje

Post autor: Dariusz »

morf pisze:
Dariusz pisze:A jeszcze zauważyłem ze dysza ma większy otwór niż te zapasowe. Czy to może być przyczyną złego druku?
Czy poprawne wydruki były drukowane na innej dyszy niż te ostatnie co nie wychodzą poprawnie
Nie nie wymieniałem dyszy.
Dariusz
Postów w temacie: 23
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2019, 00:35
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Re: Flsun QQ S Zle drukuje

Post autor: Dariusz »

JGFTW pisze:
Dariusz pisze:To rozumiem ze nikt mi nie pomoże?
Pomożesz to sobie możesz przede wszystkim sam :D
Twój problem to ewidentnie niedostateczna ekstruzja filamentu.

Problem może byc mechaniczny, czyli coś blokuje przepływ filamentu :
- brud w środku,
- krzywa / zle przycieta / zle wsadzona rurka ptfe albo łącznik głowicy,
- poluzowane elementy np radełko, dysza, heatblock, radiator, łącznik

Przyczyny mniej prawdopodobne ale wciąż możliwe to np poluzowanie się okablowania termistora, grzałki, itp - cokolwiek ma wpływ na temperature filamentu lub podawanie filamentu.
Drastyczne odchyłki średnicy filamentu.
Sprawdziłem to wszystko. Wszystko jest dokrecone jak trzeba. Rurka tez siedzi prawidlowo. Brud wyklucza tez.
Rozmawiałem z człowiekiem od którego kupiłem drukarke. I on stwierdzil ze coś nie tak jest z extruderem.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Flsun QQ S Zle drukuje

Post autor: JGFTW »

Dariusz pisze: Sprawdziłem to wszystko. Wszystko jest dokrecone jak trzeba. Rurka tez siedzi prawidlowo. Brud wyklucza tez.
Jeżeli zakładając, że sprawdziłeś wszystko bardzo dokładnie i jesteś pewny każdej rzeczy na linii radełko -> dysza i wykluczając opisane przeze mnie mniej prawdopodobne scenariusze, może być jeszcze mniej prawdopodobne :
- Zapisane w eepromie złe ustawienia np.ilość kroków / feedrate / przyspieszenia ekstrudera
- jakaś mina w profilu slicera która również zmienia ustawienia.
- upalony stepstick
- upalona płytka

Jednak zachęcam Cię do ponownego sprawdzenia wszystkich elementów na linii radełko -> dysza; najlepiej rozkręć i przeczyść wszystko, dodatkowo sprawdź czy radełko na ekstruderze, jak zadasz mu podawanie filamentu i przytrzymasz palcami czy się nie zatrzymuje ?

Jak nie jesteś pewny jak coś ma wyglądać to dodaj zdjęcia - na pewno ktoś coś wyłapie.
Dariusz pisze: Rozmawiałem z człowiekiem od którego kupiłem drukarke. I on stwierdzil ze coś nie tak jest z extruderem.
To zdecydowanie zawęża sprawę xD

Powiedział Ci konkretnie jak to naprawić ? :D
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Flsun QQ S Zle drukuje

Post autor: morf »

Nie wiem jaki slicer masz ale może w Cura ustawiło Ci się 2.85 średnica filamentu
Done is better than perfect.
Dariusz
Postów w temacie: 23
Posty: 24
Rejestracja: 23 wrz 2019, 00:35
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Re: Flsun QQ S Zle drukuje

Post autor: Dariusz »

JGFTW pisze:
Dariusz pisze: Sprawdziłem to wszystko. Wszystko jest dokrecone jak trzeba. Rurka tez siedzi prawidlowo. Brud wyklucza tez.
Jeżeli zakładając, że sprawdziłeś wszystko bardzo dokładnie i jesteś pewny każdej rzeczy na linii radełko -> dysza i wykluczając opisane przeze mnie mniej prawdopodobne scenariusze, może być jeszcze mniej prawdopodobne :
- Zapisane w eepromie złe ustawienia np.ilość kroków / feedrate / przyspieszenia ekstrudera
- jakaś mina w profilu slicera która również zmienia ustawienia.
- upalony stepstick
- upalona płytka

Jednak zachęcam Cię do ponownego sprawdzenia wszystkich elementów na linii radełko -> dysza; najlepiej rozkręć i przeczyść wszystko, dodatkowo sprawdź czy radełko na ekstruderze, jak zadasz mu podawanie filamentu i przytrzymasz palcami czy się nie zatrzymuje ?

Jak nie jesteś pewny jak coś ma wyglądać to dodaj zdjęcia - na pewno ktoś coś wyłapie.
Dariusz pisze: Rozmawiałem z człowiekiem od którego kupiłem drukarke. I on stwierdzil ze coś nie tak jest z extruderem.
To zdecydowanie zawęża sprawę xD

Powiedział Ci konkretnie jak to naprawić ? :D
Na razie sprawdzają jak ustawić ustawienia extrudera zgodnie z ustawieniami fabrycznymi na ich sprzecie. To zakup z chin to kontakt jest utrudniony.
Jak zlapie za filament to filament dalej jest popychany przez extruder. Nie zatrzymuje sie.

A i srednica jest ustawione 1.75. A w cura to nic nie ustawiam bi to gotowe projekty z neta

Jak tylki wroce do domu to zrobie zdjecia i wysle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”