Anycubic 4max pro - problem z ABS (zwykły i +)

Jakość druku Cię nie zadowala?
wicek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 22 lis 2019, 13:06
x 3

Re: Anycubic 4max pro - problem z ABS (zwykły i +)

Post autor: wicek »

blackknight88 pisze:Natomiast na ten moment chciałbym poradzić sobie z problemem zaprzestania płynięcia filamentu.
Mam DOKŁADNIE tak samo. Czyli radełko rzeźbi w filamencie, ale nie podaje. Zmiana docisku nic nie zmienia (poza większą rzeźbą). Jak popchnę ręką to idzie. Ewidentnie filament blokuje się w dyszy. Eksperymentowałem z temperaturami 230 do 250 -bez zmian. Dla porządku mam założoną nową dyszę od TriangleLaba 0.4 bdb jakości.

Daj zdjęcia - temat musimy rozwiązać.
blackknight88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 70
Rejestracja: 05 gru 2019, 09:35
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 6

Re: Anycubic 4max pro - problem z ABS (zwykły i +)

Post autor: blackknight88 »

Na szybko zapytam. Co u Ciebie zmieniła nowa dysza od trianglelab? Tez ją mam ale jeszcze nie założona.
Pozdrawiam, Karol
wicek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 22 lis 2019, 13:06
x 3

Re: Anycubic 4max pro - problem z ABS (zwykły i +)

Post autor: wicek »

blackknight88 pisze:Na szybko zapytam. Co u Ciebie zmieniła nowa dysza od trianglelab? Tez ją mam ale jeszcze nie założona.

Powtarzalność warstw i ogólnie lepsze wydruki. Niestety na ABS nie pomaga. :D
Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

Re: Anycubic 4max pro - problem z ABS (zwykły i +)

Post autor: benekdp »

Zmniejszcie sobie prędkość druku, wypełnienia i wszystkiego innego na nie więcej niż 40mm/s, dajcie znać czy poszło.
Nie szukał bym w dyszy, w ekstruderze, w filamencoe etc winy, uważam, że inny docisk mógł by załatwić sprawę... inny tylko jaki ? heh
Pozdrawiam Damian
blackknight88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 70
Rejestracja: 05 gru 2019, 09:35
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 6

Re: Anycubic 4max pro - problem z ABS (zwykły i +)

Post autor: blackknight88 »

Hello,

właśnie włączyłem drukarkę, rozgrzałem wszystko i uruchomiłem ten dłuższy druk raz jeszcze.. tym razem dałem prędkość wszystkiego na 35mm/s, temp 250 stopni (pierwsza warstwa i kolejne), stół 105stopni pierwsza warstwa, 100stopni kolejne, 40% chłodzenie od 4tej warstwy, wypełnienie 60%, retrakcja 1mm przy 40mm/s. Zobaczymy... ABS plastspaw zielony.

Zmiany jakie poczyniłem to wymieniłem rurkę ptfe na tą capricorn i "przy okazji" rozebrałem całą drukarkę prawie na części pierwsze i raz jeszcze wszystkie paski napiąłem :D przy okazjis smarując wałki i śrubę ;-) Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Kilka zdjęć pokazujących zmodyfikowaną glowicę oraz nową rurkę ze starą :)
IMG_20200129_175047.jpg
IMG_20200129_175122.jpg
IMG_20200129_175455.jpg
IMG_20200129_175215.jpg
IMG_20200129_175156.jpg
Pozdrawiam, Karol
blackknight88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 70
Rejestracja: 05 gru 2019, 09:35
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 6

Re: Anycubic 4max pro - problem z ABS (zwykły i +)

Post autor: blackknight88 »

No i jednym słowem cała praca w piz....

Zatrzymałem druk po chwili.... Tak to wygląda jak chce zrobić drugą warstwę... Próbowałem dwa razy... Blokuje się od razu przy drugiej warstwie... Nie mam do tego siły.. co jest problemem? Uprzedzając pytania, stół wypoziomowany w razie W bo w końcu odkrecałem głowicę.

Czy któryś z doświadczonych użytkowników jest w stanie pomóc? Czy ktoś z Krakowa jest w stanie podjąć się kalibracji tej drukarki do druku z tego absu? Oczywiście za opłatą...
IMG_20200129_213057.jpg
IMG_20200129_213045.jpg
IMG_20200129_213036.jpg

Może nowa rurka ptfe blokuje? Otwór wewnętrzny jest mniejszy niż tej standardowej białej. Kurde nie wiem.. no brak możliwości druku z ABS na niej jest dla mnie nie do przyjęcia... Po to ją właśnie kupiłem :/
Ostatnio zmieniony 29 sty 2020, 21:39 przez blackknight88, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Zbigu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 147
Rejestracja: 03 lis 2019, 15:58
x 26

Re: Anycubic 4max pro - problem z ABS (zwykły i +)

Post autor: Zbigu »

Hej, na czym polega ta modyfikacja głowicy? Czym to się różni od aktualnej firmowej? A tak na marginesie to wg serwisu ta rurka oryginalnie ma mieć 57mm.

Blokuje na drugiej warstwie czyli po retrakcji?
blackknight88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 70
Rejestracja: 05 gru 2019, 09:35
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 6

Re: Anycubic 4max pro - problem z ABS (zwykły i +)

Post autor: blackknight88 »

Ale wg serwisu i 57mm w oryginale jest przestrzeń pomiędzy dysza a rurka i rurka a radełkiem bo jest po prostu za krótka. Tak ma właśnie byc czy to problem? Teraz mam idealnie dopasowane tak że nie ma luzu.

Modyfikacja polega na zastosowaniu tytanowego łącznika który gorzej przewodzi ciepło oraz pozwala zastosować krótszą rurkę kończąca się na wrjsciu do tego łącznika bo dalej łącznik ma średnicę niewiele większa niż filament. przez to rurka nie jest tak narażona na wysokie temperatury jak w Ori.
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Zbigu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 147
Rejestracja: 03 lis 2019, 15:58
x 26

Re: Anycubic 4max pro - problem z ABS (zwykły i +)

Post autor: Zbigu »

Jak widziałeś ja drukowałem ABS+ na tej rurce 57mm Ori i było ok.
rydz
Postów w temacie: 1
Posty: 80
Rejestracja: 17 sty 2020, 16:35
Drukarka: MK3.5 MMU3 RevoSix
x 60

Re: Anycubic 4max pro - problem z ABS (zwykły i +)

Post autor: rydz »

@blackknight88 próbowałeś całkowicie wyłączyć retrakcję? Dzięki temu będziesz wiedział czy to retrakcja tego nie powoduje.

Ja miałem podobny problem z PETG. To jeszcze raz krzywusa (stół) wypoziomowałem i zmniejszyłem retrakcję - 2mm/30mm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”