FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Jakość druku Cię nie zadowala?
Pampkin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2020, 16:23
x 1

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: Pampkin »

@dziobu :) dzięki za odpowiedz która coś wnosi do dyskusji ;) Popróbuje jeszcze z parametrami drukowania i innymi markami filamętów :) coś musi być na rzeczy skoro na NoName zawsze rezultat jest elegancki a na Monsticku jest słabo. Dam znać co z tego wyszło.
Pana @epona proszę żeby się nie udzielał w moich wątkach :) -> nie mam nic przeciwko edukowaniu Ciebie ale jesteś po prostu niewdzięczny a twoje wypowiedzi niepotrzebnie zajmują miejsce :)

Resztę serdecznie pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: dziobu »

Pampkin pisze:coś musi być na rzeczy skoro na NoName zawsze rezultat jest elegancki a na Monsticku jest słabo.
Problem w tym że nie wiesz co to za plastik. Równie dobrze może mieć jakieś dodatki poprawiające przyczepność do stołu, które np są szkodliwe. Bywają plastiki które podczas druku śmierdzą, a są takie po których aż boli głowa - i to mnie, a jestem dość tolerancyjny na chemię.

Jak chcesz porównywać - sprawdzaj z materiałami które powtarzalnie można kupić. Czyli takie do których się ktoś przyznał.

btw.
Mam filament Anycubica (PLA). Dobry, ale żeby jakoś odstawał od innych to bym nie powiedział. Monosticka nie znam; w ogóle pierwsze słyszę :D
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 1
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: Julian »

Pampkin pisze: Pana @epona proszę żeby się nie udzielał w moich wątkach :)

A Pana proszę, żeby był Pan grzeczniejszy. To Pan jest tu od dziś ;-)


Moja podpowiedź:
Monostick - inaczej PLAST SPAW. Będzie dużo łatwiej znaleźć jakie informacje :-)
Awatar użytkownika
griszek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 137
Rejestracja: 15 sie 2019, 05:52
Lokalizacja: Warszawa
x 80

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: griszek »

Ultrabase nie powinien potrzebować "dodatków" do tego aby wydruki się trzymały, ale imho różnie to bywa - wystarczy przetrzeć alko izopropylowym raz na jakiś czas, nie "oblizywać" i jest ok. Jeśli masz duże problemy, to zawsze możesz odwrócić na drugą stronę i jak na klasycznej szybie z użyciem taniego hegronu drukować jak szalony.
Ender 3 online
Anycubic Kossel online
MP Mini Delta online
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: Pjoter »

O ile mi wiadomo to ultrabase nie powinno być czyszczone acetonem. Rozpuszcza on materiał ultrabase i pogarsza przyczepność pierwszej warstwy (nie podam Ci źródła tego info teraz, przeczytałem to że dwa lata temu gdzieś w internecie wraz ze zdjęciami rozpuszczonego ultrabase). Co jest zawarte w takim profilu do FR PLA HD? Temperatura druku która zmienia się między drukarkami zależnie od użytego termistor? Prędkość druku która zależy od kinematyki? Retrakcja zależna od użytego rozwiązania ekstrudera?
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: FlameRunner »

Pjoter pisze:Co jest zawarte w takim profilu do FR PLA HD? Temperatura druku która zmienia się między drukarkami zależnie od użytego termistor? Prędkość druku która zależy od kinematyki? Retrakcja zależna od użytego rozwiązania ekstrudera?
Z wymienionych parametrów - tylko temperatura głowicy.
Mam wrażenie, że obecność tej definicji ma znaczenie raczej marketingowe niż użytkowe, zwłaszcza z punktu widzenia tego wątku. Nawet jeśli ta temperatura jest dobrana w wyniku starannych testów, to na 99% nie były one przeprowadzone na "ANYCUBIC i3".

Kod: Zaznacz cały

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<fdmmaterial xmlns="http://www.ultimaker.com/material" version="1.3">
    <metadata>
        <name>
            <brand>Fiberlogy HD</brand>
            <material>PLA</material>
            <color>Generic</color>
        </name>
        <GUID>78f8b7d3-e129-4ba3-bdb1-1c9eed8a923f</GUID>
        <version>1</version>
        <color_code>#dba500</color_code>
    </metadata>
    <properties>
        <density>1.24</density>
        <diameter>1.74</diameter>
    </properties>
    <settings>
        <setting key="print temperature">210</setting>
    </settings>
</fdmmaterial>
https://github.com/Ultimaker/fdm_materi ... m_material
Pampkin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2020, 16:23
x 1

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: Pampkin »

@Griszek, @Pjoter, @FlameRunner - dzięki za rzeczowe odpowiedzi to bardzo pomocne. @pjoter trochę mnie zmartwiłeś z tym acetonem ;/ Ale ostatecznie zużyłem prawie całą rolkę filamentu który dostałem z drukarką i nie zauważyłem spadku przyczepności... nie zauważyłem też żadnych śladów na stole a przecieram po każdym wydruku wiec chyba narazie pozostanę wierny tej recenzji: https://techfreak.pl/anycubic-i3-mega/ ostatecznie jak dotąd sprawdziła się w 100%. Autor użył tam filamentu od Devil Design -> zamówiłem trochę próbek zobaczymy jaki będzie rezultat.
Jeśli chodzi o Monsticka czy też PLAST SPAW bazując na informacjach od @dziobu wydaje się nie być złej jakość... może wymagać jakiegoś innego ustawienia sam nie wiem :) Spróbuję się skontaktować z producentem/ porobię trochę testów/ poczytam zobaczymy... jak coś to na ten moment ma do sprzedanie nie pełne 2 rolki (czerwony i czarny) PLA + 0,5 KG ABS. :D

P.S. jak widzicie panowie nie tylko klejem żyje człowiek :)

Dzięki wszystkim za tą dyskusję !!!
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: dziobu »

Skoro czerpiesz przyjemność z rozwiązywania zapomnianych już problemów, to czemu nie ;) Hobby to hobby.

Powodzenia ;)

(PlastSparw nie jest zły)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: FlameRunner »

Pampkin pisze:pozostanę wierny tej recenzji: https://techfreak.pl/anycubic-i3-mega/
Nie ufam nikomu, kto nie potrafi poprawnie napisać "Zortrax".
Pampkin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2020, 16:23
x 1

Re: FIlament Monstick PLA ustawienie drukarki.

Post autor: Pampkin »

@dziobu nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem :D Zakładam że chodzi Ci znowu o klej :) Używanie kleju do Ultrabase to moim zdaniem profanacja i jeśli jest szansa na pozbycie się go to zrobię co w mojej mocy żeby się to udało. Można by rzec że mając Forda T ludzkość miała rozwiązanie dla komunikacji lądowej jednak po kilku dziesięciu latach optymalizacji i szukania lepszych rozwiązań chyba nie chciałbyś jeździć Fordem T (chociaż to zajebiaszczy zabytek):D. Ogólnie nawet jeśli coś działa to nie znaczy że nie można lepiej ;)

PS. polecacie taki startpack ? https://allegro.pl/oferta/pla-1-75-star ... jIQAvD_BwE

w razie czego dają jakiś szprej xd to bede miał porównanie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”