FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: FlameRunner »

Przecież nie chcesz kleju?
Awatar użytkownika
seler1500
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2019, 17:30
Lokalizacja: Jełowa k. Opola
Drukarka: Prusa A8
x 26
Kontakt:

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: seler1500 »

Filament dobry, co tu dużo mówić. Rzadko kiedy ktoś ma z nim jakikolwiek problem.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: Zepco »

Pampkin pisze: PS. polecacie taki startpack ? https://allegro.pl/oferta/pla-1-75-star ... jIQAvD_BwE

w razie czego dają jakiś szprej xd to bede miał porównanie :D
Startpack bardzo fajny, sprzedawca rzetelny (udziela się tu na forum) a kleju nie znam, ale podobno równie dobry jak klej DD czy Dimafix.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Pampkin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2020, 16:23
x 1

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: Pampkin »

Dzięki za opinie :) @FlameRunner owszem chcę uniknąć kleju, ale jeśli mi dalej wydruk nie będzie siadał to warto przetestować też takie podejście? mam też 2 drukarkę bez Ultrabase z którą chętnie ten klej sprawdzę. :) Chyba dla wszystkich którzy siedzą w temacie najistotniejsza jest jakoś wydruku i komfort użytkowania bez względu na metodę:)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: virgin71 »

Ja dopowiem, że jakoś nie widzi mi się plast-spaw = monstick. Miałem kilka osób, które używają plast-spawu, natomiast monstick jeszcze ani razu nie miał dobrej opinii. Nie wiem, czy robią go inaczej, ale faktycznie dramatycznie się drukuje. PS używałem jeszcze w 2012 roku, jak nie było nic innego i byłem zadowolony. Mogło mieć znaczenie to, że wtedy alternatywą był filament Ultimakera, który był duuuużo droższy.
Pampkin
Pampkin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2020, 16:23
x 1

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: Pampkin »

Dzięki @virgin71.
Przyszedł mi już startpack od Devil Design i mam kilka konkluzji którymi się chętnie podzielę:
Nie obyło sie bez zmiany ustawień -> zmniejszyłem prędkość dla pierwszej warstwy o 20 % oraz temperatura extrudera zamiast 200 -> 230. (preferowane przez producenta od 200->235 ale bez specyfików znacznie lepiej siada na 230)

Przy takich ustawieniach + dokładna kalibracja, BEZ KLEJU I INNYCH SPECYFIKÓW na ultrabane -> 1 warstwa idzie perfekcyjnie, nic sie potem nie odkleja.
Jeśli chodzi o filament Monstick czy tam plast-spaw widać znaczną różnicę miedzy nawet tym samym kolorem dla tych 2 producentów (sztywność i wile innych) i ponieważ producent nie podaje żadnych informacji na temat predefiniowanej temperatury extrudera stołu etc. można chyba założyć że coś z tym filamentem jest nie tak.
virgin71
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”