Pomoc w poprawieniu wydruku

Jakość druku Cię nie zadowala?
nygys019
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2019, 21:53
x 1

Re: Pomoc w poprawieniu wydruku

Post autor: nygys019 »

Dzięki Pjoter za pomoc teraz będę "rozszyfrowywał"
Twoj post ale wiem już gdzie szukać :DD Dawidzie dzięki za wyrozumiałość dla totalnego laika ciężko wyodrębnić potrzebne informacje bo nie wiadomo które są istotne a w cura nie brakuje ustawień :)
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 2012
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Pomoc w poprawieniu wydruku

Post autor: Pjoter »

Nie jest moim zamiarem obrażanie ciebie, chce tylko wytłumaczyć jak ja odebrałem twój post.
Nie chodzi o to że nowicjusz wkurzają starych wyjadaczy.
Dosyć często ma na forum miejsce sytuacja z serii "jak koledzy tacy mądrzy to oczekuje pomocy". O taki osobnik oczekuje że złoty środek na jego problemy poda mu się na złotej tacy. Najlepiej w 20 minut i bez jego udziału "bo na forum tacy mądrzy wszyscy". Te posty charakteryzują się właśnie tym że jest w nich malo informacji, na wszelkie dodatkowe pytania odpowiada się dopiero po 3 prośbie, w sposób wybiorczy i lakoniczny. A po 7 stronie autor jest śmiertelnie obrażony że się go ignoruje.
i teraz znowu przepraszam ale ten temat właśnie tak się zaczął. Taki minus internetu że nie wiesz z kim rozmawiasz ani jakie ma do Ciebie nastawienie. Ja przepraszam jeśli uznales że mój post ma pokazać jakiemuś smarkaczowi by się nie wychylal w sprawie druku 3d bo się nie zna.

A teraz wytkne twoje błędy :P
-czy uzyles funkcji szukaj na forum aby wyszukać coś o Anycubic i3 Mega?
- czy szukałeś w Google jakiś profili do tej drukarki?
- czy szukałeś w Google informacji o parametrach druku?
Obstawiam że 3x "nie"

Napisz jakie kroki poczyniles w celu poprawy jakości wydruku.
Co będę mógł to pomogę i nie będę się wymadrzal ;)
dziobu, nygys019, FlameRunner, Wawok
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Pomoc w poprawieniu wydruku

Post autor: morf »

O widzę że post został już wyedytowany i nie ma już wzmianki o "dziewczynach". To i dobrze nie wypada przyjść do Kogoś prosząc o poradę a następnie obrażając go od progu.

Pytanie jest prostsze ile tak na prawdę poświęciłeś czasu żeby zdobyć jakąkolwiek wiedzę o druku 3d i twojej drukarce.
Zacznij od tego, wyslil się trochę zmieniając jeden parametr i obserwując wynik spróbuj zrozumieć na co on wpływa.
Abys
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pomoc w poprawieniu wydruku

Post autor: FlameRunner »

Abys, nygys019, Dawid.S
nygys019
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2019, 21:53
x 1

Re: Pomoc w poprawieniu wydruku

Post autor: nygys019 »

Pjoter ale twój post mi naprawdę pomógł bo wiem chociaż w którym kierunku szukać. Muszę tylko teraz oczytać się co oznaczają terminy z twojego postu i po kolei sprawdzać, ale to jest dla mnie bardzo dużo bo nie wiedziałem czego mam szukać także jeszcze raz dzięki za podpowiedzi !
P.s
Post o dziewczynach edytowałem ze względu na Pjoter-a i Dawida bo to są osoby które cos wnoszą do rozmowy ( na zasadzie:podaj to to i to bo bez tych informacji ci nie pomożemy) a ty tylko przez dwa posty stękałeś
nygys019
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2019, 21:53
x 1

Re: Pomoc w poprawieniu wydruku

Post autor: nygys019 »

IMG_20191012_231234.jpg
IMG_20191012_231537.jpg
Pjoter "wgrałem" twoje ustawienia tak jak mówiłeś, efekt rewelka (drugie zdjęcie):

Na nowych ustawieniach "wrzody" są dużo mniejsze ale ciągle widoczne w tych samych miejscach :(
Załączniki
IMG_20191012_231226.jpg
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pomoc w poprawieniu wydruku

Post autor: FlameRunner »

A więc profil druku dla tej drukarki dostarczany razem z Cura po prostu nie jest dobry?
nygys019
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2019, 21:53
x 1

Re: Pomoc w poprawieniu wydruku

Post autor: nygys019 »

Nic innego nie zrobiłem (paski wydają mi sie dobrze naciągnięte) więc chyba nie są optymalne...
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 2012
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Pomoc w poprawieniu wydruku

Post autor: Pjoter »

Ja bym teraz skalibrowal ekstruder (element który podaję filament)
https://youtu.be/d_YIUqi4dHY
Oraz flow (poszukaj jego innego filmu). U mnie to najbardziej pomogło. Oraz PID głowicy - te trzy rzeczy opisuje w swoich filmach.

Dodatkowo hotend (to gdzie filament topnieje) anycubica jest wg mnie słabej jakości. Rurka PTFE (ta biała która prowadzi filament). Dochodzi do samej dyszy. Z czasem się luzuje i powstaje szpara między dysza a PTFE. Dla tego ja wymieniłem hotend na klona V6 od Trianglelabs. Ale to już zabawa trochę większa. Najpierw ogarnij ekstruder i flow.

PS nie uważam by Petrzak się jakoś dobrze znał na druku 3d i lepiej nie korzystać z jego filmów jako z kopalni wiedzy. Mimo wszystko lopatologicznie ma pokazane kalibracja podstawowych parametrów drukarki 3d.

PS 2 na czarnym filamencie prawie nic nie widać. Abyśmy mogli ci dalej pomoc potrzebujesz kupić dobry* i najlepiej szary filament byśmy mogli dobrze widziec defekty. Dodatkowo musisz nauczyć się robić zdjęcia makro (zobacz jakie zdjęcie kostki wstawiłem w moim temacie o hypercube, tam widać każda pojedyncza warstwę)

*dobry - filament ktory ma srednice zgodna z tą napisana na opakowaniu. 3dactive to tani filament słabej jakości. Nierówne warstwy mogą wynikać ze skoków srednicy znacznie powyżej deklarowanej!!! (kilka razy było na forum pokazywane pomiary z suwmiarka). Osobiście polecam filament Devil Design i sklep filasklep.pl (założyciele forum).
nygys019
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
nygys019
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2019, 21:53
x 1

Re: Pomoc w poprawieniu wydruku

Post autor: nygys019 »

Ok zrobię jak mówisz. Co do filamentu to widziałem ten temat ale muszę powiedzieć że u mnie nie ma takich problemów (wahania wymiarów były marginalne a zwężeń czy podobnych rzeczy nie zauważyłem) Ogólnie filament dostałem od gościa od którego kupiłem drukarkę (używka) i jedyny problem jaki widzę to ze czasem jest zaplątany i ekstruder nie może go uciągnąć. Tak jak napisałeś zamówię sobie filament dla porównania i poprawię zdjęcia (poprostu wydawało mi się że są ok).

P.s
Miałeś może problem z czytnikiem sd ? U mnie nie widzi plików chociaż widzi kiedy wkładam bądź wyjmuję kartę. Formatowałem na różne sposoby i nic dopiero dzisiaj pierwszy raz pokazało mi pliki. Chciałem wgrać tuleję która muszę wydrukować i znowu plików brak :(
P.s 2
Tak w ogóle to dzięki za wyczerpujące odpowiedzi i poświęcony czas, do wszystkich porad się zastosuje i dam znać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”