3dGence One - problem z bocznymi ścianami

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Krzys59
Postów w temacie: 3
Posty: 60
Rejestracja: 23 sie 2016, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: 3DGence M200 Prusa3
x 7
Kontakt:

3dGence One - problem z bocznymi ścianami

Post autor: Krzys59 »

Nie potrafię sobie poradzić z problemem spojenia bocznych ścian.
Konkretnie, chodzi o to, że ustawiam 3 obwody (używam Simplify), drukują się ładnie, ale ... Pierwszy obwód jest często niespojony z drugim, szpara jest minimalna, 0,1-0,2 mm, drugi z trzecim idealnie sklejone, niby nic, ale ponieważ często wydrukowane elementy są termoformowane, w tych miejscach dochodzi do zerwania i powstają dziury. Co ciekawe, wypełnienie, które dochodzi do pierwszego obwodu jest z nim ładnie spojone.
Kombinowałem z parametrami wypełnienia, ale to nie to. Szerokość ścieżki i flow to drugi element, raz jest lepiej, raz trochę gorzej, ale nie idealnie. Zwiększenie flow do 110-115% praktycznie niweluje ten problem, ale modele są ewidentnie "przelane" z ogromną ilością artefaktów.
Przy dyszy 0,4 problem nie jest strasznie uciążliwy, ale jak założyłem 0,6 to efekt jest nie do przyjęcia. Podobnie na dyszy 0,5 choć w mniejszej skali.
A teraz najlepsze, jak zamiast Simplify użyję slicera od 3dGenca to tego efektu nie ma, wniosek, sprzęt jest ok, kwestia ustawień. Tak z dyszą 0,4 jak i 0,5. Lekka modyfikacja gotowego profilu (głównie temperatura) i wydruki są ok (na 0,5 lekko przelane,ale do przyjęcia). Niestety oficjalny slicer nie wspiera 0,6 czy jeszcze większych średnic, dlatego tak zależy mi na znalezieniu rozwiązania do Simplify (a poza tym nie działa w linuxie)
Próbowałem kopiować ustawienia do Simplify ale niestety nic to nie daje, slicer do Genca jest oparty na cura, i manewruje się tam szeregiem innych parametrów w porównanie do Simplify.
Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: 3dGence One - problem z bocznymi ścianami

Post autor: FlameRunner »

W jakiej kolejności drukowane są obrysy?
Jeśli zewnętrzny jest drukowany najpierw, co drukarka robi tuż przed nim? Może brakuje ciśnienia w głowicy, by został poprawnie wykonany.
Awatar użytkownika
Krzys59
Postów w temacie: 3
Posty: 60
Rejestracja: 23 sie 2016, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: 3DGence M200 Prusa3
x 7
Kontakt:

Re: 3dGence One - problem z bocznymi ścianami

Post autor: Krzys59 »

Pierwszy jest wewnętrzny, potem zewnętrzne, wydaje mi się, że pliku ze slicera firmowego idzie w tej samej kolejności.
Coś w tym może być co napisałeś, bo często nie całe obwody są z przerwą. Dziwne jest to, że ten sam model z ich slicera wychodzi prawidłowo.
Awatar użytkownika
Krzys59
Postów w temacie: 3
Posty: 60
Rejestracja: 23 sie 2016, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: 3DGence M200 Prusa3
x 7
Kontakt:

Re: 3dGence One - problem z bocznymi ścianami

Post autor: Krzys59 »

Wewnętrzny to znaczy ten który jest najbardziej "w środku" modelu :)
Zewnętrzny to ten który jest na zewnątrz otworu.
Przed drukiem jest chyba zawsze przeniesienie głowicy, czyli retrakcja. Może tu jest pułapka? Jakbym ustawił wyrzucanie niewielkiej porcji materiału po retrakcji?
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: 3dGence One - problem z bocznymi ścianami

Post autor: aaannnd »

To tu się poprawi a wyjdą bąble na szwach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”