FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Jakość druku Cię nie zadowala?
Pampkin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2020, 16:23
x 1

FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: Pampkin »

Cześć wszystkim!!!
Bez zbędnego owijania w bawełnę sytuacja wygląda tak:
Drukarka ANYCUBIC i3 z Ultrabase -> domyśle ustawienia. 1,75mm Generic PLA od Cura Ultimaker
Z dostarczonym przez producenta filamentem i skalibrowanym urządzeniem druk idzie perfekcyjnie natomiast przy identycznych ustawianiach z filamentem od Monstick PLA 1,75 czerwonym -> pierwsza warstwa za pierona nie chce się przyklejać.
1. Czy ktoś miał podobne doświadczenia z tym producentem?
2. Czy producent nie powinien dostarczać jakiś przybliżonych danych odnośnie ustawienia drukarki?
3. Nie testowałem zwiększenia temperatury stołu z 60 -> 80 stopni ? czy taki zabieg może rozwiązać problemy?
4. Czy z filamentami od innych producentów a tym samym typie zawsze jest sporo zabawy żeby dobrać parametry drukowania czy można założyć że po prostu Monstick jest słabej jakości? -> Nie mają nawet własnej strony.
5. Jaki filament polecacie i jak najlepiej dobrać do niego parametry drukowania?

Dziękuję wszystkim za opinie/informacje.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: Berg »

zapomnij o drukowaniu bez kleju. Klej DD w sztyfcie, Dimafix, Hegron żel...
Pampkin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2020, 16:23
x 1

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: Pampkin »

@rafaliot nie wiem czy twoja wypowiedz tyczy się tego producenta filamentów czy ogólnie drukowania. Przyjmę że ogólnie drukowania. Drukarkę kupiłem na podstawie dość obszernej recenzji na przykładzie kilkudziesięciu wydruków ABS/PLA itd. według tej recenzji po każdym drukowaniu powinno się przetrzeć stół acetonem technicznym i tak też właśnie robię. -> prawie całą kilogramową szpulę filamentu dostarczonego przez producenta zużyłem na najróżniejsze druki i NIE ZEPSUŁO MI ANI JEDNEGO, wszystkie były świetnej jakości łącznie z pierwszą warstwą. Nie widzę powodu żeby się paprać z klejami. W tym przypadku problemem jest filament tylko nie wiem czy to kwestia tego że jest marnej jakości czy ustawień drukarki. Zapraszam do lektury w celu uzupełnienia wiedzy: https://techfreak.pl/anycubic-i3-mega/
PS. Jeśli musisz używać kleju do drukowania to współczuję :) polecam porzucić to podejście -> mam też Prusę i3 gdzie miałem nie przyjemność używać kleju/różnych podkładek i podejść skończyło się na kupieniu Anycubica z ultrabase.
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 3
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: epon »

Jeżeli idzie ładnie na filamencie dostarczanym przez producenta drukarki to używaj go dalej po co kombinować.Wyobrażasz sobie producenta filamentu który dostarcza profile do setki drukarek i jakiś tam samoróbek?. temperatura stołu 60 stopni do PLA jest za duża, temperaturę stołu i przypuszczalną temperaturę dyszy umieszczane są na szpuli filamentu(opakowaniu, ulotce). Wydrukuj do każdego nowego filamentu wieżę temperatury
H-bot w ciągłej budowie
Pampkin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2020, 16:23
x 1

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: Pampkin »

@epon Używałeś kiedyś programu Ultimaker Cura? Tam poza ustawieniem Generic PLA którego używam jest lista producentów filamentów nawet nasz polski Fiberlogy udostępnił swój profil dla świetnego filamentu Fiberlogy HD PLA... ten program również zawiera bardzo obszerną listę drukarek i zapewnia defaultowe ustawienia i faktycznie nie znajdziesz pozycji "samoróbka" -> do takich tworów mamy repetiera :) Sęk w tym że dostarczony przez producenta filament to NoName :)

PS. dla Ultrabase predefiniowana temperatura to 60 stopni :) widziałem nawet ze niektórzy używają 80 stąd moje pytanie.
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 3
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: epon »

Jak zauważyłeś Cura Ultimaker udostępnia profil do drukarek to wybierz filament z profilu
H-bot w ciągłej budowie
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: Berg »

moja porada ma charakter ogólny. :D prędzej czy później z niej skorzystasz. to tylko kwestia czasu. :D

PS: Poza tym, to Ty prosiłeś o radę. Ja nie prosiłem, więc daruj sobie z tym "uzupełnianiem wiedzy"... Choć jeśli dla Ciebie smrodzenie acetonem jest ok a elegancki klej w sztyfcie to "paprać z klejami", to pewnie nie potrzebnie się odzywam.
epon, dziobu, japim, McKee
Pampkin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2020, 16:23
x 1

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: Pampkin »

@epon rozumiem że często nowi forumowicze zadają jakieś pytania na które znalezienie odpowiedzi to jakieś 2 minuty szukanie w sieci :) Niemniej jednak ja przedstawiłem konkretny problem markę filamentu(Bo taki posiadam) i markę drukarki (bo taką posiadam):) i odrobiłem pracę domową :) mam trochę doświadczenia, wykonałem trochę prób :) Z Prusa i3 i z AnyCubikiem i3 :) Jeśli twoją odpowiedź na przedstawiony problem to "zmień filament" lub "zmień drukarkę" to przynajmniej to jakoś uzasadnij bo narazie to dostarczyłeś garść fałszywych informacji wprowadzających ludzi w błąd :) To ja już wole używać kleju :D

@rafaljot Kurde oby nie :) już pokleiłem sobie trochę paluchów, niemniej jednak dzięki za radę :) pewnie jak nic innego się nie sprawdzi to z niej skorzystam. Wyglądasz na kogoś kto zjadł na temacie zęby :D

PS. mogę wstawić pare fotek, nie chcę Cię urazić ale po prostu mam porównanie ;)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: dziobu »

Pampkin pisze:Kurde oby nie :) już pokleiłem sobie trochę paluchów,
Czym sobie te paluchy pokleiłeś? :D

Klasyką gatunku jest mizianie stołu lepiszczem żeby pierwszą warstwę utrzymać (lub żeby się potem dało wydruk odkleić, jak w przypadku PETa i szkła). Jak Ci działa bez miziania to super. Jak nie - pomiziaj.
Jakość plastiku poznaje się raczej po tym jak spaja warstwy, czy zatyka dyszę, czy się nie leje i jest równo wytłoczony. Klejenie do stołu przeważnie nie jest żadnym kryterium.
epon, japim
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 3
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: epon »

H-bot w ciągłej budowie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”