Nowa Tronxy X5SA źle drukuje - "wybrakowane warstwy" oraz nitki mimo długiej retrakcji

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 1
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: Nowa Tronxy X5SA źle drukuje - "wybrakowane warstwy" oraz nitki mimo długiej retrakcji

Post autor: carving85 »

MaxXxi47 pisze:Najpierw grzeje się stół. Jak osiągnie zadaną temperaturę to potem zaczyna grzać hotend. Tak jest u mnie, myślałem że to normalne bo po co miałby się filament palić w głowicy 5 minut zanim się stół nagrzeje? Czy może chodzi o coś innego z tym nie grzaniem hotendu?
Jestem prawie pewien że cura grzeje w tym samym momencie stół i hotend. Prusa slicer grzeje najpierw stół dopiero potem hotend a przynajmniej tak jest u mnie :)
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
tomek_3100
Postów w temacie: 1
Posty: 253
Rejestracja: 12 lis 2019, 08:33
Drukarka: Xy2 pro, V2
x 32
Kontakt:

Re: Nowa Tronxy X5SA źle drukuje - "wybrakowane warstwy" oraz nitki mimo długiej retrakcji

Post autor: tomek_3100 »

carving85 pisze:
MaxXxi47 pisze:Najpierw grzeje się stół. Jak osiągnie zadaną temperaturę to potem zaczyna grzać hotend. Tak jest u mnie, myślałem że to normalne bo po co miałby się filament palić w głowicy 5 minut zanim się stół nagrzeje? Czy może chodzi o coś innego z tym nie grzaniem hotendu?
Jestem prawie pewien że cura grzeje w tym samym momencie stół i hotend. Prusa slicer grzeje najpierw stół dopiero potem hotend a przynajmniej tak jest u mnie :)
Nie wiem jak w waszej drukarce ale na podstawie Anet A6 i cury... Na firmowym sofcie grzało obydwa na raz. Po zmianie na marlina w drukarce grzeje najpierw stół.
W slicerze nic nie ruszane w tym czasie
Anet A6---sprzedana:)
CoreXY ---sprzedana:)
Tronxy xy2 pro -- wół roboczy :)
CoreXY v2--- kalibruje...
Flsun i3- zmodowana/sprzedana
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 2
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Nowa Tronxy X5SA źle drukuje - "wybrakowane warstwy" oraz nitki mimo długiej retrakcji

Post autor: MaxXxi47 »

No patrz, a ja myślałem że wszyscy tak mają jak ja :D
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Nowa Tronxy X5SA źle drukuje - "wybrakowane warstwy" oraz nitki mimo długiej retrakcji

Post autor: dragonn »

Nie, to nie zależy od firmware ani trochę tylko od g-codu.
Wystarczy że odpowiednio kombinacja komend M104, M109, M140, M190 i można uzyskać wszelkie możliwe kombinacje. I tutaj nie ma cudów, firmware nic w tym nie zmienia.
Przecież jak by odpalić g-code bez tych komend w ogóle się nie rozgrzeje.
FlameRunner
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”