Problem z temperaturą stołu

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Wawok
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 495
Rejestracja: 22 lut 2019, 08:44
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Drukarka: HEVO in progress
x 133

Re: Problem z temperaturą stołu

Post autor: Wawok »

@GUTEK@ pisze:No to właśnie domyślnie wentylator chłodzący wydruk włącza się po pierwszej warstwie. Więc bardzo możliwe, że masz coś źle podłączone, albo skonfigurowane w Marlinie.
Dokładnie, nie wiem jakiego slicera używasz ale możesz jeszcze dodatkowo spróbować od tej strony jeżeli Twój slicer ma taka opcje do ustawienia przy ilu pierwszych warstwach nie włacza sie wentylator chłodzenia wydruku, to ustaw np 10 i obserwuj do tej 10 warstwy co sie dzieje czy dalej grzeje do oporu. Jak zacznie grzać dopiero po 10 warstwie do oporu to masz cos nie tak powpinane.
Maruno

Klon Prusy i3:
- sprzedany

Hypercube Evolution
- K$%#a wreszcie zaczął drukować :crazy2:

Dodatkowo Voron 0.1 by LDO do zadań specjalnych :twisted:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Problem z temperaturą stołu

Post autor: dziobu »

A po co tak kombinować.
Można wysłać z peceta "M106 S255" albo puścić gcode z takim poleceniem. Nie trzeba do tego odpalać całego wydruku.

btw.
Też obstawiam że coś jest źle podpięte/skonfigurowane i fizycznie/logicznie zwiera wyjście wentylatora i grzałki.
Maruno
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Problem z temperaturą stołu

Post autor: McKee »

Uprzejmie proszę o czytanie ze zrozumieniem. Fajnie, że pomagacie, ale wentylatora do chłodzenia wydruku nie uda się wam włączyć bo:
Maruno pisze:A nie mam w ogóle wentylatora chlodzacego wydruk, ponieważ nie zdążyłem jeszcze wydrukować mocowania.
Proponuje skupić się na grzaniu stołu.
:rotfl:
Maruno
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Maruno
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 22
Rejestracja: 30 paź 2019, 08:16
Lokalizacja: Lubelskie
x 1

Re: Problem z temperaturą stołu

Post autor: Maruno »

Podłączyłem wentylator wydruku do ramps, niestety nie pomogło to. Stół dalej grzeje się tak samo. Teraz zauważyłem, że stół zaczyna grzać się od wysokości 1mm osi Z.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Problem z temperaturą stołu

Post autor: FlameRunner »

Zafiksowałeś się na tym, czy masz ten wentylator podpięty, czy nie - a to nie ma żadnego znaczenia.

Chodzi o to, czy przypadkiem włączenie zasilania wentylatora nie powoduje również włączenia zasilania stołu. Wszystko wskazuje na to, że masz właśnie taki problem. Na początku druku włącza się grzanie stołu i wszystko działa normalnie. A na wysokości 1 mm włączane jest zasilanie wentylatora (to domyślne zachowanie różnych slicerów, chodzi o to żeby nie chłodzić początkowych warstw wydruku) i stół zaczyna się grzać cały czas.

Wróć do tego, co już Ci kilka dni temu pisano:
dziobu pisze:Można wysłać z peceta "M106 S255" albo puścić gcode z takim poleceniem.
A skąd taki problem może się brać? A być może stąd, że tranzystory stykają się obudowami.
Maruno
Maruno
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 22
Rejestracja: 30 paź 2019, 08:16
Lokalizacja: Lubelskie
x 1

Re: Problem z temperaturą stołu

Post autor: Maruno »

Przepraszam, że szybciej nie odpisałem, ale rozwiązałem problem. Chodzilo o mosfety na rampsie. Bardzo się grzały. Mocne chłodzenie zneutralizowało ten problem, ale i tak w końcu wymieniłem na nowy ramps i jest bez problemu. Dzięki wszystkim
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”