Anycubic i3 M- problemy z dostarczaniem filamentu- stuki

Jakość druku Cię nie zadowala?
migcool
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2020, 08:13

Anycubic i3 M- problemy z dostarczaniem filamentu- stuki

Post autor: migcool »

Witajcie, jestem nowy, czytam forum ale chyba nie doszukałem się informacji o problemie jak u mnie, już jestem właśnie po pierwszym czyszczeniu dyszy z resztek ponieważ wydawało mi się, że po próbach na ABS problem się zaczął. Chodzi o to, że obecnie nawet podczas wprowadzania filamentu w momencie kiedy filament już dociera do dyszy i zaczyna się ona powoli wydobywać śruba popychająca zaczyna dziwnie stukać w różnych momentach co da się również zauważyć w strumieniu filamentu, który w tym momencie ma zmniejszoną średnicę. Drukować się nie dało w takiej sytuacji, wydruki były kompletnie rozjechane. Od Anycubic dostałem w paczce cały zapasowy hotend i chciałbym się od Was dowiedzieć zanim go zamontuję czy może coś innego źle zrobiłem.

Czyszczenie robiłem za pomocą palnika na stole samej mosiężnej dyszy. Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anycubic i3 M- problemy z dostarczaniem filamentu- stuki

Post autor: TDI-CAD »

To podobne zjawisko jak w enderze. Spróbuj wymienić łącznik na taki nieprzelotowy, z oddzielonym odcinkiem od strony dyszy. Mozesz też chwilowo skrocic rurke bowdena o 15mm odcinajac nożem do tapet tak aby ciecie było jak najbardziej proste. Nastepnie odkręcić dysze o 0.5 obrotu, wsuń do konca rurke a nastepnie dokreć dyszę do oporu. Powinno pomóc na jakiś czas.
migcool
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2020, 08:13

Re: Anycubic i3 M- problemy z dostarczaniem filamentu- stuki

Post autor: migcool »

Dziękuje za odpowiedź, stuki zniknęły po ponownym wyczyszczeniu dyszy, jeśli występują podczas końcowego momentu wprowadzania filamentu to tylko podczas wprowadzania, jeśli już wykonuje cykl programu to jest płynnie i wszystko podaje tak jak należy. Korzystając z okazji chciałbym zapytać jak sobie radzicie kiedy zmieniacie materiał z ABS na inny, który pracuje w niższej temperaturze? Zakładam, że ten problem wtedy właśnie u mnie powstał ale jak sobie radzić aby nie rozkręcać dyszy za każdym razem?
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: Anycubic i3 M- problemy z dostarczaniem filamentu- stuki

Post autor: @GUTEK@ »

Rozgrzewasz głowicę do temperatury ABSu i przepuszczasz tyle filamentu, aż nie będzie widać na wychodzącym filamencie śladów po ABSie.
migcool
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2020, 08:13

Re: Anycubic i3 M- problemy z dostarczaniem filamentu- stuki

Post autor: migcool »

Przy ostatnim razie tak robiłem i nie pomagało więc zanieczyszczeniem nie mógł być ABS, a element "obcy" z filamentu, coś co nie reagowało na temperaturę.

Jeszcze myślę ostatnie pytanie, na Ali natrafiłem na dyszę, które są podobno świetnej jakości i mają otwór 0,2mm, czy w moim przypadku kiedy muszę drukować naprawdę malutkie elementy pomoże to w precyzji i jakości wydruku? Czas druku nie gra tutaj roli z racji gabarytu, zależy mi bardziej na maksymalnym wypełnieniu i jeśli dysza 0,2mm pozwoli to bym spróbował. Proszę o krótką opinię, dziękuję.
Awatar użytkownika
seler1500
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2019, 17:30
Lokalizacja: Jełowa k. Opola
Drukarka: Prusa A8
x 26
Kontakt:

Re: Anycubic i3 M- problemy z dostarczaniem filamentu- stuki

Post autor: seler1500 »

Ja zmieniam po prostu w temperaturze dla ABS-u, kilkanaście cm filamentu dla przeczyszczenia i później obniżam temperaturę, do tej pory nie było problemów. Po obniżeniu temperatury też te kilka cm przepuszczam.
migcool
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2020, 08:13

Re: Anycubic i3 M- problemy z dostarczaniem filamentu- stuki

Post autor: migcool »

Ok, dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”