Rozcieńczenie Hegronu - czy pozwoli chronić szybę przed odrywaniem kawałków szkła?

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
poharatek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 147
Rejestracja: 20 paź 2018, 21:28
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Drukarka: Creality Ender 3
x 93

Re: Rozcieńczenie Hegronu - czy pozwoli chronić szybę przed odrywaniem kawałków szkła?

Post autor: poharatek »

tig33r pisze: To nie jest dziadowanie, bo hegron ma dużo lepszy dozownik i jak go nakładasz na szybę to jest na szybie, a nie wszędzie dookoła.
Najlepszym dozownikiem do mazideł trzymających wydruk jest gąbka - jak w kleju Devil Design, czy Dimafix Pen ;)
Zero problemów, że "mi się psikło gdzie nie trza", a jeśli się tylko ubytki uzupełnia, wystarcza toto na baaaaaaardzo długo.
Używam Dimafixu od roku, a jeszcze tam tego kleju na 2-3 tygodnie maziania jest (a raczej nie drukuję "od święta").
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 2
Posty: 704
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Rozcieńczenie Hegronu - czy pozwoli chronić szybę przed odrywaniem kawałków szkła?

Post autor: japim »

Mi się wydaje że to jednak wina szkła a nie Hegronu.
Podlewam zwykłą szybkę hengoren i nigdy nic mi się nie oderwało. Dawno temu syn kiedyś drukował z PLA spory model ale bez hengoru i tak się przykleił że przy ściąganiu szyba pękła (możliwe ze od przypadkowego spotkania z ziemia, ale wnikać nie będę) - ale nie oderwało się nic z powierzchni.
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Koper90
Postów w temacie: 6
Posty: 103
Rejestracja: 08 lut 2019, 14:45
x 7

Re: Rozcieńczenie Hegronu - czy pozwoli chronić szybę przed odrywaniem kawałków szkła?

Post autor: Koper90 »

rafaljot pisze:odrywanie kawałków szkła? Zdaje się @TDI-CAD zgłaszał podobny probelem przy czym to raczej wina szkła. To znaczy użył hartowanego, kominkowego, czy innego borokszemowego. Zasadniczo zwykłe szkło działa najlepiej. (jakie Ty masz szkło ? )
Rozcieńczony klej, nawet 1:10 działa równie mocno jak nierozcieńczony :D
W dodatku też ładnie odpuszcza jak stygnie. Zwłaszcza jak jest go cienko.

Mam szklo Anycubic ultrabase. Moze byc tak ze za duzo tego aplikowalem?

Czemu uwazasz ze rozcieczony bedzie rownie mocny? Srednio to ma sens?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Rozcieńczenie Hegronu - czy pozwoli chronić szybę przed odrywaniem kawałków szkła?

Post autor: Berg »

czemu uważasz, że średnio ma sens ?
Rozcieńczalnik i tak po chwili odparowuje zostawiając tak samo, stężoną warstwę Hegronu, tylko cieńszą.

Nie wiem z jakiej branży dać przykład. Spróbuję tak ;) : Uważasz, że jak dasz grubiej zaprawy między dwie cegły, to mur będzie solidniejszy?
Koper90
Postów w temacie: 6
Posty: 103
Rejestracja: 08 lut 2019, 14:45
x 7

Re: Rozcieńczenie Hegronu - czy pozwoli chronić szybę przed odrywaniem kawałków szkła?

Post autor: Koper90 »

No to przyklad z zaprawa ma sens, aczkolwiek to nie sama mieszanka zaprawy jest substancja aktywna. W przykladku hargonu badz jakies chemi, jest aktywny skladnik i dodatki ktore ''pomagaja'' tej substancji aktywnej. Tak samo mysle ze jest z tym hegronem, ze ma on susbtancje aktywna ktora jak rozcienczysz bedzie dzialala ''slabiej''

Nie upieram sie przy tym jako ze nie jestem chemikiem.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Rozcieńczenie Hegronu - czy pozwoli chronić szybę przed odrywaniem kawałków szkła?

Post autor: Berg »

nie. bo rozcieńczalnik i tak od razu odparowywuje.
Jakkolwiek nie ma co dyskutować. sprawdzone. Można rozcieńczyć nawet 10:1
Koper90
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 2
Posty: 704
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Rozcieńczenie Hegronu - czy pozwoli chronić szybę przed odrywaniem kawałków szkła?

Post autor: japim »

rafaljot pisze:nie. bo rozcieńczalnik i tak od razu odparowywuje.
Jakkolwiek nie ma co dyskutować. sprawdzone. Można rozcieńczyć nawet 10:1
Chciałeś napisać - po rozcieńczeniu 10:1 nadal będzie trzymać tak samo dobrze - czyli w przypadku pytającego nie dobrze...
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 1
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Rozcieńczenie Hegronu - czy pozwoli chronić szybę przed odrywaniem kawałków szkła?

Post autor: MaxXxi47 »

Szkło Anycubica jest badziewne. Ja mam już ponad 2 lata zwykłą szybę za 8zł od szklarza i zobaczyłem ostatnio tylko 2 mikroodpryski a hegron psikam czysty i potrafiłem drukować na cały stół (33x33cm) PLA bez grzania i odchodziło spoko szpachlą.
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1547
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 569

Re: Rozcieńczenie Hegronu - czy pozwoli chronić szybę przed odrywaniem kawałków szkła?

Post autor: TDI-CAD »

Na szybę Anycubic to klej w sztyfcie daje radę. Nakłada się go z sztyftu a następnie rozprowadza równo za pomocą lekko namoczonego ręcznika papierowego. Ale to tylko w tedy gdy żal na Dimafix lub podobny specyfik.
Koper90
Postów w temacie: 6
Posty: 103
Rejestracja: 08 lut 2019, 14:45
x 7

Re: Rozcieńczenie Hegronu - czy pozwoli chronić szybę przed odrywaniem kawałków szkła?

Post autor: Koper90 »

Jeszcze jedno pytanie odnosnie Hegronu - Szyby i ABS DD, jaka macie temperature stolu? Ja sie boje isc powyzej 100 zeby znowu mi nie wyrwalo szkla.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”