Problem z drukowaniem 7H7 REPrinter

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Problem z drukowaniem 7H7 REPrinter

Post autor: Pjoter »

No właśnie nie. Slicer wie że generuje ścieżkę która w przekroju nie jest prostokątem tylko kopem z dwoma odciętymi łukami z góry i z dołu. Nawet jak ustawisz ścieżkę 0.7 to tam się zadzieje magia i slicer wygeneruje kod taki że po zmierzeniu pojedyncza ścieżka będzie większa od 0.7.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
dawidex7
Postów w temacie: 1
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2019, 09:42
Drukarka: AM8; MK3S; MD16
x 16

Re: Problem z drukowaniem 7H7 REPrinter

Post autor: dawidex7 »

Dla cury powstał nawet temat o tym w poradnikach
viewtopic.php?f=70&t=5494
lesiu155
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 28
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:47

Re: Problem z drukowaniem 7H7 REPrinter

Post autor: lesiu155 »

Dobra, przeczytałem. Z tego wynika, że szerokość jest okej dla ekstruzji 100% ale mimo to nadal są braki między ścieżkami... W międzyczasie drukowałem kostki dla innych wartości ekstruzji i poniżej zdjęcie dla 105%:
IMAG0669.jpg
Także nadal coś jest nie tak, zwłaszcza, że są ścieżki, które się stykają ze sobą... Wymiar zewnętrzny się zgadza. No i pierwsza warstwa wygląda lepiej - praktycznie bez przerw:
IMAG0671.jpg
IMAG0672.jpg
No i co z tymi pionowymi pręgami? :(
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Problem z drukowaniem 7H7 REPrinter

Post autor: Pjoter »

A mechanicznie ta drukarka śmiga? Bo masz under extrusion a na górnej warstwie kostki masz nadlania w punktach gdzie głowica zawracała o 180 stopni. To by wskazywało na backlash w płaszczyźnie XY.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
lesiu155
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 28
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:47

Re: Problem z drukowaniem 7H7 REPrinter

Post autor: lesiu155 »

Mechanicznie to w zasadzie jest nówka sztuka, osobiście nie mam się do czego przyczepić. Wszystko jest na śrubach z nakrętkami bezluzowymi. Podobno. No jedynie do tej długiej strefy grzania mógłbym się przyczepić... Może to jeszcze kwestia ustawienia retrakcji ale to już jest i tak dużo i szybko... Chociaż z drugiej strony tam nie ma retrakcji przecież :problem:
lesiu155
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 28
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:47

Re: Problem z drukowaniem 7H7 REPrinter

Post autor: lesiu155 »

I na małej kostce (20mm) pojawiają się jeszcze takie artefakty przy 40mm/s, mniejszej prędkości nie próbowałem ale to tylko na dwóch z 4 rogów...
IMAG0675.jpg
IMAG0674.jpg
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: Problem z drukowaniem 7H7 REPrinter

Post autor: aaannnd »

A ustaw ze 3 albo 4 Top Layers, bo na 2 to mogą być dziury jak mało wypełnienia pod spodem.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Problem z drukowaniem 7H7 REPrinter

Post autor: morf »

TL;DR
masz sprawne chlodzenie na wydruk?
Niezly "koszmarek" ten ostatni wydruk widac podwijajace sie rogi znak ze material nie stygnie odpowiedno szybko i sie podwija
Done is better than perfect.
lesiu155
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 28
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:47

Re: Problem z drukowaniem 7H7 REPrinter

Post autor: lesiu155 »

Średnio sprawne :DD połamałem ze dwie łopaty w wentylatorze, muszę go w końcu wymienić tylko moim zdaniem konstrukcja kanału doprowadzającego jest do dupy bo wali strasznie szeroko, chyba to zmienię. Ale działa i dmucha tyle, że to akurat 20x20, strasznie mały gabaryt, przy większym nie było tego problemu. W każdym razie 4 top layers załatwiło sprawę ubytków ale widać nadlania, muszę trochę jednak flow zbić.
lesiu155
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 28
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:47

Re: Problem z drukowaniem 7H7 REPrinter

Post autor: lesiu155 »

Dobra, kontynuuję wątek. Duża drukarka już drukuje całkiem nieźle. Ale w tzw. międzyczasie skontaktowałem się z producentem, opisałem problem, przesłałem im gcode i model, dostałem inny gcode z powrotem, żebym puścił. Wyszedł rewelacyjnie... Zapytałem co tam pozmieniali i dostałem plik ustawień od Simplify3D. W końcu udało mi się to otworzyć i tak przeglądam - najciekawszą rzeczą jest retrakcja bo jest ustawiona na 1mm i uwaga... 1500mm/min czyli 25 mm/s... Ponad dwukrotnie mniej niż ja, a wydruk jest o niebo lepszy... I to przy 50mm/s, ja drukowałem przy 40... Ściany na 37,5 poszły... Możliwe, że inny slicer, niby podobne ustawienia a tak diametralnie duże różnice w jakości?

No i ponawiam pytanie co do małej drukarki, co tam może być nie tak, że kolejne warstwy się drukują kijowo? Post z 15 września z wieloma zdjęciami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”